Kiekvienas gali būti alergiškas nikeliui, tačiau dažniausiai tai prasideda paaugliams, kai jie pradeda nešioti pigius metalinius papuošalus.

Nikelio odos alergija

Nikelio jautrumas yra dažnas reiškinys, ypač moterims, ypač po to, kai joms buvo pradurtos ausys. Tačiau šiandien vis daugiau vyrų vėrė auskarus, o tai didina alergijos nikeliui paplitimą tarp vyrų. Taip pat įmanoma, bet daug rečiau, staiga ir be priežasties vėliau gyvenime susirgti alergija nikeliui.

Nikelio alergijos priežastys

Nežinoma, kodėl vieni žmonės tampa alergiški nikeliui, o kiti – ne. Tačiau žmonės, dirbantys darbus, kuriems reikalingas dažnas kontaktas su metalu, pavyzdžiui, kirpyklos, slaugos ir maitinimo, taip pat darbus, kuriuose reikia tvarkyti grynuosius pinigus ir metalą, yra labiau jautrūs šiam darbui.

Nikelio alergijos simptomai

Raudonas, niežtintis bėrimas po džinso smeigtuku, užtrauktuku ar laikrodžio dirželio sagtimi gali atsirasti dėl dirginimo ir prakaito, o dažnai šis bėrimas, vadinamas „juvelyriniu dermatitu“, yra pirmasis alergijos nikeliui požymis. Dėl alergijos oda iš pradžių parausta ir niežti; vėliau gali atsirasti mažų vandens pūslelių, dėl kurių oda tampa drėgna ir šlapia; tada oda gali nusilupti.

Šis bėrimas gali prasidėti vienoje ar keliose vietose vienu metu. Negydoma oda išsaus, taps raudona, pleiskanojanti ir įtrūkusi. Paprastai bėrimas atsiranda visur, kur nikelis glaudžiai liečiasi su oda. Tačiau bėrimas gali išplisti taip, kad vėliau net su metalu nesusiliečiančios vietos parausta ir niežti, nors bėrimas dažniausiai būna blogesnis, kai oda liečiasi su nikeliu.

Kai pažeidžiamos rankos, svarbu jas apsaugoti, kol oda tinkamai sugis; kitaip jie ilgai išliks skausmingi. Daugelis žmonių supranta, kad yra alergiški nikeliui dėl to, kur yra bėrimas, pavyzdžiui, po auskarais. Bet jei jūsų bėrimas yra neįprastoje vietoje arba labai blogas, priežastis gali būti neaiški. Tokiu atveju gydytojas gali nukreipti jus pas dermatologą, kad jis atliktų lopo testus, kad nustatytų, ar esate alergiškas nikeliui.

Infekcijos rizika

Jei oda tampa drėgna arba sulūžusi ir neapdorota, galbūt dėl ​​įbrėžimų, ji gali būti užkrėsta bakterijomis. Kadangi rankos dažniausiai liečiasi su metalu, jos ypač dažnai užsikrečia. Infekcijos požymiai yra pluta ir geltona oda, kuri verkia arba kvepia keistai. Norėdami gydytis, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes bėrimas savaime nepagerės.

Kurios kūno dalys pažeidžiamos dažniausiai?

Bet kuriai kūno daliai gali atsirasti bėrimas, jei kažkas, pagamintas iš nikelio, liečiasi su oda. Štai kaip jie gali būti paveikti:

Galvos oda – iš plaukų rankenų, metalinio plaukų šepečio, suktukų

Veidas – iš suktukų, plaukų segtukų, papuošalų

Akių vokai – nuo kai kurių akių šešėlių, metalo ant pirštų galiukų, makiažo šepetėlių, blakstienų rietukų

Nosis – iš akinių rėmelių

Lūpos – iš burnoje laikomų smeigtukų, metalinių lūpų dažų dėklų, rašiklių, pieštukų galiukų

Ausys — auskarai akinių rėmeliai, rašikliai

Kaklas – iš karolių, užsegimų, užtrauktukų, kvepalų purškalų

Krūtinė — iš segių, medalionų, grandinėlių

Krūtys – iš vielos atramos liemenėlėse, karoliais

Nugara – iš segtukų ir petnešėlių reguliatorių ant liemenėlių, užtrauktukų

Skrandis — iš spaustukų (ypač džinsų), drabužių užsegimų

Ginklai – iš apyrankių

Riešus – iš laikrodžių (nugarėlės, dirželio sagties), apyrankių, metalinių kvapų buteliukų

Rankos – nuo ​​monetų, skėčių, metalinių rankinių ir piniginių apmušalų, rankenų, vežimėlių rėmų, čiaupų, stalo įrankių, šveitimo priemonių, cigarečių žiebtuvėlių, kartotekos spintelių, spaustukų, užtrauktukų, čiaupų, raktų, puodų

Pirštai – iš žiedų, antpirščių, žirklių, smeigtukų ir adatų, monetų, rašiklių, rašomosios mašinėlės raktų

Šlaunys – iš monetų kišenėse, metalinės kėdės

Pėdos – iš batų sagčių, metalinių smeigių

Ar alergija nikeliui yra nuolatinė?

Kai tapsite jautrūs nikeliui, greičiausiai toks liksite visą gyvenimą. Tačiau ne viskas, kas turi nikelio, kiekvieną kartą išryškins bėrimą. Tai labiau tikėtina, jei jūsų oda yra žaliavinė arba sulaužyta. Kai kurios moterys tam tikromis menstruacinio ciklo dienomis gali būti jautresnės nikeliui. Be to, jūsų jautrumas nikeliui laikui bėgant gali sumažėti ir tapti mažiau varginantis.

Nikelio alergijos gydymas

Nėra vaistų, kurie išgydytų alergiją nikeliui, o geriausias gydymas yra vengti metalo. Keletas patarimų, kaip tai padaryti:

Atidžiai apžiūrėkite viską namuose ir darbe ir nuspręskite, ar jis gali būti pagamintas iš nikelio. Viskas, kas pagaminta iš medžio, plastiko, stiklo, popieriaus ar audinio, yra saugu, tačiau patikrinkite, ar ant šių dalykų nėra metalinių apvadų.

Pabandykite išsiaiškinti, ar jūsų metaliniuose daiktuose yra nikelio

Jei įmanoma, padenkite nikelį tokiais produktais kaip dažai, nagų lakas, lakas arba lakas, kad jūsų oda nesiliestų su metalu; pavyzdžiui, liemenėlės užsegimą arba smeigtuką galima lengvai nudažyti, o kai kuriuos metalinius daiktus taip pat galima uždengti maskavimo juosta

Kai kurie metaliniai daiktai gali būti padengti medžiaga, todėl prakaito juostą galima nešioti po metaliniu laikrodžiu. Marškinius įkišus į džinsus taip, kad metalinė smeigė neliestų jūsų odos, gali būti pakankamai apsaugota

Pinigus laikykite krepšyje, rankinėje ar piniginėje, o ne palaidus kelnių kišenėje

Papuošalai gali būti padengti skaidriu nagų laku, kad apsaugotumėte odą, tačiau tai sunku padaryti ir gali ją sugadinti. Galimi laikrodžiai, pagaminti tik iš plastiko arba su plastikine medžiaga

Aštuoniolikos ir 24 karatų aukse nikelio nėra, o devynių karatų aukse ir paauksuotuose papuošaluose yra. Sidabre nėra nikelio. Geros kokybės nerūdijantis plienas turi nikelio, tačiau jis turi būti tvirtai susietas su kitais metalais ir neturėtų išsiskirti

Kadangi auskarų vėrimas dažnai sukelia alergiją, geriausia, kad smeigės būtų pagamintos iš 18 karatų aukso, sterlingo sidabro arba aukštos kokybės nerūdijančio plieno.

Mūvėkite medvilnines pirštines, jei namuose ar darbe turite tvarkyti viską, kas pagaminta iš nikelio, o bet kokiam šlapiam darbui – gumines arba PVC pirštines su medvilniniais įdėklais.

Jei po sąlyčio su nikeliu jūsų oda yra pažeista, atidžiai ją prižiūrėkite, kol ji visiškai sugis. Dažnai naudokite drėkinamąjį kremą, kad oda neišsausėtų ir nesutrūkinėtų, ir stebėkite, ar neatsiranda infekcijos požymių

Gydytojas gali skirti švelnų steroidinį kremą ar tepalą, pvz., vieno procento hidrokortizono kremą, kad pašalintų bėrimą ir sumažintų niežulį. Tačiau steroidinį kremą ar tepalą naudokite tik keletą dienų, kol bėrimas išnyks

Nikelis maiste

Užsienyje atlikti tyrimai parodė, kad kai kurių žmonių, sergančių sunkia rankų egzema, kurią, kaip manoma, sukėlė alergija nikeliui, būklė pagerėjo laikantis dietos be nikelio. Nikelis gali patekti į maistą, jei nerūdijančio plieno puode verdama kas nors rūgštaus (rabarbarai, obuoliai, citrusiniai vaisiai). Konservuose taip pat yra nikelio. Daugelyje maisto produktų, tokių kaip žalios lapinės daržovės, natūraliai yra nikelio.

Reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima įrodyti, ar ši dieta tikrai padeda nuo rankų egzemos. Jei ketinate pakeisti savo mitybą, kad pagerintumėte savo odą, visada pirmiausia pasitarkite su gydytoju.