Ar metforminas iš tikrųjų gali padėti numesti svorio? – HealthifyMe

Pirmasis 2 tipo diabeto gydymo kursas yra metforminas. Tai vienas iš dažniausiai vartojamų vaistų diabetui ir nutukimui gydyti. Be jo antihiperglikeminio poveikio, mokslininkai mano, kad metforminas yra gana saugus vartoti ir duoda reikšmingų rezultatų. Tačiau vaistus galima įsigyti tik pagal receptą, todėl turite kreiptis į gydytoją ir patikrinti, ar jis tinkamas. Nors metforminas gali turėti įvairių šalutinių poveikių, vienas iš labiausiai paplitusių, kurį visiems įdomu žinoti, yra tai, ar jis skatina svorio mažėjimą. Keista, bet atsakymas yra taip!

Gali atrodyti gera mintis apsvarstyti galimybę vartoti vaistus, kurie paprastai skiriami nuo 2 tipo diabeto, kad numestumėte papildomų svarų. Tačiau atsakymas į metformino svorio metimo teiginius nėra toks paprastas. Kalbant apie svorio metimą ir metforminą, gydytojai nepalaiko jo vartojimo vien dėl šios priežasties, o tai reiškia, kad gydymas metforminu skirtas tik svorio metimui. Nesvarbu, ar sergate cukriniu diabetu, ar ne, dietos ir mankštos derinys išlieka sveikiausias ir nuosekliausias būdas numesti svorio.

Kas yra metforminas ir kaip jis veikia?

Norėdami valdyti aukštą cukraus kiekį kraujyje, gydytojai dažnai skiria metforminą kartu su sveika mityba ir mankšta. Tai yra biguanidinių vaistų šeimos narys. Metforminas mažina kepenyse išskiriamos gliukozės kiekį ir pagerina insulino efektyvumą, mažina cukraus kiekį kraujyje. Jis tinka žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu arba prieš diabetą ir turintiems didesnį kūno svorį. Tačiau jo negalima naudoti 1 tipo diabetui gydyti. (kai organizmas gamina mažai insulino arba jo negamina, todėl jam sunku kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje).

Mokslininkai taip pat atrado didelę koreliaciją tarp metformino vartojimo ir svorio metimo, nors tai nėra griežtai laikoma svorio mažinimo vaistu. Kai kurie tyrimai parodė gydymo metforminu privalumus mažinant antsvorio ir nutukusių pacientų svorį. Bet ar tai veikia ir ar tai geras pasirinkimas? Trumpas atsakymas yra tas, kad vartojant vaistą nesilaikant kitų sveikų įpročių, svoris gali nekristi.

„HealthifyMe“ pastaba

Svorio mažėjimas yra įdomus šalutinis poveikis vartojant metforminą. Tai gali būti priemonė numesti svorio ir kontroliuoti aukštą cukraus kiekį sergant 2 tipo cukriniu diabetu. Dėl šių rezultatų metforminas tapo pageidaujamu su antsvoriu ir nutukimu susijusių būklių tyrimo objektu. Pasitarkite su savo gydytoju, jei jums įdomu, ar metforminas galėtų būti tinkamas jūsų svorio metimo kelionės papildymas.

Ar metforminas gali padėti numesti svorio?

Tyrimų duomenimis, metforminą vartojant metus, vidutinis svorio netekimas svyruoja nuo 1,8 kg iki 3 kg. Taigi kai kurie žmonės gali numesti svorio, tačiau šis vaistas nėra greitas sprendimas.

Toliau pateiktos priežastys gali paaiškinti teiginius apie metformino svorio metimą.

Pagerina gliukozės kiekio kraujyje kontrolę

Kaip minėta anksčiau, metforminas padeda reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Dėl to sumažėja kepenyse gaminamos gliukozės kiekis ir su maistu pasisavinamas kiekis. Metforminas taip pat pagerina jūsų organizmo reakciją į insuliną – hormoną, kuris natūraliai reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Svoris dažnai mažėja, kai padidėja jautrumas insulinui. Todėl tai leidžia organizmui geriau kontroliuoti ir išlaikyti svorį.

Apetito sumažinimas

Metformino gebėjimas sumažinti apetitą yra pagrindinis svorio metimo veiksnys. Sumažėjęs alkis yra tipiškas šio vaisto šalutinis poveikis, kurį sukelia padidėjęs organizmo jautrumas insulinui ir hormonui leptinui. Leptinas nurodo jūsų kūnui, kada nustoti valgyti, todėl padidėjęs jautrumas šiam hormonui mažina alkio jausmą. Laikui bėgant, net šiek tiek sumažinus dienos kalorijų kiekį, gali sumažėti svoris, kuris yra akivaizdus. Maži, subtilūs pakeitimai gali turėti didelį poveikį; galbūt todėl metforminas sukelia svorio mažėjimą.

Sveikos gyvensenos pokyčiai

Jei tuo pačiu metu keičiate mitybą ir didinate fizinį aktyvumą, vartodami metforminą galite numesti svorio. Toks gyvenimo būdo koregavimas gali prisidėti prie ilgalaikio svorio metimo. Tačiau tarkime, kad vartojate metforminą, bet nesiimate kitų sveikų įpročių. Tokiu atveju vien metformino gali nepakakti norint numesti svorio. Jei ką tik pradėjote vartoti metformino receptą, šie dalykai gali padėti paspartinti svorio metimą:

 • Reguliariai mankštintis bent 30 minučių per dieną
 • Sumažinkite pridėtinio cukraus ir rafinuotų angliavandenių kiekį savo racione

Metforminas nėra savarankiška svorio mažinimo priemonė dėl nenuoseklaus svorio metimo poveikio. Be to, metformino veikimo matavimas priklauso nuo jūsų nuoseklumo. Pavyzdžiui, yra didelė tikimybė, kad sugrįšite į pradinį svorį, jei nustosite vartoti metforminą. Tačiau sportuojantys žmonės dažniausiai numeta svorio, nes metforminas padidina fizinio krūvio metu sudegintų kalorijų skaičių.

„HealthifyMe“ pastaba

Nors tai nėra sertifikuotas svorio mažinimo vaistas, metforminas gali šiek tiek sumažinti svorį. Nors kai kurie mano, kad šis vaistas mažina alkį, kiti teigia, kad jis keičia tai, kaip organizmas reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Be metformino ir kitų vaistų nuo 2 tipo diabeto ar prediabeto, gydytojai dažnai pataria pacientams pakoreguoti mitybą ir gyvenimo būdą. Nepaisant šių aspektų, tie, kurie nori numesti svorio vartodami metforminą, taip pat turėtų laikytis maistingųjų medžiagų turinčios, kontroliuojamos kalorijų dietos ir reguliariai mankštintis.

Kaip naudoti

Čia yra šiek tiek informacijos apie metformino vartojimą, jei norite jį įtraukti į savo kasdienybę. Tačiau, svarbiausia, prieš priimdami bet kokius sprendimus ar keisdami savo gyvenimo būdą, pasitarkite su gydytoju apie metformino vartojimą.

Dozavimas

Geriamosios metformino formos yra skystos, tabletės ir pailginto atpalaidavimo (ilgo veikimo) tabletės. Skystis dažnai vartojamas vieną ar du kartus per dieną valgio metu; dozės svyruoja nuo 5 iki 9,5 ml. Du ar tris kartus per dieną standartinė tabletė paprastai geriama valgio metu. Pailginto atpalaidavimo tabletė dažnai vartojama vakarienės metu vieną kartą per dieną. Pailginto atpalaidavimo metformino dozės suaugusiesiems neturi viršyti 2500 mg per parą ir paprastai svyruoja nuo 500 mg iki 1000 mg.

Vartokite metforminą tiksliai taip, kaip nurodyta, atsižvelgiant į dozę ir dažnį. Nevartokite jo daugiau ar mažiau, nei nurodė gydytojas, nes kiekvienam žmogui reikalingas kiekis gali skirtis. Rekomenduojame atidžiai sekti recepto etiketėje pateiktas instrukcijas ir paprašyti gydytojo arba vaistininko patikslinti bet kokią informaciją, dėl kurios nesate tikri. Pavyzdžiui, gydytojas gali paskirti mažą metformino dozę ir palaipsniui ją didinti. Atidžiai stebėkite savo svorį, kad gydytojas galėtų nustatyti, kaip veiksmingai veikia metforminas.

Nepageidaujamas šalutinis poveikis

Metforminas, kaip ir bet kuris kitas vaistas, gali sukelti šalutinį poveikį. Todėl naudokite jį atsargiai. Jei asmuo vartoja metforminą ir atsiranda kokių nors nepageidaujamų simptomų, jis turi nedelsdamas kreiptis į gydytoją. Tipiški nepageidaujami poveikiai yra šie:

 • Silpnumas
 • Sunku kvėpuoti
 • Skrandžio skausmas
 • Pykinimas arba vėmimas
 • Nereguliarus širdies plakimas
 • Galvos svaigimas

Jei sergate inkstų liga, pasakykite gydytojui. Greičiausiai gydytojas patars nevartoti metformino. Be to, jei jums atliekama dantų operacija ar kokia nors rimta medicininė operacija, pasakykite gydytojui, kad vartojate metforminą. Konsultacija yra būtina, net jei norite atlikti bet kokią rentgeno techniką, susijusią su dažų įpurškimu. Tai tiesa, jei šiuo metu ar anksčiau vartojote didelį kiekį alkoholio, sergate kepenų liga arba patyrėte širdies nepakankamumą. Prieš pradedant procedūrą, gali tekti nutraukti metformino vartojimą ir palaukti 48 valandas, prieš pradėdami jį vėl.

Atsargumo priemonės ir saugos patarimai

 • Jei esate alergiškas metforminui, bet kuriai iš metformino skysčio, tablečių ar bet kurio kito vaisto medžiagoms, prieš vartodami metforminą pasakykite gydytojui ir vaistininkui. Sudedamųjų dalių sąrašo kreipkitės į vaistininką arba gamintojo informaciją apie pacientus.
 • Kad gydytojas ir vaistininkas būtų tikri, kad metforminas neprieštaraus kitiems receptiniams ir nereceptiniams vaistams, vitaminams, maisto papildams ir vaistažolių prekėms, labai svarbu jiems pranešti, ką dar vartojate.
 • Metforminas neišgydo diabeto ir nutukimo, nors jūs galite juos valdyti. Todėl nepasitarę su gydytoju nenutraukite metformino vartojimo.
 • Išgerkite praleistą dozę, kai tik prisiminsite. Tada, jei reikia gerti kitą dozę, praleiskite praleistąją ir tęskite įprastą dozavimo planą. Nevartokite antrojo, kad kompensuotumėte praleistą dozę.
 • Būtinai…