Albertoje gyvenantys politikai apie toksišką politiką ir tai, ką reikia keisti

Iš kairės į dešinę: Michelle Rempel Garner, konservatorių parlamento narė nuo Kalgario Nose Hill, Shannon Phillips, Albertos NDP parlamento narė nuo Letbridžo į vakarus, ir Jeromy Farkas, buvęs Kalgario miesto tarybos narys. (Adrian Wyld/The Canadian Press, Patrick Doyle/The Canadian Press, CBC)
Praėjusio mėnesio pabaigoje Vyriausybės rūmų vadovas Markas Holandas paragino į politiką žiūrėti žmogiškiau, sakydamas, kad tai, kaip parlamento nariai elgiasi vieni su kitais, yra „kažkas sugedę”.

„Ši vieta turi būti žmogiškesnė”, – sakė M. Holandas Bendruomenių rūmų komitetui, kalbėdamas apie savo asmeninę traumą ir politikos poveikį jo psichinei sveikatai.

Liberalų parlamento narys Markas Hollandas apie tai, kaip politikos spaudimas paliko jo gyvenimą pelenuose
Jo komentarai nuskambėjo politinio klimato, kuris tapo „labai problemiškas demokratijai”, akivaizdoje, kaip mano Lori Williams, Mount Royal universiteto politikos mokslų docentė.

„Ši nuostata, kad negalima priimti kitų žmonių požiūrio, vadina juos tokiais vardais kaip išdavikas ir dar blogiau”, – sakė ji.

„Viena didžiausių problemų čia yra ta, kad mums visiems reikia prisiimti atsakomybę už tai, kad elgtumėmės kitaip – neatlygintume už tokį elgesį.”

Atsižvelgdama į tai, „CBC News” kreipėsi į tris dabartinius ir buvusius federalinio, provincijos ir vietos lygmens politikus, gyvenančius Kalgario apylinkėse, kad sužinotų, kaip jie vertina šiuolaikinę politiką ir ką, jų nuomone, reikia keisti.

Michelle Rempel Garner
Michelle Rempel Garner, konservatorių parlamento narė, atstovaujanti Kalgario „Nose Hill”, sako, kad visų politinių pakraipų nariai rimtai suvokia, kaip svarbu išlaikyti demokratiją atsižvelgiant į pasaulinį nestabilumą. Ji sako, kad svarbu, jog atskiri politikai nesileistų į žemas kalbas.

„Tai darbas žmonėms, kurie užima didelę politinę įtaką turinčias pozicijas. O rinkėjai taip pat privalo reikalauti tokio elgesio iš žmonių, kuriuos jie renka, kad šie atitinkamai reaguotų”, – sakė ji.

Garsiai kalbėta, kad, pasitraukus kadenciją baigiančiam lyderiui Džeisonui Kenedžiui (Jason Kenney), ji yra viena iš pagrindinių pretendenčių į Albertos Jungtinės konservatorių partijos vadovus, tačiau birželio mėnesį Garner atsisakė dalyvauti lenktynėse, motyvuodama vidiniais nesutarimais partijoje.

Konservatorių parlamento narė Mišelė Rempel Garner (Michelle Rempel Garner) sako esanti optimistiškai nusiteikusi, ypač lyginant su kitomis pasaulio šalimis, kad Kanada turi galimybių pakelti savo politikos lygį. (Sean Kilpatrick/The Canadian Press)
Metams bėgant, ji garsiai kritikavo priekabiavimo darbe taisykles Otavoje. 2021 m. pabaigoje ji paprašė Bendruomenių rūmų nustatyti, ar jų priekabiavimo darbe politika yra pakankamai toli pažengusi, kad būtų nutraukta „netinkamo seksualinio elgesio kultūra” Parlamente.

Ji sako, kad nuo tada, kai pradėjo eiti pareigas, pastebėjo tam tikrą pagerėjimą šioje srityje, tačiau darbas tęsiasi.

„Jei šių dalykų nesprendžiame mūsų šalies valdžios salėse, kaip galime tikėtis, kad tai pavyks išspręsti kitiems kanadiečiams?” – sakė ji. „Taigi, tai ne tiek susiję su manimi, kiek su siekiu parodyti, kad mūsų demokratija yra sveika ir kad mes rodome pavyzdį, kaip turėtų atrodyti darbo vietos.”