Kam skirtas šis vaistas?

Lignokainas (taip pat žinomas kaip lidokainas) gelio pavidalu naudojamas kūno dalims nutirpinti, siekiant sumažinti skausmą, niežulį arba paruošti pacientus tam tikroms medicininėms procedūroms. Šios procedūros taip pat apima šlapimo kateterizaciją (lankstus vamzdelis naudojamas šlapimui nutekėti iš šlapimo pūslės). Jis malšina skausmą, nes neleidžia nervams siųsti skausmo signalų.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei pamiršote pavartoti dozę, suvartokite iš karto, kai tik prisiminsite, kada jos prireiks. Tada kitą dozę vartokite įprastu laiku. Nevartokite dviejų dozių, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

  • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai

  • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi

  • Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant papildus, tradicinius vaistus ir vaistažoles.

  • Turite sveikatos sutrikimų, pvz., širdies ar kepenų liga, G6PD (gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės) trūkumą, epilepsiją (priepuolius), kraujo ligas (pvz., methemoglobinemiją).

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistas neturi jokių konservantų ir yra skirtas vienkartiniam naudojimui tam tikroms procedūroms; nebent jūsų sveikatos priežiūros specialistas nurodė kitaip.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišelį ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę ar šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2022 m. liepos mėn