Bananų stiebai – puikiai tinka diabetui ir svorio metimui

Nuo vaikystės girdėjome, kad bananų vartojimas yra puikus mūsų sveikatai. Jame gausu mikroelementų ir makroelementų, kurie suteikia daug naudos sveikatai. Kiekviena bananų medžio dalis, tokia kaip vaisiai, lapai ir stiebas, turi daug naudos sveikatai. Be to, beveik kiekviena bananų medžio dalis turi komercinį pritaikymą.

Bananas priklauso Musaceae šeimai Musa genčiai. Fe’i bananas, priklausantis Musa genties Australimusa poskyriui, daugiausia auginamas dėl vaisių. Fe’i bananai skirstomi pagal tiesias kekes, nuo rausvos iki violetinės spalvos sulčių ir giliai geltonos arba oranžinės spalvos vaisių minkštimą. Bananas ir gyslotis yra didelių daugiamečių žolelių grupė, kuri gali užaugti iki 20 pėdų.

Bananų apžvalga

Žmonės augina bananus atogrąžų regione, o Indija yra didžiausia gamintoja, kurios vidutinė metinė produkcija yra 14,2 mln. tonų. Kiti pagrindiniai bananų gamintojai yra Ekvadoras, Filipinai, Brazilija, Meksika, Kinija ir Kostarika. Žmonės taip pat naudoja vaisius, lapus, stiebus (taip pat žinomus kaip „netikras stiebas“), gėles ir bananų medžio šaknis kaip vaistus. Šiaurės Amerikoje dauguma prieinamų bananų yra iš vienos tikslios veislės. Tačiau visame pasaulyje yra daugybė bananų rūšių.

Bananas yra sveikas vaisius, todėl dėl gydomosios vertės galite naudoti beveik kiekvieną medžio dalį. Pavyzdžiui, jis padeda palaikyti žemą kalio kiekį kraujyje (hipokalemiją), vidurių užkietėjimą ir viduriavimą. Žmonės taip pat naudoja bananus diabetui, aukštam cholesterolio kiekiui ir daugeliui kitų ligų gydyti, tačiau jokie išsamūs moksliniai tyrimai nepatvirtina daugumos šių naudojimo būdų.

Bananų vaisiuose yra cheminių medžiagų ir angliavandenių. Kai kurie iš šių angliavandenių veikia kaip skaidulos, kurios atlieka esminį vaidmenį reguliuojant virškinimo trakto sistemą. Cheminės medžiagos veikia kaip antioksidantai, kurie mažina patinimą ir kovoja su laisvaisiais radikalais. Bananuose taip pat yra kalio, vitaminų ir keleto kitų mineralų.

Banano stiebas – štai ką turėtumėte žinoti

Banano stiebas nepanašus į kitų augalų stiebus, nes banano augalo žiedkotelis yra žinomas kaip banano stiebas. Storieji stiebai kyla iš dirvos, taip suformuodami žolinio augalo stuburą. Banano stiebas turi traškų paviršių ir turi švelnų skonį, kai vartojamas kaip maisto produktas. Bet, kita vertus, jis saldus ir suteikia kartaus poskonio. Todėl teisinga sakyti, kad stiebas yra bananų augalo stiebas.

Banano stiebas nuskina vieną didžiulį gėlių žiedą ir tada miršta. Stiebas paprastai nupjaunamas nuo augalo, kai bananai yra putlūs ir noksta. Todėl žmonės šį stiebą vartoja kaip banano stiebą.

Banano stiebo maistinė medžiaga

  • Kalis (K)
  • Vitaminas B6
  • Vitamino C
  • Magnis (Mg)
  • Varis (CU)
  • Geležis (Fe)
  • Manganas (Mn)
  • Angliavandeniai
  • Skaidulos
  • Kiti mineralai ir mikroelementai

Bananų stiebo nauda sveikatai

Banano stiebas yra prikrautas daug skaidulų, todėl žinoma, kad jis ilgainiui padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir opų.

Banano stiebas taip pat turi daug vitamino B6 ir kalio. Todėl pacientams, sergantiems mažakraujyste ir cukriniu diabetu, rekomenduojama reguliariai įtraukti šį maisto produktą į savo racioną. Kai kurie kiti bananų stiebo pranašumai yra šie:

Užkerta kelią diabetui

Diabeto paplitimas sparčiai auga mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse, palyginti su dideles pajamas gaunančiomis šalimis. Daugėja diabeto atvejų visame pasaulyje, visų pirma dėl kelių veiksnių, tokių kaip nutukimas, sėdimas ir nesveikas gyvenimo būdas bei genetinė istorija.

Vitaminas B6 yra kofaktorius, dalyvaujantis daugelyje reakcijų, atsakingų už įvairių funkcijų moduliavimą. Todėl jo trūkumas dažnai sukelia keletą pasekmių, tokių kaip Parkinsono liga, diabetas, autizmas, vėžys ir daugelis kitų.

Tyrimai, siejantys diabetą ir vitaminą B6, koreliavo ir komplikacijas, ir veiksmingumą. Drosophila tyrimai parodė, kad vitamino B6 trūkumas gali sukelti diabetą. Taigi manoma, kad bananų stiebai, gausus vitamino B6 šaltinis, duoda veiksmingų rezultatų kovojant su diabetu. Be to, kamiene esantis vitaminas B6 palaiko hemoglobino ir insulino gamybą.

Žmonės taip pat naudoja stiebą hiperglikemijai gydyti. Banano kamiene esantis lektinas stimuliuoja į insuliną panašius fermentus, kurie reguliuoja riebalinių ląstelių augimą. Be to, bananų stiebai dėl žemo glikemijos indekso labai tinka vartoti diabetu sergantiems pacientams.

Detoksikacija

Banano stiebo sultys išplauna iš organizmo toksinus. Todėl daugelis jį vartoja ir kaip gėrimą. Jis turi diuretikų savybių ir teigiamai veikia virškinimo sistemą. Jame taip pat yra daug gerųjų skaidulų, kurios atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant optimalią žarnyno sveikatą.

Bananų stiebų sultys reguliuoja rūgščių lygį žmogaus organizme ir subalansuoja juos. Dėl to jis padeda sumažinti rėmenį ir diskomfortą virškinimo sistemoje.

Sumažinti Svorį

Bananų stiebų sultys yra labai naudingos svorio metimo procese. Didelis skaidulų kiekis malšina alkio priepuolius ir potraukį, taip sumažinant suvartojamo maisto kiekį ir prisidedant prie svorio mažėjimo. Skaidulos taip pat palengvina cukraus ir riebalų išsiskyrimą į organizmo ląsteles. Jei vartojamos kaip salotos, neapdoroti stiebo gabaliukai padeda sumažinti nutukimą, nes sumažina riebalų kiekį.

Apsaugo nuo inkstų problemų

Šiuo metu gydytojai dažnai rekomenduoja įtraukti banano stiebą į racioną pacientams, kenčiantiems nuo tulžies pūslės akmenligės. Banano stiebą galite įtraukti į dietą kaip gėrimą arba valgio dalį.

Stiebo sultys yra tinkamas diuretikas ir padeda pašalinti mažus inkstų akmenis. Sumaišytos su kardamonu, šios sultys ramina šlapimo pūslę ir padeda nuo cistito. Cistitas yra šlapimo takų infekcijos (UTI) forma, kuri sutrikdo šlapimo pūslę. Tai dažniau pasitaiko tarp moterų. Cistitas paprastai gyja savaime. Tačiau kraštutiniais atvejais jai gydyti prireiks antibiotikų.

Užkerta kelią anemijai

PSO duomenimis, 2019 metais pasaulinis anemijos paplitimas sudarė 29,9 % reprodukcinio amžiaus arba 15–49 metų amžiaus moterų. Tuo tarpu anemija tarp 6–59 mėnesių amžiaus vaikų buvo 39,8 proc.

Bananų stiebai labai rekomenduojami sveikatos priežiūros specialistams gydant anemiją. Juose gausu vitamino B6 ir geležies, kurie, kaip žinoma, skatina hemoglobino kiekį kraujyje.

Palengvina vidurių užkietėjimą

Vėliau gysločio stiebas yra pilnas skaidulų, kurios gali veiksmingai palengvinti vidurių užkietėjimą. Todėl sulčių vartojimas vidurių užkietėjimui gydyti yra ypač naudingas. Tačiau ekspertai rekomenduoja sulčių nepertempti, kad gėrime būtų palaikomas optimalus skaidulų kiekis.

Mažina blogojo cholesterolio kiekį

Remiantis PSO paskelbtomis ataskaitomis, trečdalis išeminės širdies ligos atvejų pasaulyje atsiranda dėl didelio cholesterolio kiekio. Be to, apskaičiuota, kad aukštas cholesterolio kiekis kasmet sukelia maždaug 2,6 milijono mirtinų epizodų. Pasak CDC, 2015–2018 m. maždaug 12% suaugusiųjų amerikiečių cholesterolio kiekis buvo didesnis nei 240 mg/dl.

Be daugelio privalumų, banano stiebas taip pat gali padėti efektyviai valdyti cholesterolio kiekį. Tai turtingas vitamino geležies ir B6 šaltinis, kurie atlieka esminį vaidmenį didinant hemoglobino kiekį ir mažinant mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio kiekį.

Reguliuoja kraujospūdį

Hipertenzija arba aukštas kraujospūdis yra tada, kai kraujospūdis prieš arterijų sieneles yra neįprastai aukštas. Jei hipertenzija negydoma, padidėja insulto tikimybė. CDC duomenimis, maždaug pusė visų suaugusių Amerikos gyventojų, ty ~47%, kenčia nuo hipertenzijos.

Bananų stiebuose gausu kalio – mineralo, geriausiai žinomo kovojant su kraujospūdžio svyravimais. Taigi reguliarus bananų stiebų vartojimas gali padėti veiksmingai valdyti aukštą kraujospūdį ir sumažinti širdies ir kraujagyslių sutrikimų riziką.

Apsaugo nuo šlapimo takų infekcijos

Tyrimai parodė, kad šlapimo takų infekcija (UTI) yra viena iš labiausiai paplitusių infekcijų, kuria serga moterys visame pasaulyje. UTI dažnai sukelia makšties infekcijas ir dažniausiai atsiranda dėl patogenų, kurie atsiranda virškinimo trakte.

Bananų stiebų sultys turi diuretikų savybių. Taigi, jis padeda organizmui išplauti toksinus ir išvalyti šlapimo takus. Todėl bananų stiebų sultis geriausia vartoti bent tris kartus per savaitę, kad išvengtumėte šlapimo takų infekcijų tikimybės.

Banano stiebas ir Ajurveda

Pagal Ajurvedą visi bananų medžio komponentai turi…