Naomi Osaka
Naomi Osaka laimėjo keturis „Grand Slam“ turnyrus – visus sunkiuose aikštynuose

Antroji pasaulio vieta Naomi Osaka pasitraukė iš „French Open“ po ginčo dėl jos atsisakymo kalbėtis su žiniasklaida turnyre.

„Twitter“ tinkleišorinė nuoroda paskelbusi apie šį žingsnį, Japonijos Osaka taip pat teigė, kad ji „patyrė ilgus depresijos priepuolius“, nes laimėjo savo pirmąjį „Grand Slam“ titulą 2018 m.

23-ejų moteris praėjusią savaitę sakė, kad nedarys spaudos konferencijų „Roland Garros“, siekdama apsaugoti savo psichinę sveikatą.

„Niekada nenorėjau blaškytis“, – sakė keturis kartus pagrindinis nugalėtojas.

Sekmadienį Osaka laimėjo savo atidarymo rungtynes ​​su rumunų Patricia Maria Tig lygiomis serijomis ir buvo nubausta 15 000 JAV dolerių (10 570 svarų) bauda už tai, kad neveikė žiniasklaidos po rungtynių.

Vėliau tą pačią dieną „Grand Slam“ organizatorių pareiškime sakoma, kad Osaka gali sulaukti pašalinimo iš turnyro, jei ir toliau jų vengs.

Tai privertė žaidėją pirmadienį paskelbti apie pasitraukimą sakydama, kad ji ketina „dabar atimti šiek tiek laiko iš aikštės“.

„Kai tinkamas laikas, aš tikrai noriu dirbti su„ Tour “ir aptarti būdus, kaip pagerinti žaidėjų, spaudos ir sirgalių reikalus“, – pridūrė ji.

Prancūzijos teniso federacijos prezidentas Gillesas Morettonas teigė, kad antrosios sėklos pašalinimas buvo „gaila“.

„Mes apgailestaujame ir liūdime dėl Naomi“, – pridūrė Morettonas. „Linkime jai kuo geresnio ir greitesnio pasveikimo ir tikimės, kad kitais metais Naomi galės dalyvauti mūsų turnyre.

„Kaip ir visi„ Grand Slam “žaidėjai, WTA, ATP ir ITF, mes vis dar esame labai pasiryžę užtikrinti visų sportininkų savijautą ir nuolat gerinti visus žaidėjų patirties mūsų turnyre aspektus, taip pat ir su žiniasklaida, kaip visada siekėme. daryti “.

„Situacija, kurios niekada neįsivaizdavau“ – visas Osakos pareiškimas

„Tai nėra situacija, kurios aš kada nors įsivaizdavau ar ketinau, kai paskelbiau prieš kelias dienas. Manau, kad dabar turnyrui, kitiems žaidėjams ir mano savijautai geriausia yra tai, kad aš pasitraukiu, kad visi galėtų vėl susitelkti į tenisas vyksta Paryžiuje.

„Niekada nenorėjau blaškytis ir sutinku, kad mano laikas nebuvo idealus, o mano žinia galėjo būti aiškesnė. Dar svarbiau, kad niekada nenumenkinčiau psichinės sveikatos ir nevartosčiau lengvabūdiškai.

„Tiesa ta, kad aš patyriau ilgus depresijos priepuolius nuo„ US Open “2018 m. Ir man buvo labai sunku su tuo susidoroti.

„Tas, kuris mane pažįsta, žino, kad esu intravertas, ir visi, mačiusieji mane turnyruose, pastebės, kad dažnai dėviu ausines, nes tai padeda numalšinti mano socialinį nerimą.

„Nors teniso spauda man visada buvo maloni (ir aš noriu atsiprašyti visų šaunių žurnalistų, kuriuos galbūt įskaudinau), aš nesu natūralus viešas kalbėtojas ir prieš kalbėdamas su pasaulio žiniasklaida sulaukiu didžiulių nerimo bangų.

„Aš labai nervinuosi ir man kelia stresą visada stengtis įsitraukti ir pateikti jums geriausius atsakymus, kuriuos tik galiu.

„Taigi čia, Paryžiuje, jau jaučiau pažeidžiamumą ir nerimą, todėl maniau, kad geriau elgtis savimi ir praleisti spaudos konferencijas. Aš apie tai paskelbiau prevenciškai, nes jaučiu, kad taisyklės dalimis yra gana pasenusios ir aš norėjau paryškink tai.

„Aš asmeniškai rašiau į turnyrą atsiprašydamas ir sakydamas, kad po turnyro su malonumu kalbėsiu su jais, nes„ Slam “yra intensyvus.

„Dabar atiduosiu šiek tiek laiko iš aikštės, bet kai bus tinkamas laikas, labai noriu dirbti su„ Tour “ir aptarti būdus, kaip pagerinti žaidėjų, spaudos ir sirgalių reikalus.

„Jums nereikėtų priimti tokio sprendimo“ – sporto žvaigždės palaiko Osaką

Coco Gauff, Amerikos pasaulio numeris 25: „Būk stiprus. Aš žaviuosi tavo pažeidžiamumu”.

Martina Navratilova, 18 kartų „Grand Slam“ vienetų čempionė: „Man taip liūdna dėl Naomi Osakos. Aš labai tikiuosi, kad jai bus viskas gerai. Būdami sportininkėmis, mes mokomi rūpintis savo kūnu, o galbūt psichinis ir emocinis aspektas tampa trumpas. Tai yra daugiau nei tai, ką daryti ar nedaryti spaudos konferencija. Sėkmės Naomi – mes visi traukiame už tave! „

Stephenas Curry, amerikiečių krepšininkas: „Jums niekada nereikėtų priimti tokio sprendimo. Velniškai įspūdinga važiuojant dideliu keliu, kai galingos jėgos neapsaugo savo. Pagrindinė pagarba.”

Katarina Johnson-Thompson, Didžiosios Britanijos septynkovininkė: „Ji yra tokia drąsi, kad gali kalbėti ir saugoti savo savijautą. Psichinė sveikata, ypač sporte, yra tokia rizikinga tema, apie kurią turėčiau būti atvira. Tikimės, kad pokyčiai atsiras dėl jos pasitraukimo ir tai atvers pokalbius apie depresiją. sportas, kad būtų panaikinta stigma “.

Istorija iki šiol

Daugelis sportininkų – tiek teniso, tiek teniso – pritarė Osakos pozicijai, kai ji trečiadienį paskelbė apie tai, nors daugelis teigė kalbėjimas su žiniasklaida yra „darbo dalis“.

„Grand Slam“ taisyklės numato, kad už žiniasklaidos įsipareigojimų nevykdymą žaidėjai gali būti nubausti iki 20 000 USD (14 160 svarų) bauda, ​​o Moterų teniso asociacijos (WTA) teigimu, žaidėjos „yra atsakingos už savo sportą ir savo sirgalius“ kalbėti su žiniasklaida varžybos.

Po pergalės prieš Tigą Osaka dalyvavo įprastame teismo interviu su nugalėtoja.

Vėliau sekmadienį keturių „Grand Slam“ organizatoriai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame sakoma, kad Osakai už jos sprendimą gali grėsti „didesnės baudos ir būsimos„ Grand Slam “varžybos“.

„Grand Slam“ atstovai pridūrė, kad po trečiadienį paskelbto Osakos pranešimo „Roland Garros“ komandos paprašė jos persvarstyti savo poziciją ir nesėkmingai bandė patikrinti savo gerovę.

Po „nepakankamo įsitraukimo“ iš Osakos „Grand Slam“ organizatoriai parašė jai pasiūlyti palaikymą ir „priminti apie savo įsipareigojimus“.

Atsakydamas į tai, dukart „Australian Open“ čempionas tviteryje parašė: „Pyktis yra nepakankamas supratimas. Pokyčiai daro žmones nepatogius”.

Kitą dieną Osaka pranešė apie savo sprendimą iš viso pasitraukti iš turnyro.

Aplink „BBC iPlayer“ reklamjuostęAplink „BBC iPlayer“ poraštę