Kam naudojama pneumokokinė vakcina?

Pneumokokinės vakcinos padeda apsisaugoti nuo Streptococcus pneumoniae bakterijų sukeltos pneumokokinės ligos.

Pneumokokinė liga apima plaučių (pneumonija), ausų (vidurinės ausies uždegimo), smegenų (meningitas), kraujo (bakteriemija) ir kitas sunkias infekcijas.

Pneumokokinės ligos simptomai skiriasi priklausomai nuo užkrėsto organo. Tai gali svyruoti nuo nedidelio karščiavimo, kosulio, ausų ir krūtinės skausmo iki rimtesnių simptomų, tokių kaip sumišimas ar stiprus galvos skausmas.

Kokie yra pneumokokų vakcinų tipai?

Yra 2 rūšių vakcinos:

 1. Konjuguota pneumokokinė vakcina (PCV13)
 2. Pneumokokinė polisacharidinė vakcina (PPSV23)

PCV13 vakcina apsaugo nuo 13 pneumokokinių bakterijų padermių, kurios dažniausiai sukelia pneumokokinę ligą, o PPSV23 – nuo ​​23 padermių. PCV13, vartojamas prieš PPSV23, suteikia didesnę apsaugą pasirinktai pacientų grupei, lyginant su vien PPSV23.

Kas turėtų gauti pneumokokinę vakciną?

Visiems kūdikiams reikia skirti dvi PCV13 dozes (4 ir 6 mėnesių amžiaus), o po 12 mėnesių – revakcinaciją. Vaikai, kurie atsilieka, turėtų būti skiepijami iki 59 mėnesių amžiaus. Galite kreiptis į Singapūro nacionalinį vaikų imunizacijos tvarkaraštį arba paprašyti savo vaiko gydytojo išsamesnės informacijos.

65 metų ir vyresniems žmonėms rekomenduojama po vieną PCV13 ir PPSV23 dozę, kad būtų užtikrinta apsauga visą gyvenimą.

Norėdami gauti daugiau informacijos (pvz., apie rekomenduojamų dozių skaičių ir vakcinos tipus), kreipkitės į gydytoją dėl šių sveikatos sutrikimų:

 • 18 metų ir vyresni asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, pvz., lėtinėmis plaučių, širdies, inkstų ar kepenų ligomis ir cukriniu diabetu.
 • Asmenys, kurių imunitetas yra susilpnėjęs (kurių organizmo atsparumas infekcijoms yra mažesnis) arba turintys kitų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, asmenys, turintys:
  • Kochleariniai implantai arba smegenų skysčio nutekėjimas;
  • Nenormali blužnies funkcija (įskaitant tokias būkles kaip homozigotinė pjautuvinių ląstelių liga ir celiakijos sindromas)

Spustelėkite čia rezervuoti laiką pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau laikytis prieš skiepijant nuo pneumokokinės infekcijos?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Esate alergiškas šiai vakcinai arba bet kuriai pagalbinei šios vakcinos medžiagai
 • Jums yra buvęs Guillain-Barré sindromas (reta nervų liga)
 • Esate nėščia arba maitinate krūtimi

Kaip skiepijama pneumokokine vakcina?

Jis švirkščiamas į raumenis.

Asmenims, kuriems rekomenduojamas ir PCV13, ir PPSV23 ir kurie dar nėra paskiepyti pneumokokine vakcina, pirmiausia reikia skiepyti PCV13, o po metų (arba bent po minimalaus 8 savaičių) skiepyti PPSV23, kad būtų užtikrinta geresnė apsauga.

Koks yra dažnas pneumokokinės vakcinos šalutinis poveikis?

 • Kai kurie žmonės po vakcinacijos gali nualpti
  • Sėdėkite 15 minučių, kad išvengtumėte alpimo
 • Skausmas, paraudimas ar patinimas injekcijos vietoje, nedidelis galvos skausmas, kūno skausmai ar nuovargis; karščiavimas
  • Šis šalutinis poveikis paprastai praeina savaime per 2–3 dienas
  • Jūs galite vartoti Paracetamolį, kad sumažintumėte skausmą ar karščiavimą

Kokie yra reti, bet rimti šalutiniai poveikiai, dėl kurių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Sunkios alerginės reakcijos (anafilaksija) yra retos ir gali pasireikšti per kelias minutes ar kelias valandas po vakcinacijos.

Sunkios alerginės reakcijos simptomai yra vienas ar keli iš šių:

 • Patinęs veidas/akys/lūpos/liežuvis
 • Sunku kvėpuoti
 • Niežtintys odos bėrimai visame kūne

Jei pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. gruodžio mėn