Britų Kolumbijos vyriausybė antradienį paskelbė provincijos nepaprastąją padėtį, kai gaisrai visame regione paskatino dešimtis evakuacijos įsakymų, pranešė pareigūnai.

Mike’as Farnworthas, visuomenės saugumo ministras ir generalinis advokatas, pareiškimą padarė remdamasis Britų Kolumbijos laukinių gaisrų tarnybos ir Britų Kolumbijos ekstremaliųjų situacijų valdymo rekomendacija, sakoma pranešime spaudai. Deklaracija galios dvi savaites ir prireikus gali būti pratęsta.

Nepaprastoji padėtis leis koordinuotai reaguoti į provincijos ir vietos išteklius.

Britų Kolumbijoje šiuo metu yra beveik 300 aktyvių gaisrų, per pastarąsias dvi dienas – 14. vyriausybės teigimu. Dauguma gaisrų susitelkę į pietinę Kanados provincijos pakopą, netoli Vašingtono ir Montanos sienų. Kanados rytuose esantys gaisrai privertė Minesotos pareigūnus paskelbti oro kokybės perspėjimas, veikianti didelę valstybės dalį.

Pajėgai, sukvietę daugiau nei 3000 ugniagesių ir kitų darbuotojų, paskatino 40 evakuacijos nurodymų, paveikusių daugiau nei 5700 žmonių, pranešė pareigūnai. Dar šešiasdešimt devyni evakuacijos perspėjimai paveikė dar 32 000 žmonių.

„Gavau pranešimą, kad mūsų laukia kelios labai sunkių dienų dienos Interjere“, – sakoma p. Farnwortho pranešime. „Šioje deklaracijoje bus nagrinėjamas masinės evakuacijos scenarijaus potencialas ir mūsų vyriausybei bus suteiktos priemonės, kad prireikus būtų užtikrintos apgyvendinimo vietos, reikalingos mūsų piliečiams apgyvendinti.“

Išplėstinė orų prognozė pareikalavo tęsti karštas ir sausas sąlygas, padidėjusį vėjo aktyvumą Viduryje ir Britų Kolumbijos pietryčiuose, sakoma pranešime. Didelis provincijos plotas buvo arba žemiau didelė ar ypatinga rizika prasidėjusių gaisrų.

Pareigūnai šį mėnesį paskelbė atsargumo priemones spręsti saugos problemas, susijusias su ekstremaliomis oro ir laukinių gaisrų rizikomis, įskaitant traukinių greičio mažinimą, kai temperatūra yra ne mažesnė kaip 86 laipsniai pagal Farenheitą ir kai gaisro pavojaus lygis šioje vietovėje yra „ypatingas“.