Kam skirtas šis vaistas?

PAXLOVID yra antivirusinis vaistas, kuris gali būti naudojamas lengvo ar vidutinio sunkumo COVID-19 gydymui suaugusiems, kuriems yra padidėjusi rizika progresuoti iki sunkaus COVID-19. Jis turi būti vartojamas per 5 dienas nuo simptomų atsiradimo.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

Įprastinė dozė suaugusiems pacientams yra 300 mg Nirmatrelvir (dvi 150 mg rožinės spalvos tabletės) ir 100 mg ritonaviro (viena 100 mg baltos spalvos tabletė). Visas tris tabletes kartu gerkite du kartus per dieną 5 dienas valgio metu arba nevalgius. Užbaikite šį 5 dienų kursą, net jei jaučiatės geriau.

Jeigu sergate inkstų liga ir gydytojas mano, kad Jums tinka PAXLOVID, Jums gali prireikti mažesnės dozės. (viena 150 mg rausvos spalvos Nirmatrelvir tabletė ir viena 100 mg baltos spalvos Ritonaviro tabletė du kartus per parą 5 dienas).

PAXLOVID negalima vartoti ilgiau kaip 5 dienas iš eilės, nes vartojimo saugumas ir veiksmingumas ilgiau nei 5 dienas iš eilės nenustatytas.

Jei 5 dienų kurso metu ar po jo jaučiatės nepagerėję arba pablogėjote, turite kreiptis į gydytoją.

Tabletes reikia nuryti visą. Tablečių nekramtykite, nelaužykite ir netraiškykite.

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei praleidote dozę per 8 valandas nuo įprasto vartojimo laiko, išgerkite ją kuo greičiau, o kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Jei praleidote dozę daugiau nei 8 valandas, praleiskite dozę ir kitą dozę gerkite įprastu laiku. Nevartokite dvigubų dozių norint kompensuoti praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai
 • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi
 • Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant papildus, tradicinius vaistus ir vaistažoles
 • Jūs sergate kepenų ar inkstų liga

Nėra pakankamai duomenų apie Nirmatrelvir saugumą nėštumo metu ir jo šalutinį poveikį nėščioms moterims ar jų negimusiam vaikui arba žindymo laikotarpiu. Paskelbtuose stebimuose ritonaviro vartojimo nėščioms moterims tyrimais nenustatyta, kad padidėtų didelių apsigimimų rizika. Pasitarus su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, galima apsvarstyti PAXLOVID vartojimą nėštumo metu.

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

 • Viduriavimas
 • Kraujo spaudimo padidėjimas
 • Skonio pasikeitimas
 • Skauda raumenis
 • Kepenų sutrikimai (simptomai gali būti: pageltusi oda arba akių baltymas, tamsios spalvos šlapimas, pilvo skausmas)

Kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė šalutinis poveikis, kuris jus vargina arba nepraeina.

Tai gali būti ne visi galimi PAXLOVID šalutiniai poveikiai, nes jis vis dar tiriamas. Gali būti, kad šiuo metu visos rizikos nėra žinomos. Gali pasireikšti sunkus ir netikėtas šalutinis poveikis.

Dėl kokių retų, bet rimtų šalutinių poveikių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

 • Patinęs veidas/akys/lūpos/liežuvis
 • Sunku kvėpuoti
 • Niežtintys odos bėrimai visame kūne

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kokio maisto ar vaistų turėčiau vengti vartojant šį vaistą?

Kartu vartojant PAXLOVID ir tam tikrus vaistus, gali pasireikšti reikšminga ir net gyvybei pavojinga vaistų sąveika. Svarbu pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl bet kokios galimos vaistų sąveikos.

PAXLOVID gali sąveikauti su kai kuriais vaistais (pvz., kai kuriais vaistais nuo cholesterolio, antikoaguliantais (kraujo skiedikliais), kai kuriais vaistais nuo kraujospūdžio ir imunosupresantais), todėl informuokite savo sveikatos priežiūros specialistą apie kitus vaistus, kuriuos šiuo metu vartojate.

PAXLOVID vartojimas taip pat gali sumažinti sudėtinių hormoninių kontraceptikų veiksmingumą, todėl reikia apsvarstyti alternatyvų kontracepcijos metodą arba papildomą barjerinį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvus).

Turite pranešti savo gydytojui, kad vartojate bet kokius receptinius, nereceptinius vaistus ar augalinius produktus.

Kol vartojate PAXLOVID, nepradėkite vartoti naujų vaistų, nepranešę savo gydytojui. Gydytojas gali patarti, ar saugu PAXLOVID vartoti kartu su kitais vaistais.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

ATSAKOMYBĖS ATSAKOMYBĖS ATSAKOMYBĖS: Šiame informaciniame lape minimi kai kurie dažnesni ar svarbesni su vaistu susiję pavojai. Šis sąrašas NĖRA skirtas ir NEGALI būti baigtinis.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2022 m. balandžio mėn.