Kas yra sveikas svoris?

Kadangi nutukimas yra rimta grėsmė jūsų sveikatai, svarbu suprasti tinkamą svorio metimo būdą. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie tai, kodėl svarbu išlaikyti sveiką svorį ir kaip efektyviai valdyti savo svorį.

Kaip pasiekti sveiką svorį Norint pasiekti sveiką svorį, pirmiausia svarbu suprasti nutukimo pavojų. Nutukimas yra būklė, kai kaupiasi kūno riebalų perteklius ir kyla įvairių sveikatos problemų rizika. Šis riebalų perteklius gali sumažinti gyvenimo trukmę ir padidinti kitų sveikatos problemų riziką, todėl labai svarbu išlaikyti sveiką svorį.
Susijęs:

Įvadas į kalorijas
Žinokite savo KMI
Yra daug būdų, kaip matuoti kūno riebalus. Tačiau paprasčiausia yra apskaičiuoti savo kūno masės indeksą (KMI). KMI matuoja jūsų svorio ir ūgio santykį, kad apskaičiuotų jūsų kūno riebalų kiekį. Kuo didesnis jūsų KMI, tuo didesnis riebalų kiekis jūsų kūne.

Nutukimo pasekmės Dėl antsvorio kyla daugybė sveikatos problemų, įskaitant: aukštą kraujospūdį, diabetą, koronarinę širdies ligą, tam tikrą vėžį, kaulų ir sąnarių ligas. Svarbu išlaikyti sveiką svorį, kad sumažintumėte tikimybę susirgti viena iš šių lėtinių ligų. Svorio metimas yra sveikas ne tik jūsų kūnui, bet ir jūsų protui. Kai atrodai geriau, geriau jautiesi savimi. Tai gali suteikti jums daugiau pasitikėjimo daryti tai, ko niekada nemanėte, kad galite. Teisingas svorio metimas
Svorio valdymas yra susijęs su energijos balansu. Norėdami išlaikyti savo svorį, turite subalansuoti energijos kiekį, kurį gaunate iš maisto ir gėrimų, su energijos kiekiu, kurį jūsų kūnas naudoja kasdienei fizinei veiklai. Suvartojus daugiau energijos nei reikia, priaugsite svorio, o sudeginus daugiau energijos nei suvartojate, numesite svorio. Kalorijos į > Išeikvotos kalorijos = Svorio padidėjimas Kalorijos į < Kalorijų išeikvojimas = Svorio mažėjimasKalorijos į = Kalorijos išeikvotos = Svorio valdymas

Susijęs:
Svorio metimo pagrindai: Kaip numesti svorio ir jo atsikratyti

​​​Padarykite tai gyvenimo būdu

Sėkmingas svorio valdymas yra gyvenimo būdas. Bet koks sveiko svorio valdymo planas turėtų apimti sveikos mitybos ir aktyvaus gyvenimo būdo principus. Šie įpročiai turėtų tapti tuo, kas jums patiktų ir kuriuos galėtumėte įtraukti į savo kasdienį gyvenimą. Vien dietos keitimas arba fizinis aktyvumas nevalgant sveikesnio maisto nebus toks efektyvus, kaip abu tuo pačiu metu.

Štai du patarimai, kurie gali padėti sveikai valdyti svorį:

p>

1. Nustatykite protingus svorio metimo tikslus

SMART tikslai yra konkretūs, išmatuojami, pasiekiami, realūs ir laikomi. Užsirašykite šiuos tikslus, kad galėtumėte stebėti savo pažangą laikui bėgant.


Koks yra sveikas svorio metimo tikslas?

  • Svorio metimas neįvyksta per naktį. Madingos dietos ir greiti svorio metimo sprendimai nėra tvarūs ilgalaikėje perspektyvoje ir gali pakenkti jūsų organizmui. Geros, sveikos svorio metimo programos pagrindinis principas turėtų būti energijos balanso koncepcija. Norėdami numesti svorio, jūsų kūnas turi sudeginti daugiau kalorijų nei suvartojate. Tai galima pasiekti laikantis subalansuotos mitybos ir reguliaraus fizinio aktyvumo.
  • Jei jūsų KMI yra 23 kg/m2 ir didesnis, prarandate 10–15 proc. Jūsų dabartinis kūno svoris daugiau nei 6 mėn., kai svoris nuo 0,5 kg iki 1 kg per savaitę yra sveikas tikslas.

Susiję:
Kodėl aš neprarandu svorio?
< /p>

2. Stebėkite savo pažangą

Į gerą svorio valdymo planą taip pat turėtų būti įtrauktas reguliarus jūsų progreso stebėjimas ir svorio metimo palaikymas ilgą laiką. Savo pažangos peržiūra gali padėti nustatyti dalykus, kuriuos padarėte gerai, ir dalykus, su kuriais susiduriate. Pavyzdžiui, galite užsiiminėti vidutinio intensyvumo aerobine veikla bent 150 minučių per savaitę, tačiau jums sunku pasirinkti sveikesnį maistą. Tai žinodami galite iš naujo įvertinti savo veiksmų planą.

Taip pat turėtumėte reguliariai peržiūrėti savo tikslus, kad pamatytumėte, ar jie realūs. Ne visi laikosi to paties svorio metimo modelio, todėl gali tekti pakoreguoti savo tikslą, kad pasiektumėte savo tikslą. Norėdami sekti suvartojamų kalorijų kiekį, galite atsisiųsti
Programa „Healthy 365“, kad sužinotumėte įprasto Singapūro maisto kalorijų kiekį. Tai taip pat gali padėti apskaičiuoti asmeninį kalorijų poreikį.

Taigi atminkite

Žinokite savo KMI. Nutukimas kelia pavojų daugeliui ligų. Sveikos, sėkmingos svorio valdymo programos pagrindai yra paversti tai gyvenimo būdu, nustatyti SMART tikslus ir stebėti savo pažangą.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą
„Google Play“ arba
„Apple Store“, kad pasiektumėte daugiau sveikatos ir gerovės patarimų jums po ranka.Skaitykite tai toliau:

2015 m. gegužės 19 d., antradienis