Gimdymo sužadinimas – tai atliekama medicininė intervencija, skatinanti gimdymo skausmų atsiradimą

Kas sukelia darbą? Tikslūs mechanizmai, sukeliantys nėščių motinų gimdymą, yra neaiškūs. Tačiau labai tikėtina, kad jūsų kūne vyksta įvairūs įvykiai, susiję su įvairiais hormonais, genais ir kitomis medžiagomis, dėl kurių gimdoje vyksta dvigubas susitraukimų procesas ir gimdos kaklelio (gimdos kaklelio) atidarymas. Taip pat manoma, kad tai inicijuoja kūdikis ir placenta. Kas yra darbo sužadinimas (IOL)? Galbūt ne kartą girdėjote šį terminą, bet ar žinote, ką jis reiškia? Gimdymo sukėlimas (IOL) – tai bet kokia medicininė intervencija, kuri skatina gimdymo skausmų atsiradimą (ty pradeda gimdymą), kuria siekiama, kad kūdikis gimtų per makštį (skaityti
Straipsnis apie darbo etapus). Ar tikrai reikia atlikti IOL? Nėštumo metu gali atsirasti įvairių sveikatos sutrikimų, dėl kurių gali kilti pavojus jūsų ar jūsų kūdikio gerovei. Dėl to gali tekti, kad jūsų gydytojas pasiūlys jums ankstyvą kūdikio gimimą. Tam tikrais atvejais, kai nustatoma, kad jūs arba jūsų kūdikis negali toleruoti gimdymo streso, a

Vietoj to gali būti pasiūlyta atlikti cezario pjūvį, kad paspartintumėte gimdymą. IOL gali būti pasiūlyta tik tuo atveju, jei lieka laiko ir nėra tiesioginio pavojaus jums ar jūsų kūdikiui. ​ ​Kokios medicininės priežastys gali prireikti IOL? Jas galima plačiai suskirstyti į sąlygas, dėl kurių gali kilti pavojus jums arba jūsų kūdikiui, jei nėštumas tęsis. Esant tokioms aplinkybėms, gydytojas būtų Jus nuodugniai ištyręs ir įvertinęs, kad tiek mamai, tiek kūdikiui būtų saugiau, kad gimdymas įvyktų prieš terminą arba retesniais atvejais net nesulaukus brandos.
Preeklampsija (PE) yra rimta medicininė liga, kurią sukelia nėštumas. PE​ gali paveikti daugelį organų, tačiau dažniausiai pasireiškia aukštu kraujospūdžiu, baltymų nutekėjimu motinos šlapime ir išplitusiu motinos patinimu (skaitykite straipsnį Nėštumo komplikacijos​). Kūdikio gimdymas išgydys PE ir sumažins žalos riziką. Todėl IOL paprastai atliekama prieš motinai pasiekiant sunkią PE stadiją.

Motinos, sergančios diabetu, dažniausiai sukeliamos prieš numatomą gimdymo datą. Cukriniu diabetu sergančių motinų kūdikiai dažniausiai būna didesni, o ankstyvas gimdymas tampa ne toks sudėtingas. Cukriniu diabetu sergančių motinų kūdikiams taip pat gresia didesnė negyvagimio rizika, jei jie nebus pagimdyti iki nustatytos datos (ypač jei cukraus kontrolė yra bloga).
Intrauterinis augimo apribojimas (IUGR) reiškia, kad kūdikis neauga iki galo (skaitykite straipsnį apie nėštumo komplikacijas). Pageidautina gimdyti kūdikį ir maitinti išoriškai.
Nėštumo intrahepatinė cholestazė (ICP) yra būklė, kuri pasireiškia bendru motinos odos niežuliu. Taip pat yra kepenų funkcijos sutrikimo požymių. ICP yra susijęs su negyva gimimu, o norint to išvengti, dažnai rekomenduojama 37–38 savaičių IOL.
Moterims, kurioms yra buvęs greitas gimdymas (ty labai greitas gimdymas), dėl praktinių priežasčių IOL paprastai siūloma po 37 nėštumo savaičių. Vėlesnio gimdymo metu jų greito gimdymo rizika išlieka didelė, o laikas nuo skausmo pradžios iki kūdikio išstūmimo gali būti trumpesnis nei 60 minučių. Taigi IOL siūlo profesionalią pagalbą.
Po datos yra būklė, kai jūsų nėštumas praeina už numatomą gimdymo datą. Tada gali būti pasiūlyta IOL. Tyrimai parodė, kad tokiomis aplinkybėmis IOL sumažintų negyvagimio dažnį ir poreikį atlikti cezario pjūvį dėl vaisiaus kančių gimdymo metu.
Ar yra kokių nors nemedicininių IOL priežasčių?

Socialinis prašymas dėl asmeninių priežasčių – pacientai dažnai prašo IOL. Priežastys yra nuovargis, nemiga ir raumenų diskomfortas nėštumo metu, asmeninis gimdymo datos pasirinkimas, datos pasirinkimas pasikonsultavus su horoskopu ir negyvagimio baimė (dažniausiai tokie pacientai turi artimų draugų ar giminaičių, kuriems nutiko nelaimingi įvykiai).
Palankus gimdos kaklelis – kai kuriems pacientams IOL pasiūloma, kai gydytojas juos laiko „pasiruošusiais gimdyti“. Tai paprastai apima įprastą priešgimdyminę konsultaciją su savo gydytoju netoli gimdymo datos. Gydytojas atlieka makšties tyrimą ir informuoja pacientę, kad jos gimdos kaklelis išsiplėtęs ir ji pasiruošusi. Šis pasiūlymas yra įprastas šiuolaikinėje akušerinėje praktikoje. Pirma, kai gimdos kaklelis yra paruoštas, sėkmingo IOL, dėl kurio gims per makštį, tikimybė yra gera. Nors negyvagimio gimimo terminas yra retas, pasekmės yra katastrofiškos. Didelė dalis subrendusių negyvagimių lieka nepaaiškinta. Taigi IOL su nuosekliu gimdymu leidžia sumažinti šio įvykio riziką.
Svarbu pažymėti, kad įprastinė IOL nekomplikuoto nėštumo metu nesumažino negyvagimių skaičiaus ir padidina

žnyplėmis, vakuuminiu ir cezario pjūviu.
Ar yra kokių nors pavojų IOL?
Kaip ir bet kuri kita procedūra, su IOL yra susijusių problemų. Jie įtraukia:
Hiperstimuliacija gimdoje – pernelyg dažni susitraukimai, atsirandantys dėl IOL, gali sumažinti deguonies srautą į kūdikį, o tai pasireiškia kaip kūdikio širdies plakimas. Tada gali būti skiriami kai kurie vaistai. Tačiau nereaguojančiais atvejais gali būti atlikta skubi cezario pjūvio operacija.
Gimdos plyšimas – Kita galima rimta komplikacija yra gimdos plyšimas, kai kūdikis išstumiamas į motinos pilvą. Dėl to kūdikio smegenys gali būti negyvas arba visam laikui pažeistos. Laimei, tai labai reta IOL komplikacija, ypač šiuolaikinėje akušerijoje. Pagrindiniai plyšimo rizikos veiksniai yra pacientai, kuriems anksčiau buvo atlikta viena ar daugiau cezario pjūvių, ir pacientai, kurie anksčiau buvo gimę daugiau nei penkias kartus per makštį (ty daug kartų).
IOL gedimas – kai kuriais atvejais gimdos kaklelis (gimdos kaklelis) nereaguoja į pakartotinius prostaglandinų kursus ir lieka sandariai uždarytas. Kitais atvejais gimdymas nesukelia laipsniško gimdos kaklelio išsiplėtimo. Kūdikio galva gali nenusileisti pakankamai žemai, kad būtų užtikrintas saugus gimdymas iš makšties. Retais atvejais kūdikis yra labai jautrus IOL naudojamoms medžiagoms (prostaglandinams ir oksitocinui) ir į tai reaguoja nerimą keliančiais vaisiaus širdies pėdsakais. Tokiu atveju infuziją reikia sumažinti arba nutraukti, todėl to gali nepakakti, kad būtų pakankamai galios gimdymui iš makšties. Kai IOL nepavyksta, kūdikiui pagimdyti atliekamas cezario pjūvis (kartu su susijusia chirurgine rizika). ​IOL atliekama tik tada, kai gimdymo nauda nusveria pirmiau minėtą riziką arba kai jūsų akušeris įsitikinęs, kad su IOL susijusią riziką galima tinkamai sumažinti taikant atitinkamas atsargumo priemones. Kada esu laikomas netinkamu IOL?
IOL neatliekama, kai manoma, kad esate netinkamas gimdymui per makštį. Tai apima tokias būkles kaip žemai guli placenta, užpakalinis ar skersinis kūdikio gulėjimas. Jei anksčiau buvo atliktas cezario pjūvis, IOL paprastai nerekomenduojama, nes gimdos plyšimo rizika yra maždaug 2,5%. Tai yra penkis kartus didesnė už gimdos plyšimo riziką, jei pradėsite spontanišką gimdymą, ir daugelis mano, kad tai yra nepriimtina. Kaip atliekamas IOL?
Gimdymas prasideda, kai gimdos kaklelis iš pradžių suminkštėja, sutrumpėja ir išsiplečia (žr
Straipsnis apie darbo skausmo malšinimą). Tai galima pasiekti į makštį įvedant prostaglandą, hormoną. Vietoje dažniausiai naudojamas pesaras, žinomas kaip Prostin. Gimdos kakleliui pakankamai išsiplėtus ir išskynus (išretėjus), membranos gali plyšti ir pradėti oksitocino (kito hormono) infuziją gimdymo susitraukimams palaikyti. 1. Prostaglandinų vartojimas makštyje Prostaglandinas sukelia gimdos kaklelio minkštėjimą…