Šiais laikais net mažuose ir vidutinio dydžio miestuose yra daugybė sporto salių. Kaip išsirinkti sporto salę, prie kurios prisijungti? Juk tai gana brangu, ypač jei iš anksto mokamas didelis pradinis mokestis ir (arba) sudaroma sutartis. Pirmą kartą rinkitės jums tinkamiausią sporto salę Vilniuje.

Pateikiame 5 žingsnius ir klausimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią sporto klubą, į kurį galėtumėte įstoti.

 

1. Kokio tipo treniruotes atliekate?

Šiais laikais yra įvairiausių sporto salių – orientuotos į laisvuosius svorius, treniruoklius, kardio treniruotes, bėgimo klubus, pilno aptarnavimo, striptizo prekybos centrų treniruoklių salės, viešieji centrai, rakečių centrai, golfo klubų treniruoklių salės… Galite užsiregistruoti į bet kokio tipo sporto salę.

Turite pagalvoti, kokio tipo treniruotės jums patinka. Jei niekada anksčiau nepriklausėte sporto salei, atlikite kuo daugiau 1 savaitės bandomųjų treniruočių aplinkinėse sporto salėse ir pažiūrėkite, kuo naudojatės ir kas jums patinka. Pasidarykite apie tai mokslinį tyrimą ir pasidarykite užrašus arba diagramas. Apsvarstykite:

Ar naudojatės tik kardio treniruokliais? Jei taip, susiraskite sporto salę su geriausia kardio įranga, pavyzdžiui, bėgimo takeliais, elipsiniais treniruokliais, stacionariais dviračiais ir pan.
Ar jums patinka naujausi svarmenų treniruokliai? Kai kurios sporto salės investuoja į gana šaunią svorių kilnojimo įrangą. Išbandykite ją.
Ar jums patinka fitneso užsiėmimai, pavyzdžiui, joga, pilatesas, bėgimo klubas, dviračių sporto užsiėmimai, kovos menai ir pan. Jei taip, pasidomėkite, kuri sporto salė siūlo geriausius užsiėmimus. Būtinai patikrinkite, ar už užsiėmimus nereikia mokėti papildomai.
Ar norite užsiimti rakečių sportu ir (arba) golfu.
Ar mėgstate plaukti ratus?
Ar mėgstate viską daryti (kaip aš)? Jei taip, ieškokite geriausios sporto salės su visomis paslaugomis.
2. Kiek galite sau leisti?

Už daugumos sporto salių narystę imamas mėnesinis mokestis. Kai kurios ima išankstinį mokestį, o paskui mėnesinį mokestį. Kitos sporto salės reikalauja, kad pasirašytumėte sutartį, kuria įsipareigojate sporto salei. Man labiau patinka išankstinis mokestis ir jokios sutarties.

SVARBU: beveik kiekviena treniruoklių salė derėsis dėl jums tinkamų sąlygų. Nesutikite su sąlygomis, jei jos jums netinka. Paprastai deramasi dėl išankstinių mokesčių ir sutarties trukmės.

Mėnesinis mokestis yra tai, kas laikui bėgant susikaupia. Tikėkitės mokėti nuo 15 JAV EUR (už nedidelę mažmeninės prekybos treniruoklių salę) iki 300 JAV dolerių per mėnesį už prabangią miesto sporto salę su visomis paslaugomis. Dauguma sporto salių kainuoja nuo 30 iki 70 dolerių per mėnesį.

Aš žiūriu taip, kad jei lankysiuosi du kartus per savaitę, man pinigai atsipirks. Dažniausiai einu dažniau, bet beveik visada einu du kartus per savaitę.

3. Ar mėgstate naudotis SPA ir kitomis sporto salės paslaugomis?

Ar mėgstate naudotis garinėmis pirtimis, saunomis, baseinais, sūkurinėmis voniomis ir t. t.? Žinau, kad man tai yra svarbus veiksnys. Šios funkcijos man padeda atsipalaiduoti dienos pabaigoje arba viduryje. Tačiau daugelis žmonių niekada nesirūpina šiomis brangiai kainuojančiomis funkcijomis. Ar yra kitų jums patinkančių patogumų, pavyzdžiui, studijos erdvė, kurioje galima užsiimti joga ar kovos menais?

4. Ar sporto salė yra patogioje vietoje?

Tai labai svarbu. Ieškokite sporto salės, į kurią iš tikrųjų eisite – netoli namų, darbo ar abiejų.

5. Moterys: ar pageidaujate tik moterų sporto salės?

Vis daugiau pilnų paslaugų sporto klubų siūlo tik moterims skirtą zoną. Taip pat atsiranda daugybė striptizo prekybos centrų treniruoklių salių.