Sūrio peilių rūšys

Tikrai yra daug sūrio peilių rūšys prieinama rinkoje. Trumpas, ilgas, smailus, suapvalintas… kad ir kokio įrankio ieškotumėte savo skanumynams pjaustyti, tikrai nesunkiai rasite.

Jei tai pirmas kartas, kai ryžtasi atrasti kitokį peilių tipai, gali būti šiek tiek sudėtinga suprasti tikrąją skirtingų pjovimo įrankių funkciją. Štai kodėl mes sukūrėme šį vadovą, kad padėtume jums suprasti įvairias parinktis ir sūrius, su kuriais jie tinka.

Sūrio peilių rūšys

Kiekvienas sūrio peilis yra kaltas, kad atliktų tam tikrą funkciją. Ir šia prasme etiketas ant stalo pateikia labai konkrečias gaires dėl šių universalių indų: tas pats indas neturėtų būti naudojamas daugiau nei vienos rūšies sūriui, kuris patiekiamas ant pjaustymo lentos.

Šiame vadove pateikiame dažniausiai naudojamų peilių sąrašą, suskirstytą pagal sūrio tekstūrą: nuo minkšto sūrio iki puskiečio ir kieto. Taip pat pamatysime, kaip jie naudojami ir kokius sūrius galima derinti.

Toliau mes jums pristatome sūrio peilių rūšys:

1. Peilis minkštiems sūriams

Peilis minkštam sūriui

Šis peilis iš karto atpažįstamas iš pirmo žvilgsnio: jo ašmenyse yra daugybė skylių. Kodėl? Paprasta: taip sūris nelimpa ir gali būti lengvai pjaustomas.

Idealiai tinka: Mozzarella, Brie.


2. Sūrio tepimo peilis

Peilis-sūriui-užtepėlė

Tai puikus kompanionas prie bet kokių užkandžių ir užkandžių. Jo mentelės formos struktūra leidžia tepti kreminius ir šviežius sūrius ant duonos ir sausainių.

Idealiai tinka: Robiola, Stracchino, grietinėlės sūris.


3. Peilis gorgonzolai

peilis gorgonzolai

Jo dizainas primena a sūrio peilis tepamas; tačiau jis skiriasi tuo, kad turi itin aštrius ašmenis, dėl kurių lengva perpjauti sūrio žievę. Jis skirtas kreminiams sūriams tepti ant duonos.

Idealiai tinka: Gorgonzola, pelėsiniams sūriams.


4. Sūrio peilis su dviem galais

Dvigubas peilis sūriui

Tai universalus įrankis. Jis turi siaurą, apverstą geležtę, aštrų kraštą ir neabejotiną dvigubą smaigalį gale. Tokiu būdu galima atpjauti minkštos ar pusiau kietos konsistencijos sūrio gabalėlį ir pakelti jį antgaliais. Dėl siaurų ašmenų nėra jokios rizikos minkšti sūriai jie prilimpa

Idealiai tinka: Fontina, Asiago, Brie.


5. Šviežio sūrio peilis

Peilis-šviežiam sūriui

Kaip ir dvipusis peilis, šis įrankis taip pat pasižymi labai plonu peiliuku, idealiai tinkančiu lengvai pjaustyti minkštus sūrius. Ypatinga kampinė jo forma palieka pakankamai vietos, kad pjovimo metu ranka netyčia neatsitrenktų į darbinį paviršių.

Idealiai tinka: Crescenza, Ricotta, Stracchino.


6. Varpelio formos sūrio peilis

Varpelio formos peilis sūriui

Dėl savo kalto dizaino jis yra idealus įrankis pjaustyti kietus, gerai vytintus sūrius. Pjūvis vertikaliai: nuo sūrio viršaus žemyn. Jei norite supjaustyti griežinėlį į mažesnius gabalėlius, galite naudoti apatinį peilio kraštą, kuris visada yra aštrus.

Idealiai tinka: Parmezano sūris, Grana sūris, Provolone sūris.


7. Trapecijos formos sūrio peilis

Trapecijos formos sūris-peilis

Jis panašus į sūrio peilis varpelio formos, bet dažniausiai yra stačiakampio formos ir turi dvi aštrias puses, o ne vieną. Ašmenys siauri, o abu kraštai pakankamai aštrūs, kad būtų galima mikliai pjaustyti vidutinio kietumo ir kietus sūrius.

Idealiai tinka: Pecorino sūris, Provolone sūris, Gruyère sūris.


8. Sūrio pjaustyklė

Mėsininko peilis sūriui

skirtas pjaustyti puskieti ir kieti sūriai, turi plačius, stačiakampius peiliukus, primenančius kirtiklį. Tai leidžia panaudoti tam tikrą jėgą, kad būtų galima įveikti sūrio atsparumą.

Kraštas ilgas ir aštrus. Svarbu ir ergonomiška rankenos konstrukcija: taip nerizikuojate susižaloti pjaunant.

Idealiai tinka: Fontina, Cheddar, Gruyère.


9. Parmezano peilis

parmezanas-peilis

Kas nežino šio originalaus dizaino peilio? Aštrus galas ir ilgas, aštrus trikampis ašmenys… yra parmezano peilio bruožai. Dėl aštraus krašto šis peilis gali lengvai sulaužyti mažus blokelius kietasis sūris ir džiovinti kaip grana ir parmezanas.

Idealiai tinka: Parmigiano Reggiano sūriui, Grana Padano, Castelmagno.


10. Peilis kietajam sūriui

Peilis kietam sūriui

Šio tipo peiliai turi ilgus, tiesius ašmenis, aštrų kraštą ir gali turėti vieną ar dvi rankenas, kurios padeda tolygiai paskirstyti slėgį. Dėl didelio dydžio jis yra vertingas įrankis meistriškai pjaustant gerai brandintus kietus sūrius, nesvarbu, kokia jų forma. Kaip ir varpelio peilis, pjūvis atliekamas tvirtu judesiu iš viršaus į apačią.

Idealiai tinka: Parmigiano, Grana, Provolone sūrio ratams.


Be peilių, yra ir kitų indų, kurie gali padėti pjaustyti ir patiekti įvairius Sūrių rūšys. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių tipų:

11. Vielos sūrio pjaustyklė

Steelblade – nerūdijančio plieno sūrio lyra +...

Tai įrankis su viela Nerūdijantis plienas kuris paprastai naudojamas supjaustyti sūriai subtilus, pavyzdžiui, minkštos arba pusiau minkštos tekstūros. Viela švelniai nuleidžiama ant sūrio, leidžianti nupjauti švariai, be dryžių.

Dėl šio dizaino sprendimo nerizikuosite sugadinti savo skanėstų. Jį galima rasti kaip atskirą lanko pavidalo įrankį, bet dažnai būna kartu su sūrio lenta.

Idealiai tinka: Crescenza, Ricotta, Robiola.


12. Sūrio pjaustyklė

sūrio pjaustyklė

nerūdijančio plieno lakštas Turi horizontalų griovelį, leidžiantį pjaustyti labai plonus sūrio griežinėlius. Kad naudotumėte efektyviai, perbraukite peiliuku per puskiečių sūrio viršų arba šoną. Kai gabalėlis nuplėšiamas, jis sėdi ant ašmenų ir yra paruoštas patiekti.

Idealiai tinka: Fontina, Cheddar, Emmental.


13. Peilis sūrio plutelei raižyti

Jam būdingas smailus taškas žemyn ir labai aštrus kraštas. Ypatinga ašmenų konstrukcija leidžia padaryti pjūvį kieto arba pusiau kieto sūrio žievėje. Tokiu būdu jį galima labai lengvai nuimti: pakanka vienoje vietoje padaryti pjūvį.

Idealiai tinka: Parmigiano Reggiano, Grana Padano.


14. Sūrio tarka

Surio tarka

Tai klasikinis įrankis gaminant tarkuotą sūrį iš pusiau kietos arba kietos tekstūros gabalėlio. Konstrukcija paprastai yra pagaminta iš nerūdijančio plieno ir gali būti su aštriais dantimis, išdėstytais viename ar keliuose paviršiuose.

Šis išskirtinis universalus sprendimas leidžia naudoti įrankį ne tik sūriui, bet ir įvairiausioms daržovėms tarkuoti. Klasikinis pavyzdys? Julienne morkos!

Idealiai tinka: Parmigiano Reggiano sūris, Grana Padano, Pecorino.


15. Sūrio šakutė

KUHN RIKON fondue šakutės Sūris, bambukas ir...

Supjaustėte sūrius vakarui suplanuotam užkandžiui, kūrybiškai išdėliojote juos ant pjaustymo lentos, kad atrodytų puikiai, ir tada… Taip, kaip patiekiate savo skanėstus? Žinoma, su sūrio šakute.

Iš tikrųjų tai labai universalus įrankis ir dėl dviejų aštrių galiukų juo taip pat galima supjaustyti kieto ir pusiau kieto sūrio gabalėlius į mažus gabalėlius.

Idealiai tinka: Provolone sūris, Parmezano sūris, Grana Padano sūris, Feta sūris, Cheddar sūris.


Kaip naudoti sūrio peilius?

Natūralu, kad peilis yra svarbus. Tačiau lygiai taip pat svarbu žinoti naudoti teisingai naudoti šiuos universalius įrankius, pagrįstus peilių ašmenų tipai.

  • Subtilus sūrio pjaustymas

Su minkštu sūriu reikia elgtis labai atsargiai, kad nekiltų pavojus sumaišyti. Geriausias būdas yra padaryti pjūvį šalia sūrio krašto, kad susidarytų ilga juostelė.

  • Pagardintą sūrį supjaustykite griežinėliais

Kas žino, kiek kartų pavydėjote puikių šefų pjaustymo lentelių, jų kūrybiškai išdėstytų vytinto sūrio griežinėlių. Na, turėdami šiek tiek praktikos ir kantrybės, jūs taip pat galite tai padaryti. Tai vyksta taip:

Pjaukite per gabalo plotį, kol pasieksite centrą. Tada suformuokite pleištą…