Spirulina – mityba, nauda, ​​tipai ir šalutinis poveikis

Pastaraisiais metais suklestėjus papildų pramonei, dabar yra daugybė papildų, kuriuos galima lengvai vartoti.

Tačiau labai augant papildų pramonei gali būti sudėtinga atskirti papildus, kurie yra tikrai veiksmingi, ir papildus, kurie yra ne kas kita, kaip eksperimentas.

Spirulina yra plačiai naudojamas papildas, kuris, daugelio nuomone, gali turėti didelį teigiamą poveikį sveikatai. Šiame straipsnyje apžvelgsime galimą spirulinos naudą.

Turinys

Kas yra Spirulina?

spirulina dumbliai

Spirulina yra melsvadumbliai arba „mėlynadumbliai“, kurie yra saugūs žmonėms vartoti. Nors jį galima valgyti kaip visą maistą miltelių pavidalu, dažniausiai jis vartojamas tablečių pavidalu. Spirulina paprastai auga ežeruose ir netgi gali augti tokiomis sąlygomis, kurios būtų pernelyg ekstremalios kitiems organizmams.

Kalbant apie gamybą, spirulina yra surenkama, džiovinama šaldant ir parduodama kaip milteliai, dedama į konkrečius gėrimus ir maistą arba naudojama maisto papilduose.

Manoma, kad spirulina kaip maisto šaltinis buvo naudojama jau XVI amžiuje ir buvo siejama su įvairia nauda sveikatai, įskaitant uždegimo mažinimą, cholesterolio kiekio mažinimą, kraujospūdžio sumažėjimą ir sustiprintą imuninę funkciją.

Spirulinos maistinė vertė

Spirulinoje yra daugybė antioksidantų, vitaminų ir mineralų, kurie yra labai svarbūs sveikatai. Viename šaukštelyje (7 gramai) spirulinos yra šios maistinės medžiagos:

  • Bendras kalorijų kiekis – 20
  • Baltymai – 4,02g
  • angliavandeniai – 1,7 g
  • Riebalai – 0,54 g
  • ląsteliena – 0,3 gramo

Kaip parodyta, buvo nustatyta, kad spirulinoje yra daug baltymų – 60–65%, o tai yra daug daugiau nei daugumoje daržovių.

Baltymai yra pagrindinė atsigavimo ir augimo maistinė medžiaga, todėl yra daug tyrimų, rodančių, kad reikia laikytis daug baltymų turinčios dietos.

Todėl tiems, kurie kiekvieną dieną stengiasi suvartoti pakankamai baltymų, spirulinos vartojimas arba pridėjimas prie maisto ir gėrimų gali būti greitas ir paprastas būdas padidinti kasdienį baltymų vartojimą.

Visos aukščiau išvardintos maistinės medžiagos atlieka itin naudingą vaidmenį palaikant gerą sveikatą. Reguliariai vartodami spiruliną užtikrinsite, kad gausite daug įvairių maistinių medžiagų, kurios bus labai naudingos jūsų sveikatai.

Spirulinos nauda sveikatai

Šiame skyriuje bus nagrinėjama mokslinė literatūra, kuri buvo paskelbta apie spiruliną ir kaip nustatyta, kad papildai turi įtakos žmonių sveikatai ir funkcijoms.

Nors kai kurie spirulinos tyrimai buvo baigti, jų skaičius yra ribotas, todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima paremti daugelį šių siūlomų privalumų.

1. Puikus mitybos profilis

Trys mikroelementai, kurių spirulinoje yra daugiausia, yra kalis, natris ir vitaminas A. Kalis ir natris padeda reguliuoti skysčių balansą, raumenų susitraukimus ir nervinį impulsą.

Vitaminas A vaidina lemiamą vaidmenį palaikant organų (širdies, plaučių, inkstų, kepenų ir kt.) sveikatą. Be to, jis taip pat reikalingas regėjimui, reprodukcijai ir sveikai imuninei sistemai.

Kitos dėmesio vertos spirulinoje esančios maistinės medžiagos, kurios labai prisideda prie sveikatos, yra kalcis ir magnis, kurie padeda išlaikyti kaulus tvirtus ir sveikus, reguliuoja širdies ritmą ir padeda stiprinti imuninę sistemą.

2. Pagerėjusi širdies sveikata

Manoma, kad spirulina gali turėti teigiamą poveikį širdžiai, nes sumažina blogojo cholesterolio kiekį ir kraujospūdį. Vienas neseniai atliktas tyrimas ištyrė spirulinos papildų poveikį MTL lygiui ir nustatė, kad per 3 mėnesius kasdien vartojant tik 1 gramą spirulinos, dalyvių MTL lygis sumažėjo 10%.

Yra dar keli tyrimai, kuriuose buvo tiriamas spirulinos poveikis cholesterolio kiekiui naudojant skirtingas dozes. Rezultatai rodo, kad spirulina iš tiesų gali sumažinti MTL lygį.

3. Priešuždegiminės savybės

Antioksidantai apsaugo organizmą nuo oksidacinio streso. Spirulinoje yra daug antioksidantų, o reguliarus jos vartojimas gali padėti sumažinti oksidacinio streso poveikį, taip sumažinant uždegimą ir riziką susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip vėžys.

Pagrindinis spirulinoje esantis antioksidantas yra žinomas kaip fikocianinas – medžiaga, suteikianti spirulinai žalsvai mėlyną spalvą. Nustatyta, kad fikocianinas ypač efektyviai slopina uždegimines reakcijas.

4. Našumo didinimas

Spirulinos papildai taip pat gali būti naudingi fiziniam lavinimui. Oksidacinis stresas yra fizinio krūvio šalutinis produktas, todėl vartojant daug antioksidantų, gali sumažėti fizinio krūvio metu patiriamas stresas.

Keletas tyrimų parodė, kad spirulina iš tiesų gali pagerinti jėgos ir ištvermės galimybes, taip pagerindama pratimų efektyvumą.

5. Poveikis sveikatos būklei

Nors išvadoms patvirtinti reikia daugiau tyrimų, preliminarūs tyrimai rodo, kad spirulina gali turėti teigiamą poveikį konkrečioms sveikatos būklei.

Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad spirulina veiksmingai sumažina su alerginiu rinitu susijusių simptomų skaičių. Be to, yra įrodymų, kad spirulina taip pat gali padėti gydyti 2 tipo diabetą ir hipertenziją.

Geriausi spirulinos vartojimo būdai

Kaip matyti, du dažniausiai naudojami spirulinos vartojimo būdai:

Tabletės forma

Spirulina tabletės forma

Jei reguliariai vartojate papildus, pavyzdžiui, multivitaminus ir žuvų taukus, tiesiog pridėkite spirulinos tabletę į savo kasdienybę. Apskritai nustatyta, kad 1–8 gramų dozė per dieną turi įtakos sveikatai.

Miltelių forma

Spirulinos milteliai

Yra daug įvairių maisto produktų ir gėrimų, į kuriuos galima dėti spirulinos. Pats paprasčiausias spirulinos įdėjimo būdas – miltelius sumaišyti su vandeniu ir išgerti. Tačiau atminkite, kad spirulina paprastai yra įgytas skonis ir gali prireikti laiko, kol prie jos priprasite.

Jei manote, kad spirulinos skonis yra stiprus arba sunkiai išgeriamas, geriau dėkite jos į kokteilį ar vaisių sultis. Gėrimas ne tik taps daug skanesnis, bet ir vaisių pridėjimas padidins mikroelementų kiekį, taip padidindamas galimą naudą sveikatai.

Spirulina taip pat gali būti dedama į daugybę maisto produktų, įskaitant salotas, sultines, sriubas, troškinius, pesto, humusą, omletus ir energijos kamuoliukus.

Ar Spirulina tinka jums?

Atsižvelgiant į tai, kad spirulina gausiai maitina organizmą įvairiais esminiais mikroelementais, galima vienareikšmiškai teigti, kad spirulina gali turėti teigiamos įtakos sveikatai ir funkcijoms.

Kaip pabrėžta ankstesniuose skyriuose, tyrimai parodė, kad spirulina gali turėti didelės naudos sveikatai ir savijautai. Jį taip pat gali naudoti tie, kurie serga lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip diabetas, anemija ir hipertenzija, tačiau norint tai patvirtinti, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Spirulinos šalutinis poveikis

  1. Reikėtų pažymėti, kad keli spirulinos vartotojai pranešė apie nedidelį neigiamą šalutinį poveikį, įskaitant galvos skausmai, skausmai, pykinimas, alerginės reakcijos ir nemiga.
  2. Spirulina gali trukdyti vartoti vaistus todėl prieš pradėdami vartoti spirulinos papildus, svarbu pasitarti su gydytoju.
  3. Tie, kurie kenčia nuo būklės, vadinamos fenilketonurija (arba PKU), neturėtų vartoti spirulinos, nes joje yra aminorūgšties, žinomos kaip fenilalaninas, kurios jie negali suskaidyti.
  4. Tie, kurie kenčia nuo autoimuninių ligų, tokių kaip išsėtinė sklerozė, vilkligė ar reumatoidinis artritas, taip pat turėtų vengti vartoti spiruliną. Taip yra todėl, kad Spirulinoje gausu fenilalanino (aminorūgšties), kuris stimuliuoja imuninę sistemą, o tai turės neigiamą poveikį tiems, kurie turi imuninės sistemos sutrikimų.

Santrauka

Nors reikia atlikti daugiau spirulinos tyrimų, kad būtų patvirtintas jos papildymo poveikis sveikatai, atrodo, kad su spirulina siejama daug naudos. Atsižvelgiant į tai, jis turėtų būti papildytas atsargiai, o tie, kurie turi sveikatos problemų, prieš vartodami spiruliną turi pasitarti su savo gydytoju.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Ką spirulina daro kūnui?

Spirulinoje gausu trijų mikroelementų – kalio, natrio ir vitamino A. Kalis ir natris padeda reguliuoti skysčių balansą, raumenų susitraukimus ir nervinį impulsą. Vitaminas A vaidina lemiamą vaidmenį palaikant organų (širdies, plaučių, inkstų, kepenų ir kt.) sveikatą. Be to, jis reikalingas regėjimui, reprodukcijai ir sveikai imuninei sistemai…