Paprastai tariant, BMW 5 serijos Touring e61 yra vienas geriausių universalų, ir ne tik dėl bagažinės….

Tai puikus pasirinkimas aistringiems vairuotojams, kuriems reikia praktiško krovininio automobilio, pasižyminčio vikriu valdymu, neįtikėtinu polėkiu ir galingais, sklandžiai veikiančiais varikliais. Kiekviename 5 serijos „Touring” automobilyje yra savaime išsilyginanti galinė pakaba, kad sunkus krovinys neturėtų įtakos jo elgesiui kelyje.

Vairuotojams bus patogu sėdėti už vairo, nes yra platus reguliavimo diapazonas, o gale yra daug vietos trims asmenims.

Geros formos bagažinė yra didelė, nors galinės sėdynės nėra visiškai sulankstomos, kai norima išplėsti krovinių skyrių. Kai kuriuose automobiliuose papildomai montuojamos elektra valdomos bagažinės durys, kurios yra naudingas dalykas.

Interjeras atrodo ir atrodo stilingai, o visi automobiliai yra prabangiai įrengti. Taip, yra ir pigesnių universalų, tačiau 5 serijos automobilis dvelkia prestižu ir jį malonu vairuoti.

 

Kiek kainuoja eksploatuoti BMW 5 serijos universalą?

bmw e61

(Foto nuotrauka)

 

BMW 5 serijos universalas yra geidžiamas automobilis, kuris gerai išlaiko savo vertę, todėl jo naudotų automobilių kainos nėra pačios prieinamiausios. Ne itin pigus ir jo eksploatavimas: ekonomiškiausias yra 520d modelis, kurio vidutinė degalų sąnaudų norma yra 46,3 km/val., 525d – 40,4 km/val., o 535d – 34,4 km/val.

Benzininės versijos smarkiau paplonins jūsų piniginę: geriausias yra 523i – 32,5mpg, 525i – 31,7mpg, 530i – vidutiniškai 30,7mpg, o 550i – vos 24,6mpg. Tačiau, kad ir kokie būtų oficialūs duomenys, daugelis BMW savininkų pranešė, kad jų automobilio degalų sąnaudos yra daug mažesnės.

Draudimo išlaidos taip pat didelės, kaip ir sąskaitos už techninę priežiūrą ir remontą; darbo įkainiai BMW atstovybėse yra vieni didžiausių visada reikia atkreipti ir į nepigias dėtales dažnai bmw e61 pneumatinė pagalvė gali sugesti ir tai kainuos jums papildomai.

Ko turėčiau ieškoti naudotame 5 serijos BMW universale?

Ši 5 serijos BMW karta klientų pasitenkinimo tyrimuose pasirodė ne taip gerai kaip jos pirmtakė – kasmetinėje „JD Power” apklausoje rezultatai nuvylė. Savininkai kritikavo automobilio interjero kokybę ir manė, kad mechaninis patikimumas yra tik vidutinis.

Ši 5 serijos versija yra per nauja, kad būtų įtraukta į „Warranty Direct” įrašus, todėl neturime tikslių duomenų apie automobilio mechaninį patikimumą. Tačiau esame girdėję apie problemas, susijusias su iDrive sistema – sukamuoju jungikliu, kuriuo vairuotojas gali valdyti įvairias automobilio funkcijas, – ir apie „run-flat” padangas, kuriose sumažėja slėgis, todėl patikrinkite abi šias sistemas bet kuriame jus dominančiame automobilyje.

Atsižvelgiant į 5 serijos modelio elektros įrangos, ypač iDrive informacinės ir pramoginės sistemos, sudėtingumą, verta įsitikinti, kad jūsų svarstomą naudotą automobilį prižiūrėjo ir remontavo BMW atstovybė – atidžiai patikrinkite techninės priežiūros istoriją. Didelės ridos automobiliai gali būti geras pirkinys, jei jie priklausė įmonės automobilių parkui, nes tikėtina, kad jie buvo kruopščiai prižiūrimi.

 

Kurį naudotą BMW 5 serijos universalą turėčiau pirkti?

Mūsų mėgstamiausias yra 525d SE. Jo 177 AG dyzelinis variklis turi daugiau nei pakankamai jėgos, kad galėtų traukti šį universalą, jis pakankamai taupus ir gausiai aprūpintas kruizo kontrole, klimato kontrole, stabilumo ir traukos kontrole, CD grotuvu, parkavimo jutikliais ir lydiniais.

Šešių cilindrų benzininiai varikliai – 171 AG 523i, 212 AG 525i ir 254 AG 530i – yra sklandūs ir galingi, todėl brangus 550i atrodo nereikalingas.

Dyzelinių variklių pirkėjai taip pat gali rinktis 520d, 530d ir 535d, ir visi jie pasižymi didele trauka, net kai automobilis yra visiškai pakrautas. Tačiau nė vienas iš jų nepasižymi tokiu galios ir ekonomiškumo deriniu kaip 525d.

Visi 5 serijos modeliai turi šešių laipsnių mechaninę pavarų dėžę; šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė yra pasirenkama, tačiau 535d modelyje ji montuojama standartiškai. Pradinio lygio – ir mūsų mėgstamiausia – komplektacija yra SE; „M Sport” modeliuose pridedamas kėbulo komplektas, unikalūs lydiniai ir iš dalies odinės sėdynės, tačiau nemanome, kad jie verti tokių pinigų.