Koreliacija taip pat nustatė, ar žmonės vartojo vaistus nuo miego, ar neturėjo mutacijos, vadinamos ApoE4, dėl kurios žmonės dažniau sirgo Alzheimerio liga, sakė dr. Sabia.

Tyrėjai nerado bendro skirtumo tarp vyrų ir moterų.

„Tyrimo metu buvo nustatytas nedidelis, bet, sakyčiau, šiek tiek svarbus trumpo miego ir demencijos rizikos ryšys“, – sakė tyrime nedalyvavusi Minnesotos universiteto epidemiologijos ir bendruomenės sveikatos docentė Pamela Lutsey. „Trumpas miegas yra labai dažnas dalykas, todėl, net jei tai kukliai siejama su demencijos rizika, jis gali būti svarbus visuomenės lygmeniu. Trumpas miegas yra kažkas, ką mes galime kontroliuoti, ką galite pakeisti “.

Vis dėlto, kaip ir atliekant kitus šios srities tyrimus, tyrimas turėjo apribojimų, kurie neleido įrodyti, kad nepakankamas miegas gali padėti sukelti demenciją. Ekspertai teigė, kad apie miego duomenis buvo pranešta patiems – subjektyvi priemonė, kuri ne visada yra tiksli.

Vienu metu beveik 4000 dalyvių miego trukmė buvo matuojama akselerometrais, ir šie duomenys atitiko jų nurodytą miego laiką, teigė mokslininkai. Vis dėlto ši kiekybinė priemonė buvo atlikta vėlai tyrime, kai dalyviams buvo apie 69 metus, todėl tai buvo mažiau naudinga nei tuo atveju, jei ji buvo gauta jaunesniame amžiuje.

Be to, dauguma dalyvių buvo balti, geriau išsilavinę ir sveikesni nei visi Britanijos gyventojai. Pasikliaudami elektroniniais medicininiais įrašais dėl demencijos diagnozės, mokslininkai galėjo praleisti kai kuriuos atvejus. Jie taip pat negalėjo nustatyti tikslių demencijos tipų.

„Visada sunku žinoti, ką daryti iš tokio pobūdžio tyrimų“, – rašė Robertas Howardas, senatvės psichiatrijos profesorius Londono universiteto koledže, vienas iš kelių ekspertų, pateikusių komentarus apie tyrimą „Nature Communications“. „Nemigai, kuriems tikriausiai nereikia ko nors kito, kas lakstytų lovoje“, – pridūrė jis. „Nereikėtų jaudintis, kad jie eina į demenciją, nebent tuoj pat užmigs“.

Yra įtikinamų mokslinių teorijų, kodėl per mažas miegas gali sustiprinti demencijos, ypač Alzheimerio, riziką. Tyrimai parodė, kad amiloido, baltymo, kuris Alzheimerio liga susikaupia į plokšteles, smegenų skysčio lygis „padidėja, jei miego trūksta“, – sakė dr. Musiekas. Kiti amiloido ir kito Alzhaimerio baltymo tau tyrimai rodo, kad „miegas yra svarbus norint išvalyti baltymus iš smegenų arba apriboti gamybą“, – sakė jis.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.