Kiek kartų nemanėme, kad pranešimą galima suformuluoti emociškai arba racionaliai? Tiesą sakant, tai turėtų būti daugiau mišinys nei sprendimas tarp abiejų. Moksliniai tyrimai įrodo, kad žmonės, kurių emocinė smegenų pusė yra pažeista, negali priimti jokių sprendimų. Taigi, joks sprendimas galiausiai nėra išimtinai racionalus, o tai atveria naują požiūrį į turinio rinkodaros strategijas, kai reikia spręsti jų tikslą. Nors tikslus paprastai galima vertinti kaip racionalius ar emocinius, kliento elgesys šių skirtumų nesilaiko. Dabar labiau nei bet kada turinys turi atitikti aukštesnes sąlygas, kad išlaikytų aktualumą.

Geras turinys – įsitraukimas ir sąveika

Neribotas mūsų turimas informacijos kiekis ne tik padaro gerai nusimanančius, bet ir įtikinamus žmones. Tikslumas ir tinkamumas niekada nebuvo toks svarbus. Tai iš esmės yra geras dalykas. Tai reiškia, kad turime pasiūlyti patikimą produktą, pagrįstą skirtingais pranašumais, o turinio rinkodaros strategiją kurti pagal savo patikimumo idėją. Kad išlaikytume aktualumą, turime atsižvelgti į mūsų pirkėjų interesus.

 

„Tesco Eat Happy“ projektas

Paimkime, pavyzdžiui, „Tesco“ projektą „ Eat Happy“ . Prekės ženklas sukūrė visą patirtį vaikams, o savo švietimo iniciatyva pavyko įtraukti daugiau nei 8500 JK pradinių mokyklų. Žinoma, jis buvo skirtas rinkodaros tikslui pasiekti – sukurti prekybos centro projekto „nuo žemės iki šakutės“ strategiją. Galų gale „Tesco“ pasakojamos istorijos įtraukia vaikus į bendravimą su pasauliniais maisto gamintojais gyvų užsiėmimų metu net neišeinant iš klasės.

 

Ši precedento neturinti patirtis, kurią sukuria prekės ženklas, buvo pirmoji tokio pobūdžio patirtis Europoje, taip pat „Google“ programos „ Connected Classrooms “ dalis. Rezultatai iki šiol yra daugiau nei 50 000 peržiūrų ir maždaug 700 000 vaikų, kurie tiesiogiai bendravo su projektu. Nagrinėdami progą, peržengiate rinkodaros tikslus, kai jūsų tikroji ketinimas yra sukurti kokią nors išmatuojamą socialinę vertę jūsų kompetencijos srityje.

 

Nuoseklios profesinės patirties, su kuria susidūrėme, įtraukimas į produkto tapatumą, reiškia labai galingus teiginius.

Užuot rinkęsi iškalbingo ar aktualaus, rinkitės išdėstyti turinį struktūrizuotu būdu – galvokite apie tai labiau kaip apie receptą, o ne apie sprendimą. Pasakojimų susiejimas su mūsų įgūdžiais ir patirtimi sukuria pasitikėjimą pasitikėjimu. Sutelkdami dėmesį į konkrečias jūsų valdomas sritis, galite pritraukti skeptiškai nusiteikusių skaitytojų pateikdami vaisingus nuoseklių, praktinių situacijų pavyzdžius, su kuriais žmonės gali susieti ir iš kurių mokytis.

Straipsnio dokumentavimo atveju galingo aukšto lygio šaltinio nurodymas yra ne tik naudingas jūsų nuorodų kūrimo strategijai, bet ir jūsų auditorijai.

Yra pažintinis šališkumas , galiojantis ir internete, už palyginti nekvalifikuotų asmenų, kurie linkę pervertinti savo pasirodymą, nes nesugeba tiksliai įvertinti savo galimybių. Sėkmingas turinys galiausiai priklauso nuo gebėjimo kurti įsitraukimą per tvirtas žinias.

Teigiama patirtis kelia įsipareigojimą

 

„Apple“ kompanijos pardavimai

Pamenate, kai „Apple“ pardavimai užfiksavo eksponentinį augimą po to, kai „Apple“ paleido iPod? Tai buvo  aureolės efektas – konkretaus produkto savybių perdavimas visai įmonei. Žmonės pradėjo susieti visą įmonę ir visus jos produktus su išskirtine patirtimi. Halo yra mūsų švietimo ir smegenų dalis – mažesniame sode mums buvo pasakyta, kad Pelenė yra ne tik gera, bet ir graži, o jos patronuojanti motina yra negraži ir pikta.

Patenkinamas atsakymas padidina tikimybę, kad asmuo dažnai lankosi svetainėje. Galbūt dar svarbiau tai, kad jis taip pat prisideda prie bendro prekės ženklo įsimintinumo internete, todėl jis yra išskirtinis.

„National Geographic“ norėjo didinti supratimą apie aprūpinimą maistu ir maisto gamybos iššūkius didėjant gyventojų skaičiui. Dvi kampanijos „ Valgyk: maisto istorija “ ir „ Maistas: kaip maitinti mūsų augančią planetą “ sugebėjo suprasti patirties skatinimo konvergenciją tiek turinio, tiek platformos dizaino srityje. Jie įtraukė auditoriją internete per laiko juostą.

 VALDYK: MAISTO ISTORIJA

 

Kadangi svetainė buvo interaktyvi, stimuliuojanti ir siūlanti puikią vartotojo patirtį, daugiakanalės kampanijos buvo labai sėkmingos. Pasibaigus šiai strategijai, padidėjo „National Geographic“ žurnalų prenumerata, o tai yra dar vienas pavyzdys, kaip panaudoti aureolės efektą savo pranašumui.

 

Įsipareigojimo sukūrimas reiškia atsakymą į labai specifinį poreikį, kuris dažniausiai yra kliento elgesio kabliukas. Savo internetinėje knygyne „ The Guardian“ suprato, kad jautri svetainė yra draugai su klientais, padedantys jiems priimti sprendimus. Vos po keturių mėnesių įgyvendinimo rezultatai buvo stulbinantys: 81% padidėjo pardavimai internete ir 91% mobiliųjų telefonų konversijų rodiklis, o atsiskaitymo atsisakymas sumažėjo 50%.

Kaip tu tai sakai

Gerai parinkti sakiniai ir frazės gali sukurti tvirtas istorijas, o blogai parašyti tekstai gali jas užmušti. Ir mažiausiai pastangų teisė reiškia, kad kiekvieną kartą, kai minimali suma Informacijos įgyjama, asmuo nustos bando kasti giliau. Tai gali netikti, jei rašote labai konkrečioje nišoje, kur žmonės labiau domėsis tam tikromis situacijomis.

Tačiau internetinė reklama daro kūrybiškumą protingesnį, o tai reiškia galingą ir lengvai skaitomą turinį.

Kadravimo poveikis yra įrodyta, kad įtakos mūsų atsakas į dirgiklius. Mes pateikiame skirtingus atsakymus į tą pačią problemą, atsižvelgiant į tai, kaip ji yra uždara. Nors diferencinis pranašumas yra labai svarbus kuriant tvirtą socialinės rinkodaros strategiją, mokslinių eksperimentų duomenimis, žmonės yra labiau linkę reaguoti į neigiamus dirgiklius, o ne į teigiamas frazes.

EKONOMISTO KAINOS

Akivaizdu, kad mums labiau rūpi prarasti situaciją nei tuo pačiu kiekiu, o tai pasakojimą dar labiau iššaukia. Kartais sakymas, kad taurė yra pustuštė, o ne pusiau, gali turėti įtakos jūsų sėkmei tarp auditorijos.

RĖMIMO POVEIKIS

Taikymas pagal nišą – nustebinkite savo pirkėjo asmenį

Mes apibrėžiame pirkėjo asmenį kaip išgalvotą jūsų klientų atstovavimą, kurių konstrukcijos yra pagrįstos kruopščiai ištirtais duomenimis ir aktualia informacija apie jų elgesį internete. Jie dažniausiai atsiranda dėl mokslinių prielaidų apie jų asmeninę istoriją, jų polėkius ir susirūpinimą.

 

Pirkėjų priimami pirkimo būdai persikėlė į naują į informaciją orientuotą paradigmą. Internetas leidžia jiems būti labiau išsilavinusiems ir geriau suprasti savo poreikius, o tai lemia konkretesnį jūsų asmens profilį. Manymas, kad norint pateikti gerą pardavimo pasiūlymą, pakanka seno pirkėjo apibrėžimo, įskaitant jo amžių, išsilavinimą ir profesinę padėtį, yra pirmoji klaida tvarioje padėties nustatymo strategijoje. Šiandien kreipkitės į įmonę norėdami gauti daugiau informacijos apie produktą, tai reiškia, kad pusė sprendimo proceso jau baigta – ir kadangi didžioji dalis to vyksta internete, jūs negalite sau leisti nebūti jo dalimi.

 

Pradėkite nuo pirmo asmens požiūrio – įtraukdami savo asmenį, į kurį kreipkitės, įtraukite savo pirkėjo pageidavimus, įpročius, aistras, laisvalaikio užsiėmimus ir mėgstamus prekės ženklus. Tada prisijunkite prie jo ir paklauskite savęs, ko norėtumėte iš tos pozicijos. Šį empatijos pratimą galima pavadinti fenomenalia rinkodara – fenomenologija reiškia prisiimti pirmojo asmens požiūrį, pagal kurį kiekviena patirtis yra tyčinė ir dažniausiai nukreipta į kažką išmatuojamo ar nustatomo.

Žiniasklaidos konvergencija padėjo pasakojimus ne tik sumaniau, bet ir lengviau užfiksuoti virusinių priemonių dėka.

„Buzz“ rinkodara ir „iš lūpų į lūpas“ yra lengvai sugeneruojami, kai jūsų istorija yra pakankamai konkreti, kad būtų asmeniška, tačiau tai yra universali patirtis, dėl kurios ji yra aktuali. Kai kurie šio rinkodaros proceso rezultatai apims patrauklų turinį, sujungtą sąveiką ir skaitmenines strategijas kiekvienam klientų segmentui. Socialinių tinklų rinkodaros platformų naudojimas gali būti puiki šių norimų veiksmų strategija. 

 

Lauko įrangos kompanija „Cotopaxi“ suprato, kad velnias dalijasi „Prada“. Jutoje įsikūrusi kompanija sukūrė „Questival“ visoje Jungtinėse Amerikos Valstijose kaip 24 valandų nuotykį. Dalyviams buvo suteikta galimybė keliauti ir pasidalinti savo istorijomis, naudojant „ Cotopaxi“ kuprinę ir suvyniotą vaizdinių pasakojimų priemonėmis. Dauguma nuotraukų buvo paskelbtos „Facebook“, „Twitter“ ar „Instagram“, o 1500 dalyvių socialiniuose tinkluose organiškai pasiekė daugiau nei 1 milijoną žmonių. 

 „COTOPAXI SWAG“

Mes esame pelno siekiantis verslas, tačiau tai yra daug daugiau.

Rezultatai buvo stulbinantys – investuotojai pamėgo šio projekto idėją, o įkūrėjas, pasidalindamas, surinko daugiau nei 3 milijonus dolerių . Istorijos buvo ne tik asmeninės patirtys, bet ir aktualios plačiajai visuomenei, kuriai būdinga aistra keliauti. Nereikia nė sakyti, kad socialinis įrodymas yra stiprus internetinis motyvatorius imtis konkrečių veiksmų.

 „COTOPAXI SWAG“

Bloga reklama yra gera reklama – ne puslapyje

Buvo laikas, kai agresyvios reklamos strategijos veikė labai gerai, kai įsimintinas dalykas priklausė nuo to, kiek garsiau gali šaukti, priešingai nei konkurentai. Heinzas ir Hertzas vis dar yra minčių viršūnės, nors laikai pasikeitė, tai įrodo tuo metu galingo žiniasklaidos sverto efektyvumą. Tačiau šiandieninė tvari turinio rinkodara nebeturi nieko bendro su šaukimu, ji labiau susijusi su patrauklių idėjų šnabždėjimu dešinėse ausyse.

 

Mokslinis tyrimas dėl vien tik žinučių poveikio parodė, kad kuo daugiau mes girdime pranešimą, tuo didesnė tikimybė, kad jį prisiminsime, patiksime ir pagal jį pakeisime savo elgesį.

Tačiau internetinis bendravimas vis labiau susijęs su efektyvumu – pradedant „Google“ gairėmis, baigiant taikymu nišai ir genčių rinkodara, geras turinys perėjo į protingą, pritaikytą bendravimą.

„The Economist“ reikalinga platesnė auditorija, kad išlaikytų savo pozicijas žiniasklaidos rinkoje. Tačiau skeptiškai nusiteikusius žmones paversti potencialiais klientais, o paskui prenumeratos perspektyvomis yra gana sunku, kai skaitytojai tave paprastai vertina kaip labai nuobodų. Laimei, jie transformavo visus duomenis į platesnę tikslinę auditoriją, pateikdami tik tinkamus pranešimus, kad juos būtų galima sudaryti internetinę prenumeratą.

 

 

Skelbimai buvo pritaikyti pagal ryškiausius tikslinius interesus, atsižvelgiant į jų bendrą elgesį internete ir skaitomiausius svetainės straipsnius. Nukreipimo puslapiuose naujieji skaitytojai ras visą straipsnį ir prenumeratos mygtuką. Į rezultatai buvo daugiau nei 400% abonentų, nei iš pradžių tikslingai ir 70% investicijų grąža per pirmuosius metus. Taigi iš esmės reikia suprasti vartotojo psichologiją ir įsitraukti į vartotojo batus.

Išvada

Instrumentuoti savo turinį, kad jis būtų aktualus, ir pasirinkti patirtį, apie kurią kalbėti, nėra apgaulė. Tai reiškia efektyvų kūrybinį darbą dėl žiniasklaidos konvergencijos. Būdamas konkretus ir teikdamas pirmenybę patirčiai, viskas yra dar daugiau. Taikymas pagal nišą leidžia mums būti efektyviems, tuo pat metu kuriant teigiamą patirtį per galingą turinį.

 

Padidinti savo svetainės įsimintinumą visų pirma reiškia būti pastebėtam internete – ir ne tik jūsų tikslinei auditorijai, bet ir pagal jūsų „Google“ reitingą. Štai kodėl intelektualusis turinys turi atitikti paieškos sistemos optimizavimo kriterijus tiek, kiek jis yra jūsų visuomenei. Laimei, jūs galite panaudoti psichologiją skaitmeninėje rinkodaroje dėl psichologijos ir žmogaus elgesio santykio, kuris gali padėti rinkodaros specialistams optimizuoti savo svetaines pagal bendras tikslinės auditorijos tendencijas.