Šį mėnesį Gazos konflikte nužudžius 17 metų vaiką – vieną iš 69 vaikų, nužudytų kovose tarp Izraelio ir kovotojų, kovotojų grupuotė pareiškė, kad jis yra narys, nors nepasakys, ar jis buvo nužudytas kovojant.

Paauglį Khaledą al Qanou nužudė Izraelio oro antskrydis šiaurinėje Gazos Ruožo dalyje gegužės 13 d., Teigiama kovotojų grupuotės „Mudžahedeno brigados“ pranešime. Nepilnamečių verbavimas ar panaudojimas ginkluotuose konfliktuose prieštarauja tarptautinei teisei.

Ponas al Qanou buvo vienas iš tų, kurie buvo pavaizduoti „New York Times“ laidoje apie visus vaikus, nužudytus per pastarąjį konfliktą, tačiau detalės apie jo mirtį tada nebuvo patvirtintos.

Nors „Mujahideen“ brigados savo pranešime teigė, kad p. Al-Qanou buvo nužudytas „per Jeruzalės mūšio kardą“, vardą, kurį kovotojai Gazoje suteikė naujausiam karui, nebuvo aiškiai nurodyta, ar jis dalyvavo kovose, kai jis mirė. 2018 m. Mudžahedų brigados buvo įtrauktos į Jungtinių Valstijų juodąjį sąrašą, kuriame baudžiama už teroristų grupuočių finansavimą.

„Mujahideen Movement“, skėtinės grupės, įskaitant Brigadas, politinio sparno pareigūnas Momenas Azizas atsisakė komentuoti, ar ponas al-Qanou žuvo kovodamas.

Mudžahedų brigados pranešė, kad p. Al-Qanou buvo 20 metų, tačiau oficialūs sveikatos įrašai ir jo šeimos nariai sako, kad jis buvo 17 m., Gimęs 2004 m. Sausio 10 d.

Izraelio armija iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti, ar ji tikslingai nukreipta į p. Al-Qanou.

Vyresnysis pono al Qanou brolis Osama sakė, kad jo brolis ir sesija įstojo į Mudžahydų brigadas šių metų pradžioje, kai grupės nariai kelis mėnesius spaudė jį prisijungti prie jų gretų, siūlydami pinigus ir galimybę naudotis ginklais.

„Jie jį išnaudojo“, – sakė Osama al-Qanou ir pridūrė, kad jo šeima nepalaiko jo tapimo grupės nariu.

Žmogaus teisių ekspertai smerkia vaikų naudojimą ginkluotuose konfliktuose ir pabrėžia, kad jų verbavimas kovoti yra tarptautinės teisės pažeidimas.

„Nepriklausomai nuo situacijos, ginkluotoms grupuotėms yra nelegalu verbuoti ir dislokuoti bet kurį vaiką iki 18 metų, net jei jie cituoja savanorį be citatos“, – sakė Ericas Goldsteinas, laikinai einantis „Human Rights Watch“ Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos skyriaus vykdomojo direktoriaus pareigas. . „Jie turėtų būti su savo šeimomis, o ne ten kaip kovotojai”.

Ponas al Qanou pridūrė, kad jo šeima taip smarkiai priešinosi brolio prisijungimui prie Mudžahedų brigadų, kad atsisakė leisti grupės nariams išreikšti pagarbą gedinčiųjų palapinėje, kurią jie pastatė po jo mirties.

„Mes išvarėme juos visų akivaizdoje”, – sakė jis.