LONDONAS – Chloé Zhao filmas „Nomadlandas“ apie moterį, priverstą prisijungti prie didėjančio amerikiečių skaičiaus, gyvenančių be mikroautobusų, kai jie ieško darbo, buvo sekmadienio Londono EE Didžiosios Britanijos akademijos kino apdovanojimų nugalėtoja.

Jis buvo paskelbtas geriausiu filmu, atitinkančiu Britanijos „Oskarų“ atitikmenį, geriau žinomą kaip BAFTA, pranokęs tokius Aarono Sorkino filmus „The Trial of the Chicago 7“ ir daug kamuojamą „Perspektyvi jauna moteris“, kuriame vaidina Carey Mulligan.

Zhao taip pat buvo pripažinta geriausia režisiere, tik antrąja moterimi, pelniusia įvertinimą, po to, kai 2010 metais Kathryn Bigelow laimėjo už filmą „The Hurt Locker“, o geriausios aktorės kategorijoje – „Nomadland“ žvaigždė Frances McDormand. Filmas, kurį labai gyrė britų kritikai už „subtilus, įnirtingas gyvenimo portre portretas, “Taip pat atsiėmė geriausios kinematografijos apdovanojimą.

Zhao, atsiimdama geriausio režisieriaus apdovanojimą, paminėjo laiką studijuojant Anglijos pajūrio mieste. „Oho, aš manau, kad savo dėstytojui Braitono koledže tiesiog išties pasididžiavau“, – sakė ji, juokdamasi iš virtualios auditorijos.

Tačiau apdovanojimus ji skyrė klajokliams amerikiečiams, vidutinio ir vyresnio amžiaus, kurie dalyvavo filme. „Ačiū, kad parodėte mums, kad senėjimas yra graži gyvenimo dalis“, – sakė Zhao. „Tai, kaip elgiamės su vyresniaisiais, daug pasako apie tai, kas esame visuomenė, – pridūrė ji, – ir mums reikia geriau.“

Šių metų BAFTA buvo išdalinti Londono Karališkojoje Alberto salėje, nors ir be įprastos spalvingos auditorijos. Vietoj to, nominantai dalyvavo per vaizdo ryšį, kai kurie sėdėjo savo kambariuose.

Šių metų nominantai pasižymėjo savo įvairove, visiškai priešingai nei praėjusių metų apdovanojimuose, kai pagrindinėse vaidybos kategorijose nebuvo nominuoti spalvingi žmonės, o geriausiu režisieriumi nebuvo nominuota nė viena moteris. socialinių tinklų pasipiktinimas.

Reaguodama į tai, BAFTA atliko daugybę taisyklių pakeitimų, įskaitant reikalavimą, kad jos nariai prieš balsuodami atliktų nesąmoningą šališkumo mokymą ir įtrauktų kelių kategorijų žiuri.

Įvairios nominacijos ne visada buvo spalvotų aktorių pergalės. Geriausias aktorius pelnė Anthony Hopkinsas už filmą „Tėvas“, kur jis vaidina žmogų, kovojantį su demencija, sumušdamas tokius kaip Rizą Ahmedą už muzikanto, netekusio klausos, vaizdavimą filme „Metalo garsas“ ir Chadwicką Bosemaną už pagrindinį vaidmenį filme. „Ma Rainey juodas dugnas“.

Tačiau Danielis Kaluuya buvo pripažintas geriausiu antraplaniu aktoriumi už Fredino Hamptono, Ilinojaus juodosios panteros partijos pirmininko vaidmenį filme „Judas ir juodasis Mesijas“, pakartojantį savo sėkmę „Auksiniuose gaubliuose“. Korėjos veteranė aktorė Yuh-Jung Youn laimėjo geriausią antraplanę aktorę už vaidmenį filme „Minari“.

Britai „yra žinomi kaip labai snobiški“, Youn sakė savo priėmimo kalboje, sakydama, kad apdovanojimas dėl to reiškia daugiau.

„Nomadland“ sėkmė greičiausiai padidins aistrą dėl filmo prieš šių metų „Oskarus“, kurie numatomi balandžio 25 d., Kur jis yra nominuotas šešiems apdovanojimams.

BAFTA paprastai vertinamas kaip Akademijos apdovanojimų varpinė, nes yra keletas sutapimų tarp 7000 narių turinčios Didžiosios Britanijos kino ir televizijos meno akademijos, organizuojančios BAFTA, narystės, ir Kino meno ir mokslo akademijos narių. .

Nors keturi filmai, pretenduojantys už geriausią Oskaro paveikslą – „Judas ir juodasis Mesijas“, „Mankas“, „Minari“ ir „Metalo garsas“ – nebuvo nominuoti BAFTA geriausių filmų kategorijoje.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.