Kai esate visiškai išsiplėtę (ty jūsų gimdos kaklelis išsiplėtęs 10 cm), esate pasiruošę

stumti ir pagimdyti savo kūdikį. Tada galite paklausti: „Kad palengvintų mano gimdymą, ar gydytojas „apkarpys“ žemiau? Kas yra epiziotomija? Epiziotomija dažnai vadinama „pjūviu“. Epiziotomija – tai švarus pjūvis steriliomis žirklėmis taikant vietinę nejautrą (kad būtų neskausmingas), kurį gydytojas arba akušerė padaro, kai kūdikio galva ruošiasi gimdyti – tai paprastai vadinama „vainikavimu“. Šis pjūvis įpjaunamas tarpvietėje (odoje ir raumenyse tarp makšties angos ir išangės), siekiant padidinti erdvę prie išleidimo angos ir palengvinti kūdikio gimimą. Kokie yra epiziotomijos pranašumai? Pagrindinis epiziotomijos tikslas yra užkirsti kelią daugybei plyšimų, kurie gali atsirasti, jei stumiate per greitai ir stipriai arba jei tarpvietė yra trumpa. Blogą, nuskilusią ašarą sunkiau ištaisyti, ji gali turėti gijimo problemų, ypač jei plyšimas patenka į išangę. Tačiau net jei buvo atlikta epiziotomija, kartais gali būti gana didelis plyšimas, ypač jei stūmimas buvo per greitas ir stiprus.

Pirmojo nėštumo metu pacientams epiziotomijos reikia dažniau nei antrojo ar vėlesnio nėštumo metu. Taip yra todėl, kad tarpvietė yra mažiau elastinga, todėl ji mažiau gali ištempti, kad tilptų gimdymo galva.
Anksčiau buvo manoma, kad įprastinės epiziotomijos gali užkirsti kelią šlapimo nelaikymui, apsaugoti dubens dugną ir sumažinti gimdymo galvos traumą. Tačiau ši teorija dar turi būti galutinai įrodyta, o moterims, pagimdžiusioms be epiziotomijos, sekasi taip pat gerai, kaip toms, kurioms buvo atlikta epiziotomija. Taigi tai nebėra įprasta praktika.
Nepaisant to, vis dar yra keletas situacijų, kai gali prireikti epiziotomijos. Jie apima:
Jūsų kūdikio širdies susitraukimų dažnis rodo, kad jis negali gerai toleruoti paskutinės gimdymo dalies, todėl jį reikia pagimdyti kuo greičiau.
Jūsų kūdikis yra didelis, o gydytojui ar akušerei reikia papildomos vietos, kad galėtų manipuliuoti jūsų gimimo kanale, kad kūdikis galėtų pagimdyti.
Jūsų gydytojui reikia papildomos vietos

naudokite žnyples arba vakuumą, kad padėtumėte pagimdyti kūdikį. ,
Atrodo, kad tarpvietė ruošiasi plyšti keliose vietose, todėl manoma, kad saugiau padaryti vieną švarų pjūvį, nei leisti plyšti.
Turite gana trumpą tarpvietę. Epiziotomijos tipai
Apskritai, yra 3 epiziotomijos tipai:
Vidurinė linija

Vidutinis šoninis

J formos epiziotomija

Atliekant vidurinę epiziotomiją, tarpvietės oda pjaunama vertikaliai žemyn, link išangės.
Vidutinės šoninės epiziotomijos metu tarpvietės oda pjaunama žemyn ir įstrižai.
Atliekant J formos epiziotomiją, tarpvietės oda nupjaunama vertikaliai žemyn, prieš nukreipiant ją į kairę arba dešinę.
Sprendžiant tarp trijų epiziotomijos tipų yra privalumų ir trūkumų. Atliekant vidurinę epiziotomiją, palankesnis yra atstatymas, randų atsiradimas, skausmas po gimdymo, kraujo netekimas ir gijimas. Tačiau yra didesnė tikimybė, kad jis išsiplės į užpakalinį kanalą (tiesiąją žarną) ir apsunkins tolesnį taisymą bei gijimą.
Kita vertus, atliekant vidurinę šoninę arba J formos epiziotomiją, pjūvis yra pasvirusi nuo jūsų išangės, todėl jūsų tiesioji žarna yra geriau apsaugota. Todėl pacientams, kurių tarpvietė trumpa, bus naudinga atlikti vidurinę šoninę epiziotomiją. Skausmas po gimdymo ir kraujo netekimas gali būti didesnis, nes jis perpjauna daugiau tarpvietės raumenų sluoksnių.
Tik jūsų gydytojas arba akušerė gimdymo metu gali nuspręsti dėl jūsų poreikio ir epiziotomijos tipo. Epiziotomijos skausmo malšinimas
Daugeliu atvejų skausmas po epiziotomijos trunka tik 2–3 dienas. Paprastai tai yra lengva ir gali būti veiksmingai pašalinta naudojant vietinį anestetinį kremą arba geriamuosius skausmą malšinančius vaistus. Jei epiziotomija yra platesnė, skausmą galima suvaldyti protarpiniu apledėjimu, padedant kineziterapeutui. Norėdami sumažinti spaudimą ant žaizdos, galite naudoti spurgų formos sėdėjimo priemones. Epiziotomijos priežiūra
Vėlesnė epiziotomijos priežiūra iš esmės yra švaros reikalas. Kasdienis plovimas vandeniu ir dažnas nešvarių higieninių servetėlių keitimas padės išlaikyti žaizdą švarią.
Epiziotomijai ar plyšimui taisyti naudojami tirpstantys siūlai. Šių siūlių šalinti nereikia, nes jos ištirps per dvi savaites po žaizdos užgijimo. Jums tiesiog reikia, kad siūlai būtų kuo švaresni ir sausesni. Kadangi sritis yra gausiai aprūpinta kraujagyslėmis, žaizda paprastai gali gana gerai užgyti. Šlapimo ar išmatų išsiskyrimas neturės įtakos epiziotomijai. Tiesą sakant, esate skatinami vaikščioti ir vaikščioti.
Kai epiziotomija gyja ir žaizdos kraštai susitraukia, galite jausti nedidelį diskomfortą. Gydymas baigiasi po 6 savaičių po gimdymo. Labai svarbu, kad nesilaikytumėte tolesnio susitikimo ir, gydytojui davus leidimą, galėsite atnaujinti seksualinį gyvenimą ir sportuoti.
Padėkos šaltinis: dr. TAN Thiam Chye, dr. TAN Kim Teng, dr. TAN Heng Hao, dr. TEE Chee Seng John, „Naujas nėštumo ir gimdymo menas ir mokslas“, „World Scientific 2008“.
Apsilankykite „Parent Hub“, kur rasite daugiau naudingų patarimų ir vadovų apie sveiką nėštumą. Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš
Google Play arba
„Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.

KK Moterų ir vaikų ligoninė