Raskite atsakymus į ekspertų medicininius klausimus apie geriamųjų kontraceptikų vartojimą odos ligoms, pvz., suaugusių moterų spuogams, gydyti.

Apie spuogus ir tabletes
Klausimas: Man 27 metai ir nuo paauglystės turiu spuogų. Man buvo pasakyta, kad kontraceptinės tabletės gali pagerinti sunkias odos ligas, todėl noriu paprašyti savo šeimos gydytojos išrašyti. Kaip vaistai veikia nuo spuogų ir kiek laiko turėčiau vartoti tabletes? Esu vedęs ir per artimiausius porą metų norėčiau pabandyti susilaukti kūdikio. Atsakymas: Jūs galite turėti suaugusių moterų spuogų. Tai reiškia vyresnių nei 25 metų moterų spuogus. Šią būklę gali sukelti jau buvę paauglių spuogai arba naujai atsiradę spuogai suaugus. Suaugusiųjų spuogai gali išlikti net iki 30 ir 40 metų. Pacientes, sergančias suaugusių moterų spuogais, vėluojantį menstruacinį ciklą, androgenų (vyriškojo hormono) pertekliaus požymius, pvz., pernelyg didelį plaukų slinkimą, raštuotą plaukų slinkimą, acanthosis nigricans (tamsią ir šiurkščią pigmentaciją ant kaklo ir (arba) pažastų), reikia ištirti dėl policistinių kiaušidžių. sindromas ir hormoninis disbalansas.
Susijęs:
Maistas sveikiems plaukams, odai ir nagams Ne visoms pacientėms, sergančioms suaugusių moterų spuogais, reikia gydytis geriamaisiais kontraceptikais. Lengvais atvejais gali pakakti vartojamų vaistų nuo spuogų. Vietinio gydymo pavyzdžiai yra benzoilo peroksidas, retinoidai arba antibiotikai. Sunkesni atvejai gali būti gydomi geriamaisiais antibiotikais, kontraceptinėmis tabletėmis, izotretinoinu ar net spironolaktonu (antiandrogenu). Geriamos kontraceptinės tabletės (OCP) gali būti naudingos sergant suaugusių moterų spuogais, ypač moterims, turinčioms policistinių kiaušidžių sindromą arba turinčioms androgenų pertekliaus požymių. OCP veikia reguliuodami hormonų lygį. Pasitarkite su gydytoju dėl savo spuogų, nes tokias ligas kaip rožinė ir pūlingas hidradenitas (ilgalaikė odos liga, kuriai būdingi nedideli, skausmingi gabalėliai po oda) galima supainioti su spuogais. Kontraceptikai gali pabloginti odos būklę Tam tikri geriamieji kontraceptikai, pvz., mini tabletės arba tik progesterono turintis kontraceptikas gali pabloginti spuogus. Kombinuoti geriamieji kontraceptikai yra tinkamiausias OCP nuo spuogų, tačiau atkreipkite dėmesį, kad OCP gali būti tinkama ne visoms moterims. Tiems, kurie rūko arba kuriems anksčiau buvo krešėjimo sutrikimų, padidėja giliųjų venų trombozės ir insulto rizika, jei jie vartoja šiuos vaistus. Moterų, kurios vartojo geriamuosius kontraceptikus, gebėjimas pastoti neturi įtakos. Galiausiai, kad spuogai pagerėtų vartojant geriamuosius kontraceptikus, vaisto gali tekti vartoti nuo kelių savaičių iki mėnesių. Dr Hazel Oon
Vyresnysis konsultantas
Nacionalinis odos centras

Atsisiųskite „HealthHub“ programą
„Google Play“ arba
„Apple Store“, kad pasiektumėte daugiau sveikatos ir gerovės patarimų jums po ranka.


Skaitykite tai toliau:

Nacionalinė sveikatos priežiūros grupė