Australijos nacionalinės moterų futbolo rinktinės žaidėjos antradienį atvyko į Japoniją prieš Tokijo olimpines žaidynes. Tai buvo pasitikėjimo parodymas nuvertintam renginiui, kovojančiam su koronaviruso protrūkiu ir didėjančiu visuomenės pasipriešinimu.

Dvidešimt žaidėjų ir 10 darbuotojų, kurie visi buvo paskiepyti nuo Covid-19, nusileido Naritos tarptautiniame oro uoste prie Tokijo ir keliavo į Ota miestą, kur treniruosis, kol liepos 17 d. Persikels į olimpinį kaimą. Jie yra pirmieji tarptautiniai konkurentai, pasiekę Japoniją prieš žaidynes.

Komanda, žinoma kaip „Aussie Spirit“, turi griežtai apriboti savo judėjimą, kai Japonija bando sulaikyti užsitęsusią ketvirtąją koronaviruso bangą. Penktadienį Japonijos vyriausybė pratęsė nepaprastąją padėtį Tokijuje ir aštuoniose kitose prefektūrose iki birželio 20 d. Kitose prefektūrose, įskaitant „Gunma“, kur treniruosis Australijos žaidėjai, numatomos skubios priemonės, ribojančios įmonių darbo valandas ir pajėgumus tam tikrose vietose. baigiasi birželio 13 d.

Remiantis „New York Times“ duomenų baze, per pastarąsias dvi savaites naujų kasdienių infekcijų skaičius šalyje sumažėjo daugiau nei 40 proc., Tačiau Japonija vis dar fiksuoja daugiau nei 3500 atvejų per dieną, daugiausia nuo sausio mėnesio.

Australijos komanda apsiribos vienu viešbučio lygiu, kur žaidėjai valgys patiekalus, sportuos ir rengs susitikimus. Jie galės palikti viešbutį tik treniruotis.

„Jie turės labai ribotą tai, ką galės padaryti kiekvieną dieną, ir tai jiems pareikalaus dar vienos aukos, tačiau tai yra auka, dėl kurios jie yra pasiruošę“, – Ianas Chestermanas, Australijos viceprezidentas. Olimpinis komitetas, pranešė pirmadienį.

Žaidėjai nuo 2020 m. Vasario mėnesio nekonkuravo su jokiomis tarptautinėmis komandomis, nes nuo pandemijos pradžios Australijos sienos buvo beveik visiškai uždarytos. Ankstyvas atvykimas leis jiems treniruotis prieš profesionalius Japonijos futbolo klubus ir Japonijos rinktinę. Iš 23 Australijos žaidėjų, kurie treniruosis Japonijoje, 15 žaidėjų komanda bus išrinkta varžytis žaidynėse, kurių pradžia numatyta liepos 23 d.