Kuo skiriasi viskis ir burbonas?

Žmonės apie viskį ir burboną dažnai kalba nerūpestingai, teisingai neatskirdami šių dviejų spiritinių gėrimų. Tačiau jų skirtumus lemia ne tik geografinis veiksnys, nes vienas gaminamas Škotijoje, kitas – Šiaurės Amerikoje. Iš tiesų, jei visi burbonai yra viskiai, ne visi viskiai yra burbonai.

Yra taisyklių, kurias nustato įstatymų leidėjas, sąrašas kuo skiriasi viskis ir burbonasbet kartu pažiūrėkime, kaip jiems būdinga viena ir kita.

Kas yra viskis?

stiklinė burbono

Įsivaizduokite, kad esate alkoholinių gėrimų parduotuvėje ir atsiduriate priešais du butelius viskio… ne iš tikrųjų, vienas yra burbonas. Ar kada susimąstėte, koks skirtumas?

Svarbus dalykas yra kaip pasigaminti viskį. Viskis distiliuojamas iš fermentuoto grūdų mišinio, dažniausiai kukurūzų, miežių, rugių ir kviečių; Tą mišinį distiliuotojai vadina „mišraine“ arba grūdų mišiniu. Priklausomai nuo grūdų santykio, grūdų mišinio paruošimas yra dalis gauto skysčio klasifikavimo kaip viskio ar burbono.

Kas yra burbonas?

Pagal nuostatus, už a amerikietiškas viskis Kad būtų galima vadinti burbonu, jame turi būti ne mažiau kaip 51% kukurūzų grūdų mišinys. Remiantis likusios dalies formuluote, ty jei tai yra kviečiai ar rugiai, turėsime burbono kviečius (dažniausiai saldesnius ir švelnesnius) arba burboninius rugius (aštresnio skonio). Misa taip pat turi būti distiliuojama iki maksimalios 80 laipsnių, o po to į statinę dedama ne didesniu kaip 62,5 ar net mažesniu laipsniu.

Šiuo metu prasideda statinės senėjimo procesas. Pagal įstatymą burbonas turi būti brandinamas apanglėjusioje balto ąžuolo statinėje, kuri turi būti visiškai nauja. Per pastaruosius 10 metų burbono bumą ši sąlyga sukėlė problemų daugeliui geriausių distiliuotojų; keletą kartų jie susidūrė su naujų statinių trūkumu dėl netikėtai išaugusios paklausos.

Galutinis alkoholio ženklinimo „burbonu“ kriterijus yra tas, kad jis turi būti pagamintas Jungtinėse Valstijose. Didžioji dalis mūsų perkamo burbono yra iš Kentukio.

Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp burbono ir viskio?

viskio taurė

Jei spiritą geriate tik retkarčiais ir renkatės grūdų spiritą per daug apie tai negalvodami, skirtumas tarp burbono ir maišyto škotiško viskio gali atrodyti ne taip akivaizdu. Juk tiek burbonas, tiek škotas jie yra rudi skysčiai, kurie atrodo daugiau ar mažiau vienodai. O jei dar labiau padidintumėte galimą painiavą, jei geriamą burboną pavadintumėte „viskiu“, neklystumėte.

Tiesą sakant, burbonas yra a viskio rūšis, kaip ir šampanas yra vyno rūšis. Todėl visas burbonas yra viskis, bet ne visas viskis yra burbonas. Taigi koks yra tikrasis skirtumas?

  • Burbonas pagamintas iš ne mažiau kaip 51% kukurūzų.

Burboną iš kitų viskių išskiria jo gamybos ir brandinimo būdas. Visi viskiai yra spiritas, pagamintas iš fermentuotų grūdų ir brandinamas statinėse. Tačiau grūdų rūšis ir statinių tipas lemia viskio įvairovę.

Amerikos Burbono asociacijos teigimu, alkoholiniai gėrimai turi būti klasifikuojami kaip burbono viskis, turi būti distiliuotas iš grūdų mišinio, kuriame yra ne mažiau kaip 51 % kukurūzų. Toks kukurūzų kiekis suteikia burbonui būdingą saldų skonį.

  • Burbonas brandinamas naujose suanglėjusiose ąžuolo statinėse.

Kitas svarbus skirtumas yra dviejų likerių gamybos procesas. Tiesą sakant, burbonas turi būti brandinamas naujose sudegusio ąžuolo statinėse ir jame negali būti priedų ar dažiklių.

Vietoj to, kiti viskiai gali būti dedami į statines, anksčiau naudotas kitiems spiritiniams gėrimams brandinti, ir tai nebūtinai yra viskio statinės. Neburbono viskio brandinimo procese naudojamos portveino, šerio ir romo statinės. Kad spiritas būtų vadinamas „tiesiuoju burbono viskiu“, spiritas turi būti brandinamas naujose apanglėjusiose ąžuolo statinėse mažiausiai dvejus metus.

  • Burbonas turi atitikti tam tikrus alkoholio pagal tūrį (ABV) standartus.

Kai burbonas dedamas į statinę, jis taip pat turi pasiekti tam tikrą baigimas arba alkoholio kiekis alkoholyje. Misa turi būti distiliuota iki 80 tūrio proc. alkoholio ir brandinama statinėse tol, kol viršys 62,5 tūrio proc. alkoholio arba mažiau. Prieš išpilstymą burbonas filtruojamas ir atskiedžiamas iki ne mažiau kaip 40 % tūrio alkoholio. Kiti viskiai atitinka skirtingus ABV pylimo ir distiliavimo standartus.

  • Nebūtinai turi būti iš Kentukio (bet tikriausiai yra)

Galbūt girdėjote, kad norint, kad viskis būtų burbonas, jis turi būti iš Kentukio. Tai nėra visiškai tiesa, nes burboną galima gaminti ir už tos valstybės ribų. Tačiau, kad alkoholinis gėrimas būtų vadinamas „Kentukio burbonu“, jis turi būti distiliuotas ir brandinamas Kentukyje.

Pavadinimas „burbonas“ taip pat kilęs iš Old Bourbon, dabartinės Burbono apygardos Kentukio valstijoje. Dauguma burbono gaminami Kentukyje, nors ne visi, todėl jis tapo sinonimu burbono likeriskaip ir Prancūzijos šampano regionas yra šampano sinonimas, nors putojantis vynas kitur gaminamas panašiais būdais.

Taigi, kai kitą kartą užsisakysite burboną, žinosite, kad tai, kas pilama į jūsų taurę, yra ne tik viskis, bet ir specifinė (ir skani) viskio rūšis.

išvadas

Sąvokos „viskis“ ir „burbonas“ dažnai vartojamos pakaitomis. Tačiau tarp šių dviejų likerių yra keletas skirtumų, leidžiančių tiksliai juos identifikuoti. Jei norite sužinoti, kas tai yra, peržiūrėkite šį straipsnį. Išmoksite atpažinti šiuos likerius ir kitą vakarą su draugais galėsite pademonstruoti savo žinias kaip tikras žinovas.

Dažni klausimai

? Kodėl burbonas taip vadinamas?

Teigiama, kad Burbono pavadinimas kilęs iš „Bourbon County“ Kentukyje, kur iš pradžių buvo gaminama didžioji dalis šio gėrimo. Apygarda pavadinta Prancūzijos „Bourbon“ karališkosios šeimos vardu kaip padėkos gestas Prancūzijos vyriausybei už pagalbą Amerikos revoliucijos metu.

Ankstyvieji distiliuotojai, norėdami pasidalyti pagamintu burbonu su kitomis valstijomis, gabendavo savo statines pavadinimu „Bourbon County Whisky“ arba „Old Bourbon County Whisky“. Vėliau šis žodis buvo naudojamas aukštos kokybės burbonui identifikuoti.

? Kuo skiriasi viskis nuo viskio?

Būkite atsargūs ir neapsigaukite: Americano yra viskis; žodis „viskis” vartojamas tik škotųvieno salyklo viskio arba a maišyto viskio. Daugiausia jis gali būti naudojamas kalbant apie japoniškus spiritus. Tai ne tik semantikos, bet ir kilmės klausimas.

? Ar burboną galima gaminti už JAV ribų?

Ne, federalinės taisyklės, reglamentuojančios burbono tapatybę, numato, kad tai yra „skiriamasis JAV produktas“ ir kad žodis „burbonas“ neturėtų būti vartojamas apibūdinti bet kokį viskį ar viskio distiliatą, kuris nebuvo pagamintas Jungtinėse Valstijose. JAV.

? Ar burbonas turi būti gaminamas Kentukyje?

Burbonas taip įmantriai susietas su „mėlynųjų žolių regionu“, kad lengva manyti, jog spiritas gaminamas tik ten. Be to, Kentukio distiliuotojų asociacijos duomenimis, 95% pasaulio tiekimo gaunama iš Kentukio. Tačiau realybė yra tokia, kad ją galima pagaminti bet kurioje JAV vietoje, ir nuolat atsiranda naujų. viskio prekės ženklai ir burbono distiliuotojai visoje šalyje.