Kam skirtas šis vaistas?

Prazugrelis priklauso vaistų, vadinamų antitrombocitais, klasei. Antitrombocitai yra naudojami siekiant užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui, nes kraujas tampa mažiau „lipnus“. Užkertant kelią kraujo krešuliams, tai sumažina širdies priepuolio ar insulto riziką.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

Ką turėčiau daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleiskite praleistą dozę. Tada kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Nevartokite dviejų dozių, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai.

 • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi.

 • Turite inkstų ar kepenų problemų.

 • Jums yra buvę skrandžio ar žarnyno opų arba kraujavimo, kraujavimo į smegenis ar kitų kraujavimo problemų.

 • Jums planuojama atlikti bet kokias medicinines procedūras, operacijas ar odontologijos procedūras, nes prieš procedūrą gali tekti laikinai nutraukti šių vaistų vartojimą, kad būtų išvengta per didelio kraujavimo.

 • Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant papildus, tradicinius vaistus ir vaistažoles.

 • Jums yra buvęs insultas arba praeinantis išeminis priepuolis (kartais vadinamas TIA arba „mini insultu“).

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

 • Lengvas kraujavimas, pvz.

  • Nepaaiškinamas kraujavimas iš nosies

  • Kraujavimas iš dantenų valant dantis. Naudokite minkštų šerių dantų šepetėlį, kad išvengtumėte dantenų kraujavimo.

  • Kraujavimas iš nedidelių pjūvių 10–15 minučių, net kai spaudžiate žaizdą. Pasitarkite su gydytoju, jei kraujavimas nesibaigia per 15 minučių arba pasijutote blogai.

  • Menstruacinis kraujavimas, kuris yra sunkesnis nei įprastai. Tačiau gausus menstruacinis kraujavimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Pasitarkite su gydytoju, jei jaučiatės blogai.

Pasakykite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei šie šalutiniai poveikiai nepraeina arba jus vargina.

Antitrombocitus vartojantiems pacientams gali padidėti kraujavimo rizika. Jei pasireiškė sunkus kraujavimas, turite nutraukti vaistų vartojimą ir nedelsiant informuoti savo sveikatos priežiūros specialistą.

Sunkus kraujavimas gali apimti vieną ar daugiau iš šių:

 • Kraujas šlapime

 • Juodos ir lipnios išmatos (jei tuo pačiu metu nevartojate geležies papildų)

 • Nepaaiškinamos didelės mėlynės

 • Atkosėjimas krauju ar kavos malta panašiais vėmalais

 • Staigus stiprus galvos skausmas su pykinimu ar sąmonės netekimu

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kokio maisto ar vaistų turėčiau vengti vartojant šį vaistą?

Kai kurie vaistai gali sąveikauti su šiuo vaistu ir paveikti jų veiksmingumą arba padidinti šalutinio poveikio riziką. Tačiau šie vaistai taip pat gali būti svarbūs jūsų gydymui. Informuokite savo sveikatos priežiūros specialistą apie kitus vaistus, kuriuos šiuo metu vartojate.

Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, jei nesate tikri, ar jūsų turimus vaistus galima vartoti kartu su šiuo vaistu.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Išmeskite visus pasibaigusio galiojimo vaistus.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišelį ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę ar šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2020 m. rugsėjo mėn