Sužinokite, kaip geriau miegoti ir kaip svarbu miegoti. Štai aštuonios įprastos miego pozos ir kaip jos gali paveikti jūsų savijautą.

1 miego padėtis: ant nugaros, rankos prie šono

Paprastai manoma, kad tai yra geriausia miego padėtis jūsų galvai, stuburui ir kaklui, jei nenaudojate per daug pagalvių. Tačiau nugaros miegantys žmonės yra labiau linkę į knarkimą ir miego apnėją nei tie, kurie miega kitose pozose.

2 miego padėtis: ant nugaros, rankomis aukštyn

Taip pat žinoma kaip „žvaigždė“, ši miego padėtis yra naudinga nugarai, taip pat teigiama, kad ji apsaugo nuo veido raukšlių ir odos įtrūkimų. Tačiau, panašiai kaip gulint rankos žemyn atgal, tai taip pat gali sukelti knarkimą ir rūgšties refliukso problemų. Be to, pakėlus rankas aukštyn, gali būti nereikalingas spaudimas pečių nervams, sukeldamas skausmą ir diskomfortą.

3 miego padėtis: veidu žemyn

Miegas ant pilvo gali pagerinti virškinimą; tačiau, nebent kažkaip išsiugdėte būdą kvėpuoti per pagalvę, turėsite pakreipti veidą ir taip apkrauti kaklą. Tai taip pat gali sukelti kaklo ir nugaros skausmus, nes jūsų stuburo kreivė nepalaikoma.

4 miego padėtis: vaisiaus padėtis

Miegoti vaisiaus padėtyje, susisukus į kamuoliuką, kelius į krūtinę pakėlus, o smakrą palenkus žemyn, gali būti patogu, tačiau tai gali įtempti kaklą ir nugarą.

Ekstremalus šios padėties vingis taip pat gali apriboti gilų kvėpavimą. Tačiau ši vaisiaus padėtis gali būti geriausia miego padėtis, jei esate nėščia arba turite problemų dėl knarkimo.

5 miego padėtis: ant šono, rankos prie šonų

Miegant tokioje padėtyje jūsų stuburas geriausiai palaikomas natūraliu išlinkimu. Tai gali padėti sumažinti nugaros ir kaklo skausmą, taip pat sumažinti miego apnėjos riziką. Tačiau trūkumas yra tas, kad dėl gravitacijos tai gali prisidėti prie odos senėjimo, dėl kurio gali atsirasti veido raukšlių ir nukarusios krūtys.

6 miego padėtis: ant šono išskėstomis rankomis

Ši padėtis turi daug tų pačių privalumų, kaip miegas ant šono, rankas nuleidus tiesiai. Tačiau miegas ant šono gali sukelti diskomfortą pečiuose ir rankose dėl ribotos kraujotakos ir spaudimo nervams, o tai gali pablogėti, kai rankos yra ištiestos priešais save.

7 miego padėtis: dešinėje pusėje

Jei esate vienas iš daugelio šoninių miegamųjų, tai, ant kurios miegate, daro įtaką. Miegojimas ant dešinės pusės gali sustiprinti rėmenį, o miegas ant kairiojo šono gali įtempti vidaus organus, tokius kaip kepenys, plaučiai ir skrandis, nors ši padėtis gali sumažinti rūgšties refliuksą. Nėščioms moterims paprastai patariama miegoti ant kairiojo šono, nes tai pagerina vaisiaus kraujotaką.

8 miego padėtis: su pagalvės atrama

Nepriklausomai nuo jūsų pasirinktos miego padėties, greičiausiai geriau pailsėsite naktį ir ryte mažiau skaudės, jei palaikysite kūną pagalve. Miegantys ant nugaros gali padėti nedidelę pagalvę po stuburo skliautu, šoniniai miegamieji gali turėti pagalvę tarp kelių, o miegantys skrandyje gali padėti pagalvę po klubais, kad paremtų sąnarius.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite toliau: