Dažni vaistai, vartojami gimdymo metu

Dr Janice TUNG,
Asocijuotas konsultantas ir docentas Tan Thiam Chye, kviestinis konsultantasKK Moters ir vaiko ligoninė Akušerijos ir ginekologijos skyrius

1. Laivyno klizma


Tai gali būti jums skirta padėti ištuštinti vidurius prieš gimdymą.

Susijęs:

Darbo ir gimdymo etapai

2. Analgetikai

Skausmą malšinantys vaistai, padedantys išvengti gimdymo skausmo arba jį sumažinti. Pavyzdžiai:

Entonox (taip pat žinomas kaip juoko dujos)

Viena iš labiausiai paplitusių skausmo malšinimo formų gimdymo metu; gimdymo metu kvėpuojate deguonies ir azoto oksido mišiniu per kaukę. Šalutinis poveikis yra pykinimas, vėmimas ir mieguistumas.

Petidinas

Vaistas, panašus į morfijų ir heroiną, paprastai švirkščiamas į šlaunis arba sėdmenis. Jo šalutinis poveikis yra pykinimas ir vėmimas, sumišimas ir mieguistumas. Jis taip pat gali sukelti mieguistumą jūsų kūdikiui ir paveikti jūsų kūdikio kvėpavimą po gimimo, jei jis skiriamas per arti gimdymo. Jei taip, jūsų kūdikiui gali prireikti pagalbos kvėpuojant su priešnuodžiu, kad būtų panaikintas poveikis, ir atidžiau stebėti.

Epidurinė anestezija

Populiariausia skausmo malšinimo gimdymo metu forma – specialios adatos įsmeigimas į apatinę nugaros dalį. Tada per adatą perleidžiamas plonas plastikinis vamzdelis (kuri tada bus ištraukta), kad gydytojas galėtų per vamzdelį suleisti vaisto, kad numalšintų skausmą. Tai leidžia jums jaustis patogiai gimdymo metu. Dažnas šalutinis poveikis yra karščiavimas, drebulys ir galvos skausmas. Galimos rimtos komplikacijos yra kraujospūdžio sumažėjimas ir labai retai nervų pažeidimas.

Susiję: Darbo skausmo malšinimas

,

3. Oksitotikai

Naudojamas gimdos susitraukimų veiksmingumui padidinti, kad gimdymas vyktų normaliai. Po gimdymo šie vaistai gali būti naudojami siekiant sumažinti kraujo netekimą, skatinant efektyvius gimdos susitraukimus.

Susijęs:

Kūdikio stebėjimas gimdymo metu

4. Antibiotikai

Jie gali būti leidžiami į veną, siekiant sumažinti užsikrėtimo tikimybę tam tikromis aplinkybėmis, pavyzdžiui, jei esate B grupės streptokokų nešiotojas, vandens maišelis ilgą laiką plyšo arba karščiuojate.

Susijęs:

Gimdymo sukėlimas – medicininė intervencija, skatinanti gimdymo skausmų atsiradimą

5. Kiti vaistai


Prieš nėštumą ir nėštumo metu Jums paskirti vaistai nuo epilepsijos, skydliaukės ar kiti būtini vaistai gali būti toliau vartojami gimdymo metu.

Autoriaus teisės © 2016 HealthHub.sg. Visos teisės saugomos.

Apsilankykite „Parent Hub“, kur rasite daugiau naudingų patarimų ir vadovų apie sveiką nėštumą.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite šiuos toliau

Šaltiniai:

Naujasis menas ir mokslas apie nėštumą ir gimdymą 2008 m., Pasaulio mokslas

Sveika nėštumo pradžia 2012 m., Sveikatos skatinimo taryba Singapūre