Paskutinius du kartus, kai maisto prekių parduotuvėje pirkau vištienos krūtinėlę, kasininkės manęs paklausė, kaip ją paruošti (turėjau susimąstyti, ar jos slapta nežino, kuo aš gyvenu ). Nors tai gali atrodyti paprastas procesas, jis tikrai gali nepavykti, jei nebus atliktas tinkamai. Ir aš neketinu leisti jums iššvaistyti didelių $$$ sausoms, neskanioms vištienos krūtinėlėms. Taigi čia pateikiama išsami mano pamoka, kaip kepti vištienos krūtinėlę keptuvėje, kad ji išliktų sultinga, aromatinga ir minkšta.

Dvi vištienos krūtinėlės keptuvėje, papuoštos petražolėmis

Lengvireceptai.lt foto

KODĖL MĖGSTU KEPTUVĖJE KEPTĄ VIŠTIENOS KRŪTINĖLĘ

Tai tapo mano pasirinktu vištienos krūtinėlės kepimo būdu. Tai ne tik labai greitas ir paprastas būdas, bet ir labai skaniai apskrunda mėsos išorė, o to nepasitaiko švelniai kaitinant orkaitėje. Be to, galite keisti prieskonius ir kiekvieną kartą paragauti vis kitokio skonio!

Kiekvienos savaitės pradžioje pradėjau kepti po porą vištienos krūtinėlių, supjaustyti jas griežinėliais ir laikyti šaldytuve, kad per kelias ateinančias dienas galėčiau pridėti prie salotų, makaronų, sumuštinių ir dubenėlių. Tai tik kelios minutės pasiruošimo, o tada jau turiu lengvai paruošiamą baltymą, kurį galiu pridėti prie bet kokio patiekalo. Pateikiame lanksčių receptų, kurie puikiai tinka bet kokiems baltymams, pavyzdžiui, keptuvėje keptai vištienos krūtinėlei, papildyti. Taip pat galite tiesiog pridėti porą daržovių ir paversti tai paruoštuoju patiekalu!

VIŠTIENOS BE KAULŲ IR VIŠTIENOS SU KAULAIS GAMINIMAS. VIŠTIENOS KRŪTINĖLĖS SU KAULU

Toliau pateikiamas vištos krūtinėlės be kaulų (su oda arba be jos) gaminimo būdas. Vištienos krūtinėlės su kaulais kepa daug ilgiau, todėl norėsite naudoti orkaitę, kad įsitikintumėte, jog krūtinėlė visiškai įkaista ir nesudegė iš išorės. Vištienos krūtinėlėms su kaulais siūlau naudoti metodą, aprašytą mano recepte „Su žolelėmis kepta vištienos krūtinėlė”.

KAIP ILGAI KEPTI VIŠTIENOS KRŪTINĖLĘ KEPTUVĖJE

Vištienos krūtinėlės kepimo laikas keptuvėje priklauso nuo vištienos krūtinėlės storio, kaitrumo ir naudojamų indų tipo. Kad nereikėtų spėlioti, kiek laiko virti vištienos krūtinėlę, siūlau naudoti momentinį mėsos termometrą ir įsitikinti, kad vištienos krūtinėlės vidinė temperatūra pasiekė 165 ºF.

STOROS VIŠTIENOS KRŪTINĖLĖS

Storos vištienos krūtinėlės kepa ilgiau nei plonos, todėl mėgstu naudoti mažesnę kaitrą (vidutiniškai žemą) ir ilgesnį kepimo laiką, kad mėsa įkaistų ir nesudegtų iš išorės. Vištienos krūtinėlę be kaulų, kuri yra maždaug vieno colio storio, kepu apie 8 minutes iš vienos pusės ant vidutinio stiprumo ugnies.

PLONA VIŠTIENOS KRŪTINĖLĖ

Jei nusipirksite plonai išpjautą krūtinėlę, patys ją supjaustysite filė arba plaktuku išmušite ½ colio storio vištienos krūtinėlę, ji iškeps daug greičiau. Norėsite padidinti kaitrą iki vidutinės, kad išorė vis tiek šiek tiek paruduotų, o kepimo laikas būtų trumpesnis. Plonesnes krūtinėles kepu apie 4-5 minutes iš vienos pusės.