Andy Robertsonas ir Paulas Pogba
„Liverpool“ ir „Manchester United“ yra dvi sėkmingiausios Anglijos futbolo istorijos pusės

„Arsenal“, „Chelsea“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“ ir „Tottenham“ yra tarp 12 klubų, kurie sutiko prisijungti prie naujos Europos super lygos (ESL).

Seisminiu žingsniu Europos futbolui „Premier“ lygos klubai prisijungs prie „AC Milan“, Madrido „Atletico“, „Barcelona“, Milano „Inter“, „Juventus“ ir Madrido „Real“.

ESL teigė, kad steigėjai klubai susitarė surengti „naujas savaitės vidurio varžybas“, o komandos toliau „varžysis savo atitinkamose nacionalinėse lygose“.

Jame sakoma, kad steigiamasis sezonas „turėtų prasidėti kuo greičiau“ ir „numatė, kad dar trys klubai prisijungs“ prie atsiskyrimo.

ESL teigia, kad taip pat planuoja kuo greičiau pradėti moterų varžybas, prasidėjus vyrų turnyrui.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, „Uefa“ ir „Premier“ lyga pasmerkė žingsnį paskelbti Europos super lygą, kai sekmadienį pasklido žinia apie ją.

Pasaulio valdymo organas „Fifa“ anksčiau tai pasakė nepripažintų tokio konkurso ir visiems žaidėjams, dalyvaujantiems šiame žaidime, gali būti atimta galimybė žaisti pasaulio čempionate.

Europos valdymo organas „Uefa“ sekmadienį pakartojo šį perspėjimą, sakydamas, kad dalyvaujantiems žaidėjams bus uždrausta dalyvauti visose kitose varžybose šalies, Europos ar pasaulio lygmeniu ir jiems bus neleista atstovauti savo nacionalinėms komandoms.

Paskelbus „Super lygą“, „Fifa“ pareiškė „nepritarimą“ siūlomoms varžyboms ir paragino „visas karštose diskusijose dalyvaujančias šalis užmegzti ramų, konstruktyvų ir subalansuotą dialogą žaidimo labui“.

Savo pranešime ESL teigė: „Ateityje klubų steigėjai tikisi surengti diskusijas su„ Uefa “ir„ Fifa “, kad bendradarbiautų kartu, siekdami geriausių rezultatų naujoje lygoje ir visame futbole“.

Kodėl dabar?

Spalio mėnesį vyko derybos, kuriose dalyvavo Volstryto bankas „JP Morgan“ naujos 4,6 mlrd. svarų vertės varžybos tai pakeistų Čempionų lygą.

Uefa tikėjosi planų naują 36 komandų Čempionų lygą – su reformomis, kurios turėtų būti patvirtintos pirmadienį – būtų galima užmegzti Super lygą.

Tačiau 12 Superlygoje dalyvaujančių pusių nemano, kad reformos bus pakankamai toli.

Jie teigė, kad pasaulinė pandemija „pagreitino dabartinio Europos futbolo ekonominio modelio nestabilumą“.

„Pastaraisiais mėnesiais vyko platus dialogas su futbolo suinteresuotosiomis šalimis dėl būsimo Europos varžybų formato“, – pridūrė jie.

„Steigimo klubai mano, kad po šių derybų pasiūlyti sprendimai neišsprendžia esminių klausimų, įskaitant poreikį skirti kokybiškesnes rungtynes ​​ir papildomus finansinius išteklius visai futbolo piramidei“.

Koks yra siūlomas formatas?

Lygoje bus 20 komandų – 12 narių steigėjų, taip pat trys neįvardyti klubai, į kuriuos jie tikisi prisijungti netrukus, ir penkios šalys, kurios kasmet kvalifikuosis pagal savo šalies pasiekimus.

Pagal pasiūlymus ESL kampanija prasidėtų kiekvienų metų rugpjūtį su savaitės vidurio įranga, o klubai būtų suskirstyti į dvi grupes po 10, žaisdami vieni kitiems namuose ir išvykoje.

Trys geriausi kiekvienos grupės dalyviai pateks į aštuntfinalį, o ketvirtoje ir penktoje komandose bus sužaistos dvikovės atkrintamosios dvi likusios vietos.

Nuo to laiko jis turėtų tą patį dviejų kojų nokauto formatą, kuris buvo naudojamas Čempionų lygoje prieš vieno etapo finalą gegužę neutralioje vietoje.

ESL teigia, kad tai uždirbs daugiau pinigų nei Čempionų lyga ir dėl to daugiau pajamų bus paskirstyta viso žaidimo metu.

Ką sako „Super“ lygos lyderiai?

„Juventus“ puolėjas Cristiano Ronaldo (kairėje) vargsta pro „AC Milan“ žaidėją Diogo Dalotą (dešinėje)
„Juventus“ ir „AC Milan“ pasirašė atsiskyrimo lygos planus

Madrido „Real“ prezidentas Florentino Perezas yra pirmasis ESL pirmininkas ir sako „mes padėsime futbolui visais lygiais“.

„Futbolas yra vienintelis pasaulinis sportas, turintis daugiau nei keturis milijardus sirgalių, o mūsų, kaip didžiųjų klubų, pareiga yra atsakyti į jų norus“, – pridūrė jis.

„Juventus“ pirmininkas Andrea Agnelli atsistatydino iš Uefa vykdomojo komiteto ir einantis Europos klubų asociacijos (EAR), kuri pastūmėjo planuojamas Čempionų lygos reformas, pirmininko pareigas.

Jis teigė, kad 12 klubų „susivienijo šiuo kritiniu momentu, suteikdami galimybę pakeisti Europos konkurenciją, pastatydami mėgstamą žaidimą į ilgalaikę ateitį“.

„Manchester United“ pirmininkas Joelis Glazeris bus „Super League“ vicepirmininkas.

Jis sakė: „Subūrusi didžiausius pasaulio klubus ir žaidėjus, kurie žais visą sezoną,„ Super “lyga atvers naują Europos futbolo skyrių, užtikrins pasaulinės klasės konkurenciją ir galimybes bei padidins finansinę paramą platesnei futbolo piramidei. . „

Kokia buvo reakcija?

Iš esmės, plačiai pasmerkti visi, kurie nedalyvauja siūlomoje lygoje.

Johnsonas teigė, kad planai bus „labai žalingi futbolui“, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasveikino prancūzų klubus, atsisakiusius prisijungti.

„Uefa“ išleido bendrą pareiškimą su Anglijos futbolo asociacija, „Premier“ lyga, Ispanijos futbolo federacija, „La Liga“ ir Italijos futbolo federacija bei „Serie A“, sakydama, kad jie „išliks vieningi“ bandydami sustabdyti atsiskyrimą, naudodamiesi „visais“. galimas priemones „.

EAR „griežtai priešinosi“ lygai, o Futbolo rėmėjų asociacija teigė, kad planus „motyvavo ne kas kita, o ciniškas godumas“.

Tarp buvusių profesionalų buvęs „Liverpool“ ir „Tottenham“ vidurio puolėjas Danny Murphy „BBC Sport“ sakė, kad planai „skamba be sielos“, buvęs „Manchester United“ kapitonas Gary Neville’as „Sky Sports“ sakė, kad jam „visiškai bjauru“, o buvęs komandos draugas Rio Ferdinandas „BT Sport“ laidoje teigė, kad pasiūlymai labiausiai pakenks sirgalius.

„Galutinė išdavystė“

Gerbėjų grupės, susijusios su visais šešiais Anglijos klubais, griežtai priešinasi „Super League“.

Liverpulio sirgalių grupė „Spirit of Shankly“ (SOS) teigė, kad juos „pribloškė“ JAV įsikūrusio klubo savininko „Fenway Sports Group“ sprendimas.

Socialinės žiniasklaidos įraše SOS sakė: „FSG nepaisė sirgalių, kai jie negailestingai ir godžiai siekė pinigų. Futbolas yra mūsų, o ne jų. Mūsų futbolo klubas nėra mūsų.”

„Chelsea“ sirgalių pasitikėjimas šį žingsnį pavadino „nedovanotinu“ ir teigė, kad jų nariai ir „futbolo rėmėjai visame pasaulyje patyrė didžiausią išdavystę“.

„Arsenal“ rėmėjų pasitikėjimas pavadino jų klubo sutikimą prisijungti prie „Arsenalo kaip sporto institucijos mirties“.

Oficialus „Manchester City FC“ sirgalių klubas teigė, kad šis žingsnis parodė, jog „dalyviai visiškai nesilaiko žaidimo tradicijų“ ir jie „buvo pasiryžę kovoti su šia siūloma Super lyga“.

„Manchester United Supporters Trust“ anksčiau sakė, kad pasiūlymai yra „visiškai nepriimtini“, o ESL „prieštarauja viskam, kas futbolui, ir„ Manchester United “turėtų už tai pasisakyti“.

„Tottenham Hotspur“ rėmėjų pasitikėjimas teigė, kad ESL yra „samprata, kurią skatina rūstybė ir savanaudiškumas, mums svarbių žaidimo vertybių sąskaita“.

Analizė

„BBC Sport“ Simonas Stone’as

Jei kilo abejonių dėl šių 12 klubų noro pradėti savo varžybas, tai pašalino jų pareiškimas, kurį kiekvienas iš jų sustiprino per savo žiniasklaidos platformas.

Tiek daug klausimų lieka neatsakyta.

Daugiausia, ar jie gali iš tikrųjų įgyvendinti savo planą, atsižvelgdami į didelį „Uefa“ ir susijusių šalių lygų bei asociacijų pasipriešinimą?

Bet kas bus kiti trys klubai, kurie sudarys 15 narių steigėjų? Ar Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus „Saint Germain“ galų gale prisijungs? O kaip bus sprendžiami kiti penki klubai?

Šios diskusijos bus patrauklios. Tačiau šiuo metu Europos super lygoje užsiregistravę klubai rengia viešųjų ryšių mūšį, kad pakeistų suvokimą – nes pradinė reakcija buvo nepaprastai neigiama.