15 savaitė: berniukas ar mergaitė?
jauna azijietė, besilaikanti čiaudėjusi


Docentas TAN Thiam Chye vadovas ir vyresnysis konsultantas, dr. Janice TUNG asistentas konsultantas, KK Moterų ir vaikų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius

Kas vyksta jūsų kūdikiui?

lėkštė apelsinų

Tik galbūt galėsite pasakyti savo kūdikio lytį, jei šią savaitę planuojate atlikti ultragarsinį tyrimą. Tačiau nenusivilkite, jei mažylis, kuriam dabar 9–11 cm, pasislėps ir privers laukti kito karto. Jūsų kūdikio pojūčiai sprogsta, kai mažylis pradeda jausti šviesą per susiliejusius akių vokus ir girdėti prislopintus garsus. Jūsų kūdikis greitai atpažins jūsų balsą – pokalbis su juo yra geras būdas pradėti ryšio procesą. Plaučiai vystosi, kai jūsų kūdikis čiulpia amniono skystį per nosį ir viršutinius kvėpavimo takus.

Kas tau darosi?

Gydytojas galėjo su jumis aptarti dubens juostos skausmą. Čia išsitempia aplink pilvą esantys raumenys ir raiščiai, sukeldami skausmą. Tai visiškai normalu, tačiau jei skausmas tampa stiprus, kreipkitės į gydytoją.

Jei pastebėjote, kad jūsų nosis nuolat užsikimšusi, tai yra dažnas nėštumo simptomas, vadinamas „nėštumo rinitu“. Tai sukelia padidėjęs kraujo tekėjimas į jūsų gleivines, taip pat jūsų hormonai.

Autoriaus teisės © 2016 HealthHub.sg. Visos teisės saugomos.

Apsilankykite „Parent Hub“, kur rasite daugiau naudingų patarimų ir vadovų apie sveiką nėštumą.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite toliau:

,