Ar kukurūzai tinka diabetui?  Išsamus vadovas

Kukurūzai, nesvarbu, ar jie skrudinti, kepti ar kepti su prieskoniais, yra pagrindinis Indijos namų ūkio produktas. Valgant virtus kukurūzų grūdelius puodeliuose arba tiesiog pagardinus čili, žaliosios citrinos sultimis ir sviestu, grįžta nostalgiški prisiminimai.

Neabejotina, kad kukurūzai yra virtuvės mėgstamiausias, labai pažįstamas maistas. Tačiau dauguma diabetu sergančių žmonių vengia kukurūzų dėl angliavandenių kiekio ir saldaus skonio. Taigi, ar kukurūzai yra naudingi ar žalingi diabetui? Išsiaiškinkime.

Ar kukurūzai tinka diabetikams?

Žmonės, sergantys cukriniu diabetu, dažnai turi pagalvoti, ar jie gali valgyti tam tikrą maistą, kai glikemijos indeksas ir glikemijos krūvis tampa lemiamais veiksniais.

Glikemijos indeksas (GI) parodo, kaip greitai cukrus iš bet kokio maisto patenka į kraują. Glikeminė apkrova (GL) rodo, kiek cukraus iš bet kokio maisto patenka į jūsų kraują.

Grįžtant prie kukurūzų, jų GI ir GL yra nuo mažo iki vidutinio, priklausomai nuo veislės ir gaminimo būdo. Virtų kukurūzų GI yra 52, todėl tai žemo GI maisto produktas, tinkantis diabetu sergantiems žmonėms.

Panašiai ir saldžiųjų kukurūzų vidutinė glikeminė apkrova yra 15, o GI – 52. Todėl saikingai valgant kukurūzus cukraus kiekis kraujyje nepakyla.

Kiekviename 100 gramų saldžiųjų kukurūzų yra 19 gramų angliavandenių, 3,2 gramo baltymų ir 1,18 gramo riebalų, kurie gali būti sveikas priedas prie diabeto dietos saikingais kiekiais.

Be to, tyrime teigiama, kad asmenys, turintys atsparumą insulinui, žymiai pagerino savo virškinimo trakto sveikatą ir glikemijos atsaką po kukurūzų vartojimo.

Kyla klausimas, ar kukurūzai gali padidinti cukraus kiekį kraujyje? Trumpas atsakymas yra taip. Per daug kukurūzų tam tikru mastu padidina cukraus kiekį kraujyje, nes tai vis dar yra krakmolingų maisto produktų grupė.

Visada laikykitės optimalaus porcijos dydžio, jei planuojate naudoti kukurūzus ar jų veisles kaip diabetinį užkandį. Galų gale, jūs galite pridėti nedidelį kiekį kukurūzų į savo maistą be kaltės. Tačiau venkite jo valgyti, jei turite alergiją kukurūzams.

„HealthifyMe“ pastaba

Kukurūzų glikemijos indeksas ir glikeminė apkrova nesukelia reikšmingų gliukozės kiekio kraujyje šuolių. Tačiau saldieji kukurūzai turi daug natūralių angliavandenių arba cukraus, todėl diabetu sergantis žmogus jų turėtų vartoti saikingai. Geriausias būdas valgyti kukurūzus yra žali arba su troškiniais, salotomis, priedais ir sriubomis. Sveikų kukurūzų porcijų paruošimas yra raktas į diabeto valdymą.

Kukurūzų nauda diabetikams

  • Kukurūzuose yra vitaminų B1, B3 ir B6. Šie B komplekso vitaminai yra būtini norint maistą paversti energija ir palaikyti sveiką jūsų smegenis, imuninę sistemą ir nervų sistemą.
  • Mažo riebumo kukurūzai tinka diabetu sergantiems žmonėms. Paprasti kukurūzai yra mažai riebus maistas, nedidina cholesterolio ir nekenkia širdžiai.
  • Kukurūzuose esantis krakmolas lėtina virškinimą ir neleidžia iš karto padidėti cukraus kiekiui kraujyje.
  • Į orą pūpsantys kukurūzų branduoliai be aliejaus yra daug skaidulų turintis, mažai kaloringas užkandis, tinkantis sergant diabetu.

Kaip valgyti kukurūzus, jei sergate diabetu

Jei sergate cukriniu diabetu, jau galite sekti maistą, kurį valgote arba laikytis specialios dietos. Jei ne, išbandykite plokštelės metodą. Į vidutinio dydžio lėkštę pripildykite įvairių maisto produktų.

Pavyzdžiui, į krakmolingų daržovių skyrių dėkite kukurūzus. Įdėkite kukurūzus be kitų riebalų, pavyzdžiui, sviesto ar druskos. Tačiau nedvejodami pridėkite tiek baziliko ar kalendros, kiek norite, ir pabarstykite alyvuogių aliejumi.

Daugumą kitų lėkštės dalių būtinai užpildykite nekrakmolingomis daržovėmis, kuriose yra mažai angliavandenių. Paskutinę dalį užpildykite liesais baltymais, kuriuose yra mažai riebalų ir kurie yra sveikesni.

Kartu su salotomis galite valgyti šiek tiek kukurūzų su žaliomis daržovėmis arba su virtomis daržovėmis. Kad būtų dar geriau jūsų sveikatai, į keptuvę, kurioje virsite kukurūzus, įdėkite keletą daržovių. Tai padarys maistą naudingesnį ir tuo pačiu sumažins kukurūzų GI!

Paprasti kukurūzų spragėsiai yra 100% neapdoroti kukurūzai, turintys sveiką kiekį augalinių skaidulų. Tačiau nevalgykite daugiau nei dviejų porcijų arba 30 Cal paprastų spragėsių iš karto.

Valgyti oru spragintus kukurūzus nepridedant papildomo sviesto, sūris, geriausiai tinka karamelė, aliejai ar kiti skonio stiprikliai. Nesilaikant teisingų paruošimo būdų gali padidėti cukraus kiekis kraujyje.

Kadangi saldžiuose kukurūzuose yra nedidelis angliavandenių kiekis, geriausia juos valgyti tada, kai organizmo energijos poreikis yra didžiausias. Saldžiaisiais kukurūzais galite mėgautis kaip užkandį arba dėti į troškinius, sriubas, karį ir salotas išvirus.

Švieži, šaldyti ar konservuoti kukurūzai?

Niekas neprilygsta šviežių kukurūzų be konservantų valgymui sezono metu. Konservuoti ir šaldyti kukurūzai yra puiki alternatyva, kai šviežių kukurūzų nėra arba nėra sezono metu. Tačiau įsitikinkite, kad rinkitės mažai natrio turinčius produktus. Arba išmeskite skystį iš konservuotų kukurūzų ir nuplaukite, kad sumažintumėte natrio kiekį.

Be to, perskaitykite mitybos etiketę, kad patikrintumėte angliavandenių skaičių vienoje porcijoje, jei ribojate angliavandenius, kad reguliuotumėte gliukozės kiekį kraujyje.

Išvada

Gliukozės kiekį kraujyje būtina išlaikyti tiksliniame lygyje, todėl valgykite saikingai, nepaisant to, kokius kukurūzus valgote. Per didelis kukurūzų suvartojimas gali sukelti greitą cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Tačiau vidutinis kukurūzų glikemijos atsakas reiškia, kad jų gebėjimas padidinti cukraus kiekį kraujyje yra kažkur tarp jų. Todėl atkreipkite dėmesį į porcijos dydį.

Atsisiųskite Healthifyme APP