Neleiskite, kad kulkšnies sužalojimai paveiktų jūsų mobilumą ir trukdytų nuo kasdienės veiklos. Sužinokite apie kulkšnies skausmo simptomus ir įprastas priežastis bei kaip atsikratyti kulkšnies skausmo.

Kulkšnies skausmo simptomai ir dažnos priežastys

Artritas

Nors artritas nėra dažna kulkšnies skausmo priežastis, ši būklė kartais gali sukelti skausmą. Tai dažniausiai pasitaiko pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu arba tiems, kurie anksčiau buvo patyrę kulkšnies traumą.

Patempimai

Kulkšnies patempimas sukelia raiščių aplink kulkšnį sužalojimą. Tokie sužalojimai gali sukelti skausmą ir patinimą. Be to, pacientai gali jausti sąnario silpnumą.

Tendonitas ir užpakalinis blauzdikaulio tendinitas

Pacientas gali susirgti sausgyslių uždegimu, kai sausgyslės sudirgsta ir sukelia skausmą ir diskomfortą. Jei negydoma, užpakalinis blauzdikaulio sausgyslių uždegimas, sukeliantis kulkšnies skausmą vidinėje sąnario dalyje, gali sukelti didelių vaikščiojimo problemų.

Achilo sausgyslės uždegimas

Tai labiausiai paplitęs sausgyslių uždegimas aplink čiurnos sąnarį ir sukelia skausmą kulno gale.

Lūžiai

Yra daug skirtingų kulkšnies lūžių tipų ir kiekvienas turi būti gydomas skirtingai. Nors kai kurie kulkšnies lūžiai gali būti gydomi kaip patempimai, kitiems gali prireikti operacijos.

Podagra

Podagra yra gana reta kulkšnies skausmo priežastis, tačiau ji gali sukelti ūmų sąnario skausmą, todėl sunku vaikščioti.

Kremzlės pažeidimas

Čiurnos sąnario kremzlė yra jautri traumoms, jei negydomi čiurnos patempimai, lūžiai ar kiti čiurnos sužalojimai.

Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją dėl kulkšnies skausmo gydymo?

Kreipkitės į gydytoją, jei nesate tikri dėl savo simptomų priežasties.

Turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, jei turite šiuos kulkšnies skausmo simptomus:

Nesugebėjimas patogiai vaikščioti paveiktoje pusėje

Sužalojimas, sukeliantis deformaciją aplink sąnarį

Kulkšnies skausmas, atsirandantis naktį arba ramybėje

Kulkšnies skausmas išlieka ilgiau nei kelias dienas

Nesugebėjimas sulenkti kulkšnies

Sąnario patinimas iki blauzdos srities

Infekcijos požymiai, įskaitant karščiavimą, paraudimą, šilumą

Bet kokie kiti neįprasti simptomai

Kaip atsikratyti kulkšnies skausmo

Kulkšnies skausmo gydymas priklauso nuo skausmo priežasties. Todėl prieš pradedant gydymo programą svarbu suprasti savo simptomų priežastį. Jei nesate tikri dėl savo diagnozės ar savo būklės sunkumo, prieš pradėdami bet kokį gydymo planą turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Štai keletas bendrų būdų, kaip sumažinti kulkšnies skausmą:

Poilsis

Paprastai tai yra pirmasis dažniausiai pasitaikančių būklių gydymas kulkšnies skausmui malšinti, nes jis leidžia uždegimui sumažėti. Ramentai gali būti naudingi, jei simptomai yra sunkūs.

Avalynės modifikacijos, ortopedija ir petnešos

Ši gydymo forma gali padėti kontroliuoti sąnario judėjimą, atsižvelgiant į konkretų sužalojimą, kurį reikia spręsti.

Ledo ir šilumos taikymas

Ledo paketų ir šilumos pagalvėlių naudojimas yra įprastas būdas sumažinti kulkšnies skausmą, nes jie padeda valdyti uždegimą. Ledo paketai dažniausiai naudojami esant ūmiems sužalojimams, siekiant sumažinti patinimą, o šilumos pagalvėlės naudojamos lėtinėms ligoms, siekiant padėti atsipalaiduoti ir atpalaiduoti audinius bei stimuliuoti kraujotaką šioje srityje.

Tempimas

Raumenų ir sausgyslių, kurie supa sąnarį, tempimas gali padėti sumažinti kai kuriuos kulkšnies skausmo simptomus. Gera rutina turėtų būti sukurta su profesionalų pagalba.

Fizioterapija

Fizioterapija yra svarbus beveik visų ortopedinių ligų gydymo aspektas. Kineziterapeutai taiko įvairius pratimus, kad padėtų padidinti jėgą, atgauti judrumą ir grąžinti pacientų aktyvumo lygį iki traumos.

Vaistai nuo kulkšnies skausmo

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, paprastai vadinami NVNU, dažnai skiriami čiurnos skausmui gydyti, ypač pacientams, kenčiantiems nuo skausmo, kurį sukelia tokios problemos kaip artritas, bursitas ir sausgyslių uždegimas.

Steroidų injekcijos

Triamcinolonas yra galingas vaistas nuo kulkšnies skausmo, kuris gydo uždegimą, dažną kulkšnies skausmo simptomą.

Chirurgija

Chirurgija retai naudojama ūminiam kulkšnies skausmui gydyti. Pacientai, kuriems atliekama operacija, paprastai turi pasikartojančius ir nuolatinius kulkšnies skausmo simptomus. Taip gali nutikti dėl buvusių traumų ar raiščių, kurie buvo plyšę ir nebuvo tinkamai gydomi ar išgydyti.

Atsipalaidavę raiščiai dažniausiai gydomi operacija, vadinama Brostrom taisymu. Operacijos metu suveržiami raiščiai čiurnos išorėje, neleidžiant kulkšnies nestabilumui.

Nestabilų kulkšnies sąnarį galima aptikti atliekant fizinį patikrinimą, kurio metu gydytojai gali palyginti „gerą“ kulkšnį su sužeista, kad susidarytų supratimą apie sužalojimo mastą. Taip pat gali būti atlikta kulkšnies rentgeno nuotrauka, siekiant išsiaiškinti, ar kaulai yra pasislinkę.


Skaitykite toliau: