Kaip ir daugelis singapūriečių, Nizamas manė, kad niekada nesusirgs diabetu, ypač kai jam buvo vos 24 metai.

1996 m. jam buvo diagnozuotas diabetas, tačiau į savo būklę žiūrėjo lengvabūdiškai, kol teko susidoroti su regėjimo praradimu ir inkstų nepakankamumu.

Jo supratimas buvo gautas iš to, ką jis girdėjo: diabetas susergama per daug saldžių gėrimų ir kartais gali baigtis kojų amputacija. Kodėl ir kaip, jis nesivargino išsiaiškinti.

Tačiau kai jam teko susidoroti su sunkiomis ligos komplikacijomis, jis suprato, kad turi būti aktyvesnis, kad sužinotų apie ligą ir kaip ją valdyti. 2010 metais jam buvo diagnozuota glaukoma, jam teko atlikti dvi akių operacijas. Vėliau po šio epizodo sutriko jo inkstai ir prasidėjo skausminga, bet būtina kassavaitinė dializė.

Nizam istorija nėra pirmoji tokio pobūdžio – vis daugiau Singapūro gyventojų kenčia nuo diabeto ir jiems gresia rimtos komplikacijos, jei jie aktyviai nevaldo savo būklės. 2 iš 3 inkstų nepakankamumo atvejų sukelia diabetas, o beveik pusė diabetu sergančių Singapūro gyventojų nežino apie savo būklę, o tai reiškia, kad jie negauna reikiamo gydymo.

Dėl savo skaudžios patirties Nizamas nusprendė savanoriauti Nacionaliniame inkstų fonde. Laisvalaikiu jis stengiasi lankyti kuo daugiau mokyklų, kad galėtų pasidalyti savo, kaip diabeto ir inkstų ligonio, istorija.

Savo dalindamasis jis nori sugriauti klaidingą nuomonę, kad cukrus yra vienintelė diabeto priežastis. Nors cukrus gali būti žalingas, netinkami mitybos įpročiai ir fizinio aktyvumo trūkumas taip pat gali sukelti nutukimą ir padidinti riziką susirgti diabetu.

Nizam taip pat tvirtai tiki dalytis informacija apie diabetą. Išankstinis diabetas yra būklė, kai cukraus kiekis kraujyje yra didesnis nei normalus, bet ne tiek, kad būtų diagnozuotas 2 tipo diabetas. Tai įspėjamasis diabeto požymis ir būklė, kurią galima pakeisti taikant atitinkamas gyvenimo būdo intervencijas, tokias kaip reguliari mankšta ir sveika mityba.

Nizam aistringai dalijasi žiniomis, kad diabetas prieš diabetą yra galimybė daryti teigiamus pokyčius, siekiant pakeisti būklę ir atgrasyti nuo kitų rimtų komplikacijų. Jis neabejoja, kad kuo daugiau žmonių apie tai žino, tuo daugiau jie įgyja sveikesnių įpročių ar keičia savo dabartinį gyvenimo būdą.

Nežiūrėkite į diabetą lengvai, kaip tai darė Nizamas. Kontroliuokite savo sveikatą ir įvertinkite riziką susirgti diabetu atlikdami 2 minučių trukmės diabeto rizikos vertinimą (DRA), jei esate 18–39 metų amžiaus, arba apsilankykite sveikatos patikrinimui, jei esate 40 metų ir vyresni. Anksti aptikę galite pakeisti savo gyvenimą.

Jei sergate cukriniu diabetu, prieš keisdami dietą pasitarkite su gydytoju/dietologu.