Pavargote jaustis pavargę? Štai keletas paprastų patarimų, padėsiančių užmigti.


Po nakties, praleistos mėtant ir sukantis, pabundate jausdamiesi kaip septyni nykštukai: mieguisti… ir suirzę. Neramios naktys ir pavargę rytai gali tapti dažnesni, kai senstame ir keičiasi mūsų miego režimas. Moterims tai dažnai prasideda maždaug menopauzės metu, kai jas pažadina karščio bangos ir kiti simptomai.

Vėlesniame amžiuje paprastai sumažėja miego valandų skaičius. Taip pat šiek tiek pasikeičia organizmo cirkadinio ritmo reguliavimas. Šis vidinis laikrodis padeda organizmui reaguoti į šviesos ir tamsos pokyčius. Kai su amžiumi jis pasikeičia, gali būti sunkiau užmigti ir išlikti miegu visą naktį.

Retkarčiais visi turime miego problemų, tačiau kai nemiga tęsiasi diena iš dienos, tai gali tapti tikra problema. Dėl miego trūkumo ne tik pavargstame ir tampame nuotaikingi, bet miego trūkumas gali turėti rimtų pasekmių mūsų sveikatai – padidėja polinkis į nutukimą, širdies ligas ir 2 tipo diabetą.

Jei jums sunku užmigti ar išlikti mieguistam, galbūt ieškodami ramesnio miego griebėtės vaistų nuo miego. galima rinktis ir papildus miegui gerinti.

1. Mankšta

Kasdien eidami sparčiai pasivaikščioti ne tik sulieknėsite, bet ir rečiau kelsitės naktimis. Mankšta skatina natūralių miego hormonų, tokių kaip melatoninas, poveikį. Žurnale „Sleep” atliktas tyrimas parodė, kad moterys po menopauzės, kurios mankštinosi apie tris su puse valandos per savaitę, lengviau užmigdavo nei moterys, kurios mankštinosi rečiau. Tik stebėkite treniruočių laiką. Pernelyg arti miego gali būti stimuliuojanti mankšta. Rytinės treniruotės, kurių metu matote ryškią dienos šviesą, padės natūraliam cirkadiniam ritmui.

2. Pasilikite lovą miegui ir seksui

Nenaudokite savo lovos kaip biuro, kuriame atsakinėjate į telefono skambučius ir atsakinėjate į elektroninius laiškus. Taip pat venkite joje žiūrėti televizorių vėlai vakare. Lova turi būti stimulas miegui, o ne budrumui. Skirkite lovą miegui ir seksui.

3. Pasirūpinkite, kad ji būtų patogi

Televizorius nėra vienintelis galimas išsiblaškymas jūsų miegamajame. Aplinka taip pat gali turėti įtakos jūsų miego kokybei. Pasirūpinkite, kad jūsų miegamajame būtų kuo patogiau. Idealiu atveju norėtumėte ramios, tamsios ir vėsios aplinkos. Visi šie dalykai skatina miego pradžią.

4. Pradėkite miego ritualą

Kai vaikystėje mama kas vakarą skaitydavo pasaką ir paguldydavo į lovą, šis raminantis ritualas padėdavo užmigti. Net ir suaugus, panašų poveikį gali turėti prieš miegą atliekami ritualai. Ritualai padeda signalizuoti kūnui ir protui, kad artėja laikas miegoti. Išgerkite stiklinę šilto pieno. Išsimaudykite vonioje. Arba klausykitės raminančios muzikos, kad atsipalaiduotumėte prieš miegą.

5. Valgykite – bet ne per daug

Skrandis gali išblaškyti jūsų dėmesį ir neleisti užmigti, bet taip pat gali būti ir per pilnas pilvas. Venkite valgyti didelį maistą likus dviem ar trims valandoms iki miego. Jei prieš pat miegą esate alkani, suvalgykite nedidelį sveiką užkandį (pavyzdžiui, obuolį su gabalėliu sūrio arba kelis viso grūdo sausainius), kad pasisotintumėte iki pusryčių.