Kaip pradėti mokyti vaikus anglų kalbos namuose

Daugelis tėvų norėtų mokyti savo vaikus anglų kalbos namuose, bet nežino, kaip pradėti. Nesvarbu, kad jūsų pačių anglų kalba nėra tobula. Svarbiausia, kad būtumėte entuziastingi ir daug skatintumėte bei girtų savo vaikus. Jūsų vaikas perims jūsų entuziazmą kalbai. Nesijaudinkite, jei jūsų vaikas iš karto nepradės kalbėti angliškai. Jiems reikės tam tikro laiko, kad įsisavintų kalbą. Būkite kantrūs, ir jie pradės kalbėti angliškai savo laiku.

Rutinos nustatymas

Nustatykite anglų kalbos vaikams laiko namuose rutiną. Geriau trumpi ir dažni užsiėmimai nei ilgi ir reti. Mažiems vaikams užtenka penkiolikos minučių. Vaikui augant ir didėjant jo dėmesio koncentracijai, užsiėmimus galite palaipsniui ilginti. Veikla turi būti trumpa ir įvairi, kad išlaikytumėte vaiko dėmesį.

Stenkitės kasdien tam tikrą veiklą atlikti tuo pačiu metu. Vaikai jaučiasi patogiau ir labiau pasitiki savimi, kai žino, ko tikėtis. Pavyzdžiui, galite kasdien po pamokų žaisti anglišką žaidimą arba prieš miegą su vaikais skaityti anglišką pasaką. Jei namuose turite vietos, galite sukurti anglišką kampelį, kuriame laikysite viską, kas susiję su anglų kalba, pavyzdžiui, knygas, žaidimus, DVD ar vaikų pagamintus daiktus. Labai svarbu kartoti – vaikams dažnai reikia daug kartų išgirsti žodžius ir frazes, kol jie jaučiasi pasirengę patys juos kurti.

Frazės

Anglų kalbos mokymas namuose naudingas tuo, kad galite naudoti kasdienes situacijas ir realius namuose esančius daiktus, kad praktikuotumėte kalbą natūraliai ir kontekste. Pavyzdžiui:

Kalbėkite apie drabužius, kai vaikas apsirengia arba kai rūšiuojate skalbinius („Apsimaukime mėlynas kojines”, „Tai tėčio marškinėliai” ir t. t.).
Praktikuokite žodžius apie žaislus ir baldus, kai padedate vaikui tvarkyti jo miegamąjį („Padėkime tavo meškiuką ant lovos!”, „Kur yra mėlynas automobilis?”).
Mokykite maisto žodžių, kai gaminate maistą arba einate apsipirkti. Eidami į prekybos centrą, duokite vaikui daiktų, kuriuos reikia surasti, sąrašą (naudokite paveikslėlius arba žodžius, priklausomai nuo jo amžiaus). Žodyną pakartokite, kai namuose sudėsite pirkinius.

Istorijų naudojimas

Mažesniems vaikams patinka knygos su ryškiomis spalvomis ir patraukliomis iliustracijomis. Kartu žiūrėkite paveikslėlius ir sakykite žodžius rodydami į paveikslėlius. Vėliau galite paprašyti, kad vaikas rodytų į skirtingus daiktus, pavyzdžiui, „Kur katinas?”. Po kurio laiko paraginkite juos pasakyti žodžius klausdami: „Kas tai?”. Klausydamas pasakojimų vaikas pripras prie anglų kalbos garsų ir ritmo.

Animacinės istorijos svetainėje LearnEnglish Kids yra puikus būdas vaikams lavinti klausymo ir skaitymo įgūdžius. Vyresnieji vaikai gali atlikti pridedamas atsisiunčiamas užduotis ir pasitikrinti, ar supranta.

Dainų naudojimas

Dainos yra tikrai veiksmingas būdas mokytis naujų žodžių ir gerinti tarimą. Dainos su veiksmais ypač tinka labai mažiems vaikams, nes jie gali prisijungti, net jei dar nemoka dainuoti. Veiksmai dažnai parodo dainelės žodžių prasmę.