Dalyvauti komandinėse sporto šakose reiškia būti komandos dalimi, kuri taip pat stiprina mūsų socialinę būtį ir psichinę sveikatą.

Sporto nauda sveikatai Galite teikti pirmenybę vienatvės gero bėgimo metu, tačiau dalyvavimas komandinėse sporto šakose turi socialinę ir naudą sveikatai. Komandinės sporto šakos gali padėti pagerinti jūsų socialinę ir psichinę gerovę, tuo pačiu suteikiant galingą būdą ugdyti savo kūno rengybos lygį ir sumažinti stresą. Komandos narystė daro skirtumą Komandinės sporto šakos, tokios kaip futbolas, krepšinis, rankinis ar regbis, leidžia žmonėms susiburti, strategiją siekiant bendro tikslo. Daugelyje komandinių sporto šakų dėmesys sutelkiamas ne į asmenį. Vietoj to dėmesys sutelkiamas į grupės bendradarbiavimą. Lionelis Messi, kurį kai kas laiko geriausiu pasaulio futbolininku, kartą pasakė: „Man pasisekė, kad esu komandos, kuri padeda man atrodyti gerai, ir jie nusipelno didžioji dalis mano sėkmės nuopelnų, kaip ir už sunkų darbą, kurį visi įdėjome treniruočių aikštelėje. likti aktyviam. Būdami komandos dalimi priversite du kartus pagalvoti, ar paspausti snaudimo mygtuką, nes jausitės atsakingas prieš grupės draugus.
Susijęs:
AZ Aktyvaus gyvenimo būdo vadovas Žaidimas komandoje lavina mūsų socialinius įgūdžius

Dalyvavimas komandiniame sporte taip pat leidžia tyrinėti komandinę bendradarbiavimo ir sąveikos dinamiką bei ugdyti bendravimo ir socialinius įgūdžius. Trejus metus 36 metų Liew Huey Fen šeštadienio rytais laukė tinklinio žaidimo, kur ji žaidžia kartu su žmonėmis iš įvairių sluoksnių. Šie Netball Singapore organizuojami žaidimai leido jai užsiimti sportu, kuris jai patiko nuo mokyklos laikų. Žaidimas nepažįstamus žmones pavertė draugais, o tai leido jai užmegzti tvirtesnius santykius su kitais žaidėjais, kurie neapsiriboja žaidimu.Draugystė už žaidimo lauko ribų Šiandien komandos draugai, sutikti tinklinio aikštelėje, dabar yra draugai, su kuriais ji reguliariai susitinka pavalgyti ir žiūri tinklinio rungtynes. „Tokia komandinė sporto šaka, kaip tinklinis, atskleidė mane įvairove ir padėjo geriau bendrauti. Bėgant metams susiradau daug linksmų ir įdomių draugų. Visada laukiu kitos treniruotės“, – sakė Huey Fen. „Komandoje kiekvienas turi skirtingus įgūdžių lygius, o vyresnieji žaidėjai mokys jaunesnius žaidėjus skirtingų technikų, todėl mūsų įgūdžiai visą laiką tobulės. Galimybė mokytis ir tobulėti kartu sukūrė stiprų komandinio darbo jausmą ir užmezgė draugystės ryšius.“ Be bendruomeniškumo jausmo ir stipresnių santykių, Huey Fen pastebėjo, kad tinklinis taip pat išmokė ją būti kantriai ir gerbti kitus už vaidmenį. jie žaidžia komandoje, nes tinklinio žaidime kiekvienam žaidėjui priskiriamas skirtingas vaidmuo. Ji taip pat išmoko atpažinti savo stipriąsias puses ir kaip tai paverčia jos vaidmeniu komandoje. Komandinis sportas, grupinės mankštos ir psichikos sveikata

Pratimai gali padaryti stebuklus jūsų psichinei sveikatai. Smagus komandinis sportas ir grupinės mankštos gali sumažinti streso hormonų kiekį jūsų kūne ir paskatinti smegenų cheminių medžiagų, pvz., endorfinų, išsiskyrimą, kurie natūraliai pakels nuotaiką, leis jaustis laimingesniems ir labiau atsipalaidavę. Įrodyta, kad komandinis sportas ir grupinės mankštos padėti pagerinti psichinę sveikatą. Tyrimas parodė, kad moterys, kurios sportuoja socialinėje aplinkoje, pavyzdžiui, klubuose, turi geresnę psichinę sveikatą ir pasitenkinimą gyvenimu nei moterys, kurios sportuoja sporto salėje ar vaikšto vienos.[1].Huey Fen tinklinio žaidimas buvo naudingas streso mažinimo priemonė. Ji sakė: „Žaisti tinklinį man suteikė galimybę sumažinti stresą, taip pat įkrauna naujų iššūkių kitose gyvenimo srityse.“ Komandinis sportas taip pat ugdo svarbius gyvenimo įgūdžius. Sveika konkurencija ir geras sportinis meistriškumas yra komandinio sporto dalis. Išmoksite mąstyti ant kojų, susidoroti su nusivylimais ir praradimais bei panaudosite savo problemų sprendimo įgūdžius. Komandinis sportas taip pat apima tam tikrą strategiją, kuri padeda ugdyti pažinimo efektyvumą. Žaisti komandinį sportą yra naudinga ir jausitės stipresni fiziškai, emociškai ir protiškai. Įvairiose Singapūro vietose vyksta daug sporto užsiėmimų. Raskite sporto šakas ir dalyvaukite tokiu intensyvumo lygiu, kuris jums tinka. Jums bus smagu sportuoti komandoje, o nauda liks jums visą likusį gyvenimą.
Atsisiųskite „HealthHub“ programą
Google Play arba
„Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.
Skaitykite toliau:
6 būdai tobulinti socialinius įgūdžius ir padidinti socialinį intelektą
Stebėkite fitneso bičiulį

 • Sustiprinkite sportinę mitybą

 • Nuorodos

  1. Eime, RM, Harvey, JT, Brown, WJ, Payne, WR (2010 m., gegužės mėn.). Ar dalyvavimas sporto klubuose prisideda prie su sveikata susijusios gyvenimo kokybės?
   Medicina ir amp; Mokslas sporte & Pratimas, 42(5), p. 1022-1028.

   Gauta 2016 m. rugsėjo mėn. iš http://journals.lww.com/acsm-msse/Abstract/2010/05000/Does_Sports_Club_Participation_Contribute_to.24.aspx

  Sveikatos skatinimo taryba