Mėsa prieš vištieną: kas maistingesnis?

Tiek vištiena, tiek jautiena yra vieni daugiausiai suvartojamų baltymų visame pasaulyje.

Bet, be abejo, stebimės, palygindami mėsa vs vištienaKas reiškia sveikesnį vartojimą?

O kuris iš dviejų turi daugiau naudos?

Šiame straipsnyje sužinosite viską apie tai mėsos rūšysnuo jo vartojimo iki poveikio sveikatai, remiantis tyrimais.

Pradėkime!

mėsa vs vištiena

1. Vartojimas

mėsa ir vištiena

Remiantis skirtingais tyrimais ir statistika, paukščiai ir Balta mėsa Jie yra vieni daugiausiai suvartojamų baltymų visame pasaulyje, skaičiuojant skaičiais, 2019 metais buvo suvartojama iki 125 mln.

Tai gali būti dėl įvairių priežasčių.

Kaip ir kaina, nes jautienos gabalai paprastai yra brangesni nei vištienos, taip pat įvairūs tyrimai, susiję su žalingu poveikiu raudona mėsa organizmui.

Apie jautienos vartojimą:

Remiantis FAO ir „Our World in Data“ turimais duomenimis, šalys, kurios pirmavo suvartojimo sąraše veršiena tai buvo JAV, Australija, Naujoji Zelandija ir Argentina (ar tai susiję su kepsnine? Manau, kad taip).

Ne paslaptis, kad mėsos vartojimas siejamas su Vakarų pasauliu, tiesą sakant, mažiau išsivysčiusios šalys valgo labai mažai, dėl jos brangumo, o kitose vietose, pavyzdžiui, Indijoje, karvės yra šventas gyvūnas ir jų vartojimas yra draudžiamas.

Dar viena vartojimo augimo priežastis Vištienaapie jautieną, yra jos gamybos poveikis aplinkai.

Taip yra dėl įvairių veiksnių, įskaitant tai, kad galvijai išskiria metaną – galingas dujas, kurios yra susijusios su šiltnamio efektu ir miškų naikinimu. Prie to prisideda dirvožemio degradacija ir netinkamas žemės ūkio valdymas.

Dėl viso to galima sieti tai, kad kai kuriose srityse jautienos suvartojimas sumažėjo, o kitose (pvz., Kinijoje) dėl kainos ir vertės jis toliau didėja.

Kita vertus, įvairūs tyrimai patvirtina, kad jei raudonos mėsos vartojimas būtų pakeistas į vištieną, kenksmingų dujų kiekis planetai sumažėtų beveik perpus.

2. Mityba

jautiena paruošti

Kadangi tai yra svarbus baltymų šaltinis visame pasaulyje, logiška, kad norime palyginti skirtingas jų maistines vertes ir jų įtaką mūsų mitybai.

Pažiūrėkime, kiek procentų baltymų, riebalų, maistinių medžiagų ir dar daugiau galite rasti šių dviejų rūšių mėsoje:

Vištiena daugiausia aprūpina B grupės vitaminais, tokiais kaip niacinas, vitaminas B1, B5 ir vitaminas B3.

Kuo tai mums naudinga?

Šie vitaminai yra būtini, kad mūsų organizme būtų galima metabolizuoti riebalus ir cukrų, o tai virsta sveikomis ląstelėmis.

Tačiau vištienos pranašumai tuo nesibaigia, nes joje taip pat yra mineralų, tarp jų:

  • Magnis
  • Kalis
  • Rungtynės
  • Cinkas

Remdamasis jautienadaugiausia jo sudėtyje yra vitamino B12, be vitamino D.

Jame taip pat yra mineralų, tokių kaip geležis, kurios procentas yra 2–4 ​​mg 100 gramų, cinko. Kasdien mums reikia 10mg geležies per dieną, todėl suvalgius 100 gramų jautienos gautume daugiau nei 20% paros poreikio.

Kalbant apie maistines vertes, vištiena neabejotinai yra nugalėtoja.

Vištiena yra žinoma dėl savo aukštos kokybės baltymų, todėl ji yra mėgstamiausias sportininkų šaltinis. Jame yra 9 organizmui nepakeičiamos aminorūgštys ir didelis procentas kreatino – medžiagos, padedančios daug greičiau gaminti raumenų masę.

Kita vertus, jautiena:

Jame yra didelės biologinės vertės baltymų, taip pat nepakeičiamų amino rūgščių. Problema su jautienos baltymaiyra tai, kad jo baltymų kiekis pasisavinamas mažesniu procentu nei vištienos.

Kalbant apie baltymų procentą, abiejų rūšių mėsa yra panaši vertė – beveik 20 gramų 100 gramų.

Vištienos riebalų procentas yra daug mažesnis, palyginti su raudona mėsa.

Nors nepamirškite, kad tai priklausys ir nuo pasirinkto pjūvio.

Jautiena gali turėti iki 20% sočiųjų riebalų, kurie gali būti susiję su padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje.

Visada geriausia pasirinkti liesos jautienos100 gramų mėsos yra 5,4 gramo riebalų, palyginti su vištiena (įskaitant krūtinėlę), o krūtinėlės – 6,2 gramo, o kitų gabalėlių – 9,6 gramo riebalų.

Su vištiena turime pranašumą, kad didžioji dalis riebalų yra odoje, kurią dažniausiai pašaliname ruošdami.

Vištiena paprastai yra daug universalesnė, nes iš visos vištienos galime gauti įvairių gabalėlių tokiems ruošiniams kaip troškiniai, sultiniai, sriubos, kepiniai, kepti ant grotelių.

Kita vertus, mėsa priklausys nuo pasirinkto pjaustymo tipo, jei turime faršo, galite gaminti mėsainius ar Bolonijos, bet ne kepsnį.

Taip pat vištienos kainos mažesnės nei mėsos, tad ją rinktis kur kas universaliau, o ne jautieną.

Mėsa, tiek vištiena, tiek jautiena, yra puikus energijos šaltinis, nes joje gausu baltymų ir nepakeičiamų aminorūgščių.

Palyginus juos, vištiena suteikia greitesnę energiją, nes ji sudaryta iš greitai trūkčiojančių pluoštų, skirtingai nei jautiena, kuri lėčiau įsisavinama, todėl ji idealiai tinka pasipriešinimo veiklai.

3. Poveikis sveikatai

jautiena lėkštėje

Pakalbėkime apie skirtingą jautienos ir vištienos valgymo poveikį sveikatai, kad galėtumėte pasirinkti baltymus, kurie geriausiai atitinka jūsų mitybą ir mitybą.

Ispanijos širdies fondas rekomenduoja sumažinti raudonos mėsos vartojimą, kad būtų išvengta širdies ir kraujagyslių ligų. Tai patvirtina tyrimai, siejantys šio baltymo suvartojimą su mirtingumu nuo minėtų ligų.

Vietoj to jie rekomenduoja vartoti kitų rūšių baltymus, tokius kaip ankštiniai augalai, žuvis, kiaušinių baltymai ir grybai.

Lygiai taip pat jie rekomenduoja rinktis liesą mėsą su mažai riebalų, pavyzdžiui, be odos, tokiu būdu siekiama išvengti neigiamo sočiųjų riebalų poveikio.

Panamerikos sveikatos organizacija nurodo, kad raudonos ir perdirbtos mėsos vartojimas yra susijęs su naujų atsparumo insulinui ir cukrinio diabeto atvejų paplitimu, o tai neigiamai veikia tyrimo dalyvių sveikatą.

Kita vertus, vištienos baltymai kuris gali būti įtrauktas į diabetu sergančių žmonių racioną, nes jame gausu vitamino B, jis padeda riebalams, baltymams ir angliavandeniams paversti energija.

PRISIMINTI:

Vištienos atveju geriausia rinktis krūtinėlę, nes jos turi mažiausią riebalų procentą ir daugiau aukštos biologinės vertės baltymų.

Kitaip nei mėsa, PSO atkreipia dėmesį į tai, kad nei vištiena, nei žuvis nebuvo įvertinta, kad jie būtų susiję su vėžio atsiradimu.

Kita vertus, Tarptautinis vėžio tyrimų centras (CIIC) įvertino tiek raudoną, tiek perdirbtą mėsą ir jų ryšį su kancerogeniškumu dėl jų vartojimo.

Kas yra raudona mėsa?

  • Jautiena arba jautiena
  • Arkliena
  • Iš jaučio
  • Šernai
  • Trumpai tariant: žalios raudonos arba rausvos spalvos žinduolių mėsa.

Savo įvairiuose tyrimuose jie pabrėžia, kad vartojant šio tipo baltymus padidėja rizika susirgti įvairių tipų vėžiu, nors, kaip teigia pati PSO, ši rizika yra tikrai minimali.

Turėtumėte žinoti, kad kepimo aukštoje temperatūroje metodai sukuria junginius, kurie gali sukelti vėžio riziką.

Kai kuriems žmonėms vartojama jautiena ir vištiena gali sukelti alergiją maistui.

Alergija jautienai yra žinoma kaip alfa-gal sindromas, kuris gali sukelti tokias reakcijas kaip dilgėlinė, niežulys, lūpų, liežuvio, gerklės patinimas, sloga, skrandžio skausmas ir kt.

Kita vertus, vištienos alergija atsiranda, kai imuninė sistema neigiamai reaguoja į sąlytį su vištiena, o simptomai svyruoja nuo dermatologinių iki imuninę sistemą veikiančių simptomų.

Abiem atvejais geriausia rinktis kitą baltymų rūšį ir palikti nuošalyje tuos, kurie…