Kam skirtas šis vaistas?

Flutikazono inhaliatorius yra steroidinis inhaliatorius, kuris padeda sumažinti ir užkirsti kelią patinimui ir uždegimui plaučiuose. Flutikazono inhaliatorius paprastai vadinamas „kontroliuojančiu“ inhaliatoriumi, nes jis padeda kontroliuoti tokius simptomus kaip dusulys sergant astma arba lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL). LOPL yra liga, pažeidžianti plaučius, dėl kurios žmogui pasunkėja kvėpavimas.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

 • Kiekvieną dieną naudokite Fluticasone inhaliatorių savo būklei kontroliuoti, nebent sveikatos priežiūros specialistas nurodė kitaip.
 • Norėdami sužinoti, kaip naudoti inhaliatorių, skaitykite savo Fluticasone inhaliatoriaus paciento informacinį lapelį.

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Tada kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Nevartokite dviejų dozių, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai
 • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi
 • Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant papildus, tradicinius vaistus ir vaistažoles.
 • Jūs vartojate geriamuosius vaistus grybelinėms infekcijoms gydyti, pvz., itrakonazolą ar ketokonazolą.

Flutikazono inhaliatorius nesustabdys jau prasidėjusio astmos priepuolio, nes reikia ilgesnio laiko, kol vaistas pradės veikti. Todėl visada turėtumėte su savimi turėti greito veikimo inhaliatorių, pvz., Salbutamolio inhaliatorių, kuris greitai atvertų kvėpavimo takus ir sumažintų dusulį ištikus astmos priepuoliui. Greitai veikiantys inhaliatoriai paprastai vadinami „atpalaiduojančiais“ inhaliatoriais.

Jei astmos simptomai pablogėja, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą. Ženklai apima:

 • Turėsite dažniau nei anksčiau naudoti „atsipalaiduojantį“ inhaliatorių
 • Jūsų švokštimas (aukštas švilpimas, sklindantis kvėpuojant) arba spaudimas krūtinėje pablogėja
 • Jūsų „palengvinantis“ inhaliatorius jums nepadeda taip gerai, kaip anksčiau

Šie simptomai gali reikšti, kad jūsų būklė gali pablogėti ir jums gali prireikti papildomo gydymo.

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

 • Padidėja gerklės dirginimo, burnos grybelinės infekcijos (matomos kaip baltos dėmės burnoje), balso užkimimo ir kosulio tikimybė.
  • Galite išvengti šių šalutinių poveikių, išskalavę burną vandeniu ir išspjaudami vandenį po skalavimo, panaudoję Fluticasone inhaliatorių.
  • Galite valytis dantis kiekvieną kartą, kai naudojate Fluticasone inhaliatorių.
  • Naudojant tarpiklį taip pat galima sumažinti šį šalutinį poveikį.
 • Padidinkite tikimybę užsikrėsti plaučių infekcija

Dėl kokių retų, bet rimtų šalutinių poveikių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

 • Patinęs veidas/akys/lūpos/liežuvis
 • Sunku kvėpuoti
 • Niežtintys odos bėrimai visame kūne

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Kada turėčiau išmesti vaistus?

Jei naudojate valdiklius su dozės skaitikliu, patikrinkite dozės skaitiklį ir pakeiskite balionėlį, kai dozės skaitiklis rodo nulį [000] dozės.

Reguliuojančius inhaliatorius be dozės skaitiklio pažymėkite atidarymo datą ir, atsižvelgdami į dozavimo režimą, išmeskite, kai dozės pasibaigs.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišą ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę arba šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. liepos mėn