Ekstremalios įžymybių dietos

Kalbant apie dietas, mes matėme viską: įžymybių dietas, ekstremalius badavimo planus, pertraukiamą badavimą, keistas programas „valgyk, kiek nori, bet išlik liesas“ ir kt.

Populiarios šiais laikais žinomos kaip „mados dietos“; trumpalaikiai greiti pataisymai, kurie žada padėti numesti svorio, tačiau trūksta įvairovės, neįtraukia tam tikrų maisto produktų ir yra netinkami mitybos požiūriu. Galų gale, jos yra tokios pat veiksmingos, kaip visai nesilaikyti dietos, o kai kurios iš šių dietų gali net pakenkti jūsų kūnui arba priaugti svorio.

Laikykitės dietos be angliavandenių. Madinga ar ne, mūsų kūnai energijos daugiausia gauna iš angliavandenių. Jie skatina mūsų kasdienę veiklą nuo paprasto kvėpavimo iki intensyvaus pratimo. Visiškas angliavandenių mažinimas gali sukelti neigiamą energijos balansą – mūsų organizmas negauna pakankamai degalų.

Jei norite numesti svorio arba pasiekti ir išlaikyti sveiką svorį, atsisakykite idėjos rasti ir laikytis veiksmingų ekstremalių įžymybių dietų.

Susiję: Svorio valdymas

Kas yra energijos balansas?

Vienintelė dietų lygtis yra energijos balanso lygtis. Kas tai?

Paprasčiau tariant, tai yra pusiausvyra tarp
Energijos įvedimas ir
Energijos išeiga. Kitaip tariant, pagrindinis dėmesys skiriamas suvartojamos energijos (kalorijų) ir energijos (kalorijų), kurias sudeginate fizinės veiklos metu, pusiausvyrai.

Štai kaip lygtis yra susijusi su svorio valdymu:

Energijos suvartojimas =
Energijos išeiga laikui bėgant: svoris išlieka toks pat

Energijos suvartojimas >
Energijos išeiga laikui bėgant: svorio padidėjimas

Energijos išeiga >
Energijos suvartojimas laikui bėgant: svorio netekimas

Norėdami numesti svorio, suvartojamų kalorijų skaičius turi būti mažesnis nei sudeginamų kalorijų skaičius. A
neigiamas energijos balansas laikui bėgant lemia svorio kritimą.

Ir atvirkščiai, kai suvartojame daugiau kalorijų per dieną, nei sunaudojame fizinės veiklos metu, mes priaugame svorio.

Energijos balansas ir nutukimas: Ilgą laiką galime nutukti. Nutukimas padidina insulto, širdies priepuolio riziką ir, sunkesniais atvejais, gali sukelti organų nepakankamumą.

Numesti svorio valdant energiją

Užuot „didėję“ ar „įsidėję“ pagal naujausią ekstremalią įžymybių dietą, norėdami numesti svorio, norime pasiekti sveiką svorį. Tai reiškia, kad turėtume vartoti energiją, kurios reikia mūsų kūnui, ir taip pat užsiimti sveika fizine veikla.

Kiek ir kokio lygio fizinio aktyvumo turėtume užsiimti? Štai keletas bendrų gairių:

Jei esate 13-18 metų amžiausturėtumėte bent 60 minučių sportuoti nuo vidutinio iki didelio intensyvumo* fizinis aktyvumas kiekvieną dieną.
Ir jei tau daugiau nei 18 metųesate raginami užsiimti 150 minučių vidutinio intensyvumo* aerobinė veikla per savaitę arba 75 minutės intensyvaus intensyvumo** aerobikos pratimai kiekvieną savaitę.


*Vidutinio intensyvumo veikla reiškia veiklą, dėl kurios pastebimai padažnėja kvėpavimas – žmogus gali tęsti pokalbį, bet neturi pakankamai kvėpavimo dainuoti.
**Energingo intensyvumo veikla reiškia tokias veiklas, dėl kurių labai padažnėja kvėpavimas – žmogus negali tęsti pokalbio, bet nekvėpuoja.

Galite užsiimti 150 minučių vidutinio intensyvumo aerobine veikla per vieną užsiėmimą arba per kelis užsiėmimus, kai kurias savaitės dienas skirdami mankštai.

Atminkite, kad norint pasiekti ir išlaikyti sveiką svorį, svarbu sekti ir subalansuoti suvartojamos energijos kiekį (suvartotas kalorijas) ir energijos išeigą (kalorijas, sudegintas treniruočių metu).

Štai greitas pavyzdys. Sveika 18 metų mergina, sverianti 60 kg, savo įprastą maistą turės subalansuoti su bet kuria iš šių veiklų: valanda badmintono ar greito tempo šiuolaikinio šokio; arba pusantros valandos ramaus važinėjimo dviračiu per savaitę.

Kalbant apie dietą ir svorio metimą, tai iš tikrųjų yra jūsų valgomo maisto ir fizinio aktyvumo subalansavimo žaidimas. Svarbiausia, kad tai idealus ir sveikesnis būdas tai daryti!

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.