Ar jūsų vaiko pilvo skausmas tik tai, ar kažko rimtesnio požymis? Sužinokite, kaip pastebėti apendicito simptomus vaikams ir žinoti, kada kreiptis į gydytoją.

Kas yra Priedas?

Apendiksas yra 4–10 cm ilgio, piršto pavidalo darinys, atsirandantis iš aklosios žarnos, kuri yra pirmoji storosios žarnos dalis. Apendikso gleivinėje yra ląstelių, kurios padeda kovoti su infekcija. Apendiksas paprastai randamas dešinėje apatinėje pilvo dalyje ir gali būti pašalintas be žalingo poveikio.

Kas sukelia apendicitą vaikams?

Apendikso infekcija, apendicitas dažnai atsiranda, kai yra užsikimšimas, sukeliantis bakterijų kaupimąsi ir uždegimą. Apendicitas vaikams pasireiškia dažniau, tačiau gali sirgti ir suaugusieji.

Dažni ūminio apendicito simptomai vaikams

Dažniausi apendicito simptomai yra:

Pilvo skausmas, kuris iš pradžių yra centrinis, o vėliau pereina į dešinę apatinę pilvo dalį

Pykinimas su vėmimu arba be jo

Apetito praradimas

Nedidelis karščiavimas

Jei apendikso infekcija lieka negydoma, apendiksas gali perforuoti. Tai gali sukelti viso pilvo uždegimą ir kraujo infekciją, kurios gali kelti pavojų vaiko gyvybei.

Svarbi pastaba:

Tai yra bendra informacija ir patarimai dėl jūsų vaiko buvimo ligoninėje ir tolesnės priežiūros. Tam tikrais atvejais iš savo gydytojo galite gauti kitokių/papildomų nurodymų. Patariama laikytis visų gydytojo ar slaugytojo nurodymų. Jei abejojate, paprašykite paaiškinimo.

Skaitykite toliau: