Balandžio viduryje pasiekus vidutinę 3,38 mln. Dozių, praneštų per dieną, JAV koronaviruso skiepijimo tempas sumažėjo. Beveik visose valstybėse yra tiekiamų vakcinų dozių, kurias būtų galima greitai nukreipti paaugliams. Trečiadienį federalinė vyriausybė žengė paskutinį žingsnį, kad vakcina „Pfizer-BioNTech“ būtų prieinama 12–15 metų vaikams.

Prezidentas Bidenas vykdo strategiją, orientuotą į vietos pasiekiamumą ir didesnę prieigą prie vakcinos, kad padėtų pasiekti jo tikslą iki Nepriklausomybės dienos bent iš dalies paskiepyti 70 procentų amerikiečių.

„Jei jis yra prieinamas, jei jis yra netoliese, jei patogu, žmonės skiepijami“, – trečiadienį Baltuosiuose rūmuose sakė p. Bidenas, pabrėždamas tokias iniciatyvas kaip prieinamumas pėsčiomis ir nemokamas važiavimas „Uber“ ir „Lyft“ į vakcinacijos vietas.

Palengvinti skiepijimą gali apytiksliai 30 milijonų amerikiečių, kurie sako, kad gaus šūvį, tačiau to dar nepadarė dėl daugybės priežasčių. Vietos pareigūnai ir privatus verslas taip pat siūlo daugybę įvairių paskatų, tokių kaip nemokamas važiavimas metro, alus, bilietai į beisbolą ir išmokėjimai grynaisiais, kad įtikintų nenoriai amerikiečius skiepytis.

Viruso trajektorijos pokyčiai JAV įvyksta, kai kiti pasaulio regionai, ypač Indija ir Pietryčių Azija, smarkiai nukenčia. Nemažai variantų taip pat plinta visame pasaulyje, o mokslininkai trečiadienį JAV kongreso komisijai sakė, kad variantai teiks nuolatinę grėsmę tautai.

PSO generalinis direktorius daktaras Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pirmadienį sakė, kad žinomais atvejais pasaulis mato plynaukštę, „tačiau tai nepriimtinai aukšta plynaukštė, kurioje praėjusią savaitę mirė daugiau kaip 5,4 milijono atvejų ir beveik 90 000 žmonių“.

Jis tęsė: „Bet koks nuosmukis yra sveikintinas, bet mes jau buvome čia anksčiau. Per pastaruosius metus daugelyje šalių buvo pastebėta atvejų ir mirčių mažėjimo tendencija, per greitai sušvelnintos visuomenės sveikatos ir socialinės priemonės, o žmonės apleido savo apsaugą tik dėl tuos sunkiai laimėtus laimėjimus reikia prarasti “.

Bryanas Pietschas prisidėjo prie ataskaitų.