Porto „Estadio do Dragao“
Porto žemėje yra 50 033 sėdimos vietos

Čempionų lygos finalas tarp „Chelsea“ ir „Manchester City“ gegužės 29 d. Vyks Portugalijoje, kuriame galės dalyvauti 6000 sirgalių iš kiekvieno klubo.

Dėl koronaviruso apribojimų žaidimas buvo perkeltas iš Turkijos į Portugalijos miestą Porto.

Portugalija yra žaliojoje Anglijos sąraše, todėl žaidėjai ir sirgaliai gali dalyvauti be karantino grįždami namo. Turkija yra raudonajame sąraše.

Finalas turėjo būti surengtas Stambulo Atatiurko olimpiniame stadione.

„Atimti iš rėmėjų galimybę pamatyti mačą asmeniškai nebuvo išeitis, ir aš džiaugiuosi, kad šis kompromisas buvo rastas“, – sakė „Uefa“ prezidentas Aleksandras Ceferinas.

Uefa, JK vyriausybės pareigūnai ir Futbolo asociacija susitiko kalbėti apie žaidimą rengiantį Wembley, tačiau nepavyko susitarti dėl rėmėjų, VIP ir transliuotojų karantino išimčių.

„Sirgaliai turėjo kentėti daugiau nei 12 mėnesių neturėdami galimybės pamatyti savo komandų gyvai, o patekti į Čempionų lygos finalą yra klubinio futbolo viršūnė“, – pridūrė Ceferinas.

Po sirgalių išgyventų metų nėra teisinga, kad jie neturi galimybės stebėti savo komandų didžiausiose sezono rungtynėse.

Tai yra antrieji metai iš eilės, kai finalas surengtas Portugalijoje, o Lisabona – vėluojančių praėjusio sezono varžybų etapų vieta, kurią laimėjo Miuncheno „Bayern“.

Galutinė pajėgumų riba „Estadio do Dragao“ mieste Porte dar turi būti nustatyta.

Ceferinas pripažino, kad JK vyriausybės sprendimas įtraukti Turkiją į kelionių raudonąjį sąrašą buvo priimtas sąžiningai, tačiau teigė, kad tai taip pat paliko valdymo organą „dideliu iššūkiu“.

„Sunkumai perkeliant finalą yra dideli, o FA ir valdžios institucijos dėjo visas pastangas, kad rungtynės būtų surengtos Anglijoje, ir aš norėčiau jiems padėkoti už jų darbą bandant tai įgyvendinti“, – pridūrė jis.

„Turkijos futbolo federacija ir valdžios institucijos visada buvo patikimi„ Uefa “partneriai, ir aš tikiuosi artimiausiu metu būti Stambule ir Turkijoje dėl Čempionų lygos finalo ir daugelio kitų renginių.

„Tikiuosi, kad finalas bus vilties simbolis vėl atsikuriant Europai iš sunkaus laikotarpio ir kad į žaidimą keliaujantys sirgaliai vėl galės pareikšti savo nuomonę, kad šis finalas būtų geriausias klubo futbole . „

Reklamjuostės vaizdų skaitymas aplink BBC - mėlynaPoraštė - mėlyna