Ryžių sėlenų aliejus: nauda, ​​maistinė vertė ir naudojimas

Vakarų pasaulyje populiariai žinomas kaip širdies aliejus ar net sveikas maistas, ryžių sėlenų aliejus (RBO) yra natūralus antioksidantų šaltinis. Aliejus patenka tiesiai iš išorinio ryžių endospermo sluoksnio į jūsų virtuvės lentynas. Todėl vienas sveikiausių maistinių aliejų, kurį galite rinktis gamindami, yra ryžių sėlenų aliejus. Dėl didelio prieinamumo ir daug naudos sveikatai ryžių sėlenų aliejaus galite rasti kiekviename namų ūkyje.

Ryžių sėlenų aliejus yra maistingas. Ryžių sėlenų aliejuje esantis ryškus mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų balansas naudingas širdžiai. Jis yra švelnaus skonio ir yra populiarus Azijos virtuvėje. Azijiečiai jį naudoja daugiau nei 2000 metų. Jis taip pat yra pagrindinis gana didelis pasaulio gyventojų skaičius.

Istoriškai ryžiai daugelyje kultūrų laikomi sėkmės ir klestėjimo ženklu. O aliejaus ekstraktas iš ryžių sėlenų turi daugybę pritaikymų. Taigi, perskaitykite visą straipsnį, kad sužinotumėte, kokią naudą gali pakeisti ryžių sėlenų aliejus.

Kas yra ryžių sėlenų aliejus?

Ryžių sėlenų aliejus, kaip rodo pavadinimas, yra gaunamas iš ryžių. Ryžiai turi kelis sluoksnius, iš kurių vienas vadinamas „sėlenomis“. Tai rudos spalvos, kietas ir riebus sluoksnis tarp ryžių branduolio ir išorinės luobelės. Ryžių sėlenų aliejus gaunamas iš sėlenų.

Visų pirma, ryžių sėlenų aliejus yra valgomas, nes nėra lipnus, todėl tinkama maisto ruošimo terpė. Be to, tinkamas riebalų kiekis subalansuotai daro šį aliejų sveiką širdžiai. Be to, dėl 15–20 % mažesnės absorbcijos ir ekonomiškos kainos jis yra idealus maistinis aliejus.
Ryžių sėlenų aliejus yra puikus galingo antioksidanto oryzanolio šaltinis.

Tyrimas teigia, kad šis antioksidantas padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių ligas. Aliejus yra kvapnus ir turi aukštą rūkymo tašką. Tai reiškia, kad aliejus išsaugo savo mitybą net esant aukštai temperatūrai, todėl ryžių sėlenų aliejus atitinka visus kriterijus, apibrėžiančius sveiką maistinį aliejų mums visiems. Ne tik tai, galite naudoti ryžių sėlenų aliejų odos maitinimui, valymui ir šviesinimui.

Ryžių sėlenų aliejaus rūšys

Rafinuotas aliejus

Rafinuotas aliejus išvalomas, kad būtų pašalintos suspenduotos dalelės, spalva, kvapas, skonio komponentas ar bet kokia toksiška medžiaga. Jis valomas naudojant chemines medžiagas. Po valymo lieka skaidrus ir grynas aliejus, kurį galite naudoti įvairiems tikslams.

Čia dalyvauja sudėtingas gamybos procesas. Dėl per didelio filtravimo ir naudojamų cheminių medžiagų rafinuotas aliejus visiškai neturi jokio skonio ar kvapo. Procesas taip pat pašalina aliejų vitaminą E, mineralus ir beta karotiną, todėl jis tampa mažiau maistingas.

Dėl to mažiau beta karotino ir vitamino E sumažina galiojimo laiką. Todėl gamintojai prideda sintetinių produktų, kad padidintų galiojimo laiką. Šie sintetiniai produktai yra BHA ir BHT. Dietologai rekomenduoja vengti šių ingredientų, nes jie gali būti pakankamai kenksmingi ir sukelti vėžį.

Filtruotas aliejus

Procesas apima suspenduotų dalelių filtravimą. Aliejui išgauti naudojamas tradicinis šalto spaudimo metodas, be jokio apdorojimo, išskyrus filtravimą ir išpilstymą.

Tai padeda išlaikyti sėklų skonį. Toks aliejus gali išlaikyti skonį tiek, kad jis taip pat gali nuslopinti natūralų maisto, su kuriuo jį ruošiate, skonį.

Ryžių sėlenų aliejus – informacija apie mitybą

Kepimo aliejus jums naudingas daugiau nei tiesiog likimas ant virtuvės lentynos. Jis vaidina pagrindinį vaidmenį reguliuojant jūsų sveikatą. Tai keičia cholesterolio kiekį, medžiagų apykaitą, netgi mažina uždegimą ir kt.

Per pastaruosius metus dėl širdies ligų ir cholesterolio baimių žmonės suprato, kokį aliejų jie renkasi maistui gaminti. Palaipsniui žmonės į savo sveikatos lenteles įtraukia ryžių sėlenų aliejų. Kodėl? Sužinokime išsamiai.

Kiekviename 13 gramų ryžių sėlenų aliejaus yra:

  • Riebalai: 14 g
  • Kalorijos: 120
  • Angliavandeniai: 0 g
  • Skaidulos: 0 g
  • Baltymai: 0 g
  • Cukrus: 0 g
  • Natris: 0 mg
  • Vitaminas K: 3,3 μg
  • Vitaminas E: 4,4 mg
  • Fitosteroliai: 161 mg

Ryžių sėlenų aliejaus ekstrahavimas

Žmonės įvairiose pasaulio vietose, daugiausia atogrąžų ir subtropikų regionuose, augina ryžius. Ryžiai klesti, kai dirvožemis yra sunkus, daug humuso ir molio, o temperatūra svyruoja nuo 20 iki 40 laipsnių Celsijaus. Paddy yra grūdas, kuriame yra vienas ryžių branduolys, be to, jis turi kelis sluoksnius. Pirmasis sluoksnis vadinamas lukštu. Tiesiai po luobele guli „sėlenos“. Sėlenose yra daugiau nei 75% grūduose esančio aliejaus. Jame gausu riebalų ir vitaminų kompleksų.

Aliejus galiausiai gaunamas, kai sėlenos vyksta išspaudimo ir tirpiklio ekstrahavimo procesuose. Pirmiausia sėlenos dedamos į išspaudą, kur statinės vidinis sraigtas jas spaudžia tol, kol išsiskiria aliejus. Tai palieka sėlenų pyragą kaip likutį. Tada žmonės išgauna sėlenų pyrage likusį aliejų, naudodami heksaną, maistinį tirpiklį. Tada išgautas aliejus filtruojamas ir neutralizuojamas, kol bus paruoštas vartoti.

Geriausi ryžių sėlenų aliejaus privalumai sveikatai

Oriza Sativa arba Ryžių sėlenų aliejuje gausu vitaminų, mineralų ir eterinių aliejų. Ryžių sėlenų aliejuje esantis Oryzanol yra sveikas maistas ir tinkamas naudoti odos priežiūros preparatuose.

Kiti privalumai yra vitamino E gausa, drėkinimas, plaukų ir odos apsauga. Išsamiai pažvelkime į didžiausią naudą sveikatai.

Pagerina cholesterolio, cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį

Orizanolis (natūralus antioksidantas) mažina serumo (blogojo) cholesterolio, pvz., MTL arba VLDL, absorbciją. Ryžių sėlenų aliejuje yra tinkamas oryzanolio kiekis. Jame mažai sočiųjų riebalų, todėl pagerėja cholesterolio kiekis kraujyje.

2012 m. Amerikos širdies asociacijos mokslininkų aukšto kraujospūdžio tyrimo ataskaitoje pabrėžiamas ryžių sėlenų aliejaus vaidmuo mažinant kraujospūdį. Ataskaitoje teigiama, kad žmonės, vartojantys ryžių sėlenų aliejų kaip kepimo aliejų, pastebėjo reikšmingą cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą.

Remiantis tyrimu, mononesotieji ir polinesotieji riebalai arba gerieji riebalai veiksmingai mažina cholesterolio kiekį. Ryžių sėlenų aliejuje yra atitinkama šių riebalų dalis. Taigi jis padeda sumažinti cholesterolio kiekį jūsų organizme.

Ryžių sėlenų aliejaus vartojimas su sezamo aliejumi ar bet kokiu hipertenziniu vaistu padeda žymiai sumažinti kraujospūdį. Remiantis tyrimu, sistolinis ir diastolinis kraujospūdis sumažėja vartojant ryžių sėlenų aliejų.

Palaiko sveiką širdį

Riebalų rūgščių vartojimas tinkamomis proporcijomis yra labai naudingas. Ryžių sėlenų aliejus padidina cholesterolio pašalinimą ir sumažina cholesterolio pasisavinimą. Tai skatina bendrą širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą. Tyrimas teigia, kad ryžių sėlenų aliejus sumažina bendrą cholesterolio kiekį, o tai yra naudinga širdžiai.

Neutralus skonis ir aukštas rūkymo taškas

Ryžių sėlenų aliejus turi aukštą rūkymo tašką. Tai reiškia, kad jis tinkamas virti aukštoje temperatūroje. Jis nepraranda savo mitybos net esant per dideliam karščiui ar per aukštai temperatūrai. Be to, RBO yra mažiau klampus, o tai užtikrina, kad jis neprilips prie maisto. Įdomu tai, kad ryžių sėlenų aliejus įsisavinamas daug mažiau nei kiti aliejai.

Kita kokybė, dėl kurios jis yra tinkamas gaminant maistą, yra švelnus ir neutralaus skonio skonis. Jis yra universalus ir itin lengvas. Dėl šių savybių ryžių sėlenų aliejus yra vienas geriausių kepimo aliejų sveikatai.

Burnos sveikata
Aliejaus traukimas yra technika, kurią naudojant reikia švilpti ir traukti aliejų per dantis. Kai naudojate ryžių sėlenų aliejų šioje aliejaus traukimo technikoje, jis pasirodo esąs gana naudingas. Jis veiksmingai sumažina blogą burnos kvapą ar halitozę, suteikdamas puikią burnos sveikatą.

Priešuždegiminės savybės
Ryžių sėlenų aliejaus vartojimas padidina mitochondrijų kvėpavimą. Tyrimas rodo, kad ryžių sėlenų aliejus tinkamai reguliuoja uždegiminį atsaką. Jis moduliuoja mitochondrijų energijos apykaitą.

Ryžių sėlenų aliejuje esantys dietiniai komponentai padeda kontroliuoti uždegimą. Jame gausu antioksidantų, o keli tyrimai įrodo antioksidantų svarbą reguliuojant uždegimą.

Sumažina pomenopauzės simptomus

Ryžių sėlenų aliejus pagerina bendrą moterų menopauzės stiprumą ir sumažina su menopauze susijusius simptomus. Šie simptomai yra karščio bangos ir kiti sudirgimai. Be to, jis neleidžia gamintis liuteinizuojančio hormono, atsakingo už staigius hormonų lygio pokyčius. Dėl to tai padeda atsikratyti simptomų. Y-oryzanolis RBO taip pat padeda valdyti karščio bangas.

Padidina vitamino E lygį

Bet koks šalutinis ląstelių metabolizmo produktas gali būti pavojingas. Pavyzdžiui, tai gali sukelti sveikų ląstelių mutaciją, o vėliau virsti vėžinėmis ląstelėmis. Ryžių sėlenų aliejus gali pasigirti 29% dienos vitaminų…