Maistingas supermaistas, kuris pagerins jūsų sveikatą – HealthifyMe

Acai yra vertingas augalas dėl savo vaisių, kamieno ir lapų. Jis kilęs iš Amazonės atogrąžų miškų, o jo paklausa per pastaruosius kelerius metus nepaprastai išaugo; didžioji Acai auginimo dalis skirta žmonėms. Todėl Acai yra žinomas kaip supermaistas dėl savo naudos. Acai yra dviejų pagrindinių formų; Acai uogos ir Acai tyrė. Acai uogos daugiausia yra apvalios ir juodai violetinės spalvos. Acai yra šiek tiek rūgštaus skonio ir daugiausia parduodamas miltelių arba tyrės pavidalu.

Acai išgarsėjo maždaug XVIII amžiuje, tačiau pagrindiniu maisto produktu miestuose jis tapo tik apie 2000-uosius. Per šį laikotarpį išpopuliarėjo keli Amazonės vaisiai.

Acai vartojimo formos

Yra daugiausia trijų formų, kuriomis Acai yra rinkoje. Šitie yra:

Acai sultys

Acai sulčių pavidalu derinamas su kitomis uogų sultimis, tokiomis kaip mėlynės, o norint sustiprinti skonį, dažniausiai pridedamas papildomas cukrus. Taigi, jei planuojate sumažinti kalorijų kiekį, ieškokite grynų acai sulčių, o ne mišrių uogų sulčių.

Acai milteliai

Acai milteliai yra beveik visose rinkose ir dažnai naudojami acai receptams, įskaitant kokteilius, avižinius dribsnius ir dubenėlius. Acai milteliuose yra daugiausia maistinių medžiagų iš bet kurio acai produkto.

Acai tyrė

Acai tyrė yra dažniausiai naudojamas visų laikų acai produktas. Jis naudojamas tik acai dubenėliams ir kokteiliams gaminti ir paprastai yra šaldytas. Acai tyrė paprastai yra pagardinta, kad pagerintų acai dubenėlio skonį.

Acai mitybos faktai

Remiantis USDA pateiktais duomenimis, 100 g Acai tyrės turi šias maistines savybes.

 • Baltymai: 2g
 • Riebalai: 5 g
 • Angliavandeniai: 6 g
 • Pluoštas: 3g
 • Cukrus: 0 g
 • Kalcis: 40 mg
 • Vitaminas A: 1000 TV
 • Vitaminas C: 9,6 mg
 • Natris: 7 mg
 • Cholesterolis: 0 mg
 • Energija: 60 kcal

Acai sudėtyje yra daug vitamino C, daugiau nei kai kuriose kitose uogose, tokiose kaip mėlynės. Be to, kalcio, geležies ir kalio buvimas yra vyšnia ant pyrago. Dauguma šių vitaminų ir mineralų prisideda prie minimalios reikalingos dienos normos. Be to, kadangi Acai yra supermaistas, jame yra daug skaidulų, kurios padeda virškinti ir įsisavinti.

„HealthifyMe“ pastaba

Acai uogose yra mažai kalorijų, šimtas gramų Acai tyrės suteikia tik 60 kalorijų. Todėl jame yra mažiau kalorijų nei sveikuose maisto produktuose, pavyzdžiui, bananuose ar avižiniuose dribsniuose. Taigi saugu reguliariai vartoti Acai tinkamais kiekiais. Paprastai žmonės nerenka Acai kaip pagrindinio baltymų šaltinio savo mityboje, nes Acai baltymų kiekis yra labai mažas. (2 g 100 g Acai). Taigi protinga pridėti baltymų šaltinį, o ne visiškai pasikliauti Acai. Tačiau Acai tinka įvairiems mitybos režimams dėl savo unikalaus maistinių medžiagų pasiskirstymo.

Acai nauda sveikatai

Dauguma Acai pagrindu pagamintų produktų buvo eksperimentuoti su gyvūnais arba jūrų kiaulytėmis. Taigi, nedaug įrodymų suteikia aiškumo apie Acai naudą. Net ir tada, remiantis keliais eksperimentais ir masių rezultatais, yra tam tikra nauda. Šios naudos sveikatai išvardytos žemiau.

Jame gausu antioksidantų

Gerai žinoma, kad antioksidantų trūkumas gali sukelti keletą lėtinių ligų, tokių kaip vėžys ir diabetas. Bet nesijaudinkite! Acai yra geriausias sprendimas, nes jame yra didžiulis kiekis antioksidantų, net daugiau nei mėlynėse. Šie antioksidantai gaunami iš acai augalų junginio antocianino. Šis antocianinas yra spalvų junginys, suteikiantis acai uogoms purpurinę spalvą. Remiantis tyrimais, antocianinas gali padėti sumažinti kraujospūdį, o tai galiausiai sumažins širdies ligų ir sutrikimų riziką.

Priešvėžinės savybės

Kiekvienas su gyvūnais atliktas Acai tyrimas parodė, kad jis turi priešvėžinių savybių. Pavyzdžiui, jūrų kiaulytėms Acai apsaugo nuo gaubtinės žarnos vėžio. Nors norint, kad ši išvada būtų įtikinama, reikalingi aktyvesni žmonių tyrimai, šis tyrimas suteikia labai reikalingą vilties spindulį.

Pagerina pažinimo sveikatą

Iki šiol dauguma su Acai susijusių tyrimų yra susiję su gyvūnais. Remiantis šiais tyrimais, acai minkštimas, kuriame yra antioksidantų, gali žymiai pagerinti smegenų atmintį arba pažinimo gebėjimus. Be to, keli tyrimai padarė išvadą, kad šaldyta acai minkštimas gali teigiamai paveikti žmogaus intelektą. Mechanizmas apima senų ląstelių ir nervų valymą, kad susidarytų naujos ląstelės, taip pagerinant smegenų funkcijas.

Sumažina artrito poveikį

Stebuklingas junginys antocianinas Acai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios mažina artrito poveikį.

Reguliuoja cholesterolio kiekį

Yra žinoma, kad Acai sudėtyje esantis antocianinas sumažina blogojo cholesterolio kiekį jūsų organizme, taip sumažindamas bendro cholesterolio kiekį. Nors šis teiginys paremtas moksliniais tyrimais, kuriuose dalyvavo gyvūnai, žmogiškųjų įrodymų dar reikia gauti. Be to, kadangi Acai yra augalas, jame yra daug sterolių, kurie apribos cholesterolio pasisavinimą jūsų organizme. Taigi, Acai jokiu būdu negali padidinti cholesterolio kiekio jūsų organizme.

Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje

Acai sumažina cukraus kiekį kraujyje, mažindamas insulino ir gliukozės kiekį jūsų organizme. Dėl šios priežasties žinoma, kad Acai apsaugo nuo lėtinių širdies ligų, tokių kaip aterosklerozė ir aterosklerozė, atsiradimo. Be to, remiantis tyrimais, jis taip pat atjaunina odą.

„HealthifyMe“ pastaba

Galime daryti išvadą, kad dauguma Acai teikiamos naudos sveikatai yra tik dėl stebuklingo junginio antocianino buvimo. Šis antioksidantas pasižymi priešuždegiminėmis, priešvėžinėmis savybėmis. Dėl šių privalumų Acai yra paskelbtas supermaistu.

Acai naudojimo būdai

 • Maisto produktai: Acai uogos, Acai milteliai, Acai minkštimas, Acai sultys
 • Acai aliejus: Maisto gaminimas, kosmetika (odos drėkiklis, šampūnai)
 • Acai lapai: Rankdarbiai-krepšeliai, kepurės, stogeliai ir kt.
 • Acai medžio šakos: Acai kamienai yra apdorojami taip, kad būtų išskiriami valgomieji mineralai.
 • Acai sėklos: Maistas gyvuliams

Sveikas receptas naudojant Acai

Yra daug receptų, kurių pagrindinis ingredientas yra acai, populiariausias yra Acai dubuo. Taigi mes pateikiame jums šį nuostabų receptą.

Acai dubuo

Acai Bowl turi keletą variantų. Paprasto Acai Bowl pagaminimas neužima daug laiko, o kiekvienas papildymas sukuria naują Acai Bowl versiją. Pateikiame jums mažiausiai kalorijų turintį acai dubenį.

Porcijos: 2

Paruošimo laikas: 10-15 minučių

Virimo laikas: 10 minučių

Bendras laikas: 20-25 minutės

1 puodelis: 200 ml

Ingridientai

 • Bananas (šaldytas): 1 (supjaustytas)
 • Braškės (šaldytos): ½ puodelio
 • Mėlynės (šaldytos): ½ puodelio
 • Jogurtas: ½ puodelio
 • Migdolų pienas – ¾ puodelio
 • Acai tyrė (šaldyta) – 200 g (susmulkinta į gabalus)
 • Priedai: riešutai, vaisiai, granola, sėklos ir kt.

Procedūra

 • Visus vaisius supjaustykite griežinėliais ir sudėkite į dėklą su pergamentiniu arba sviestiniu popieriumi. Dabar įdėkite vaisius į šaldiklį ir visiškai užšaldykite.
 • Kai vaisiai sušals, paimkite didelį dubenį ir įpilkite jogurto bei pieno. Į jį pradėkite dėti šaldytus vaisius ir plakite dideliu greičiu. Maišykite jį mažu greičiu, kai tekstūra taps lygesnė, dažnai pridedant nedidelius kiekius vandens mažu greičiu.
 • Dabar, kai jūsų kokteilis yra paruoštas, papuoškite jį pasirinktais priedais.
 • Keletas populiarių jau yra išvardyti. Pagal užpilą acai dubuo gauna savo pavadinimą; Pavyzdžiui, atogrąžų acai dubenyje yra visi atogrąžų vaisiai. Todėl Acai dubenėlį geriau vartoti, nes jame yra vaisių.

Alergijos, susijusios su Acai

Kadangi Acai yra augalas, yra tikimybė, kad kai kurie iš mūsų gali patirti alerginių simptomų. Keletas paplitusių alergijų yra:

Arecaceae šeima

Botaniškai Acai priklauso Arecaceae šeimai, o šią šeimą sudaro kokosai, datulės ir tt Taigi, jei esate alergiškas šiems produktams, protinga vengti Acai. Vartojant Acai tokiomis sąlygomis gali pasireikšti tokie simptomai kaip bėrimas, niežulys, švokštimas, patinimas ir kt.

Alergija žiedadulkėms

Acai yra augalas. Taigi tikimasi, kad jei esate alergiškas žiedadulkėms ar bet kam, kas susiję su augalais, turėtumėte vengti acai uogų, nes tai yra vaisius. Taip pat prieš vartodami acai tyrę pasitarkite su gydytoju.

Tačiau acai uogos nerodo kelių šalutinių poveikių platesniu aspektu. Nepaisant to, kadangi FDA neperžiūrėjo jokių acai pagrindu pagamintų produktų, yra tikimybė, kad jie parodys šalutinį poveikį, ir šie keli yra verti paminėti.

Trukdo chemoterapijai

Kaip žinome, acai uogose yra antocianino, antioksidanto, kuris gali padėti išvengti vėžio. Tačiau, kaip žinome, per daug virėjų sugadina sultinį, todėl derinti acai ir chemoterapinius vaistus nėra protinga. Be to, acai uogose esantys antioksidantai paprastai trukdo spindulinei terapijai ir ją sulėtina. Taigi, jei esate…