Kokį poveikį obuolys turi jūsų gliukozės kiekiui kraujyje – HealthifyMe

Obuoliai yra garsus, saldus ir traškus maistas, kuris gali numalšinti apetitą ir aprūpinti organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Tai skanus ir sveikas maistas, kurį galite įtraukti į savo mitybą, nepaisant to, ar sergate diabetu.

Šis nuostabus furitas iš tikrųjų šiek tiek paveiks cukraus kiekį kraujyje, nes juose yra angliavandenių cukraus pavidalu. Tačiau kadangi obuolys turi žemą glikemijos indeksą, jis palaipsniui paskirsto cukrų į jūsų kraujotaką, išvengdamas nenatūralių gliukozės kiekio kraujyje šuolių.

Buvo klaidinga nuomonė, kad obuoliai padidina cukraus kiekį kraujyje dėl savo cukraus kiekio. Tačiau gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas padėjo sugriauti tokius mitus.

Gliukozės stebėjimas yra ypač svarbus žmonėms, kenčiantiems nuo tokiomis ligomis kaip kraujospūdis ir diabetas. Tačiau senam gliukozės kiekio stebėjimo būdui reikalingas gliukometras, kurį reikia badyti pirštu, kad būtų galima ištraukti kraujo lašą ir patikrinti cukraus kiekį kraujyje. Tačiau technologijos ir naujovės keičia dabartinį sveikatos priežiūros funkcionavimą.

Nešiojamas įrenginys, vadinamas BIOS, gali būti puikus būdas sekti gliukozės kiekį kraujyje realiuoju laiku. Naudodami prietaisą, pritvirtintą prie kūno, dažniausiai prie rankų, galite nuolat ir greitai matuoti gliukozės kiekį kraujyje.

Prietaise esantis jutiklis stebi gliukozės kiekį kraujyje realiu laiku ir padeda žinoti maisto, gėrimo ar pratimų įtaką gliukozės kiekiui kraujyje. Pavyzdžiui, galite stebėti gliukozės kiekį kraujyje nuo pirmojo gurkšnio iki paskutinio vandens gurkšnio.

Gliukozės kiekio stebėjimas gali padėti apsispręsti, ką valgyti ir kaip mankštintis. Taigi prietaisas gali pasakyti, kokią įtaką obuolys turi gliukozės kiekiui kraujyje. Tai taip pat gali padėti nustatyti vartojimo kiekį ir tinkamą valgymo laiką.

Mitų apie vaisius ir diabetą paneigimas

Vaisiuose gausu fitochemikalų, antioksidantų ir skaidulų, kurios visos turi daug teigiamos naudos sveikatai. Deja, tyrimai atskleidžia, kad nepaisant plačiai pripažintų šviežių vaisių vartojimo pranašumų sveikatai, diabetu sergantys žmonės paprastai nemano, kad vaisiai yra saugūs, nes juose yra didelis cukraus kiekis.

Priešingai šiam įsitikinimui, tyrimais įrodyta, kad didėjantis vaisių vartojimas yra naudingas kelių lėtinių ligų, įskaitant 2 tipo diabetą, pirminei ir antrinei prevencijai.

Dažnas mitas, kad vaisiai kenkia diabetui, kyla iš apibendrinimo, kad visi vaisiai yra problemiški dėl savo cukraus kiekio. Tačiau darydami tokią prielaidą turite atsižvelgti į vaisiaus glikemijos indeksą arba apkrovą. Tai atspindi angliavandenių kokybę ir kiekį vaisiuose, kurie skirtingiems vaisiams gali labai skirtis.

Tyrimai rodo stiprų ryšį tarp padidėjusio viso vaisių vartojimo ir mažesnės 2 tipo diabeto rizikos, ypač mėlynių, vynuogių ir obuolių atveju.

Taip yra dėl žemo šių vaisių glikemijos indekso ir gerai virškinamų skaidulų, antioksidantų, maistinių medžiagų ir su diabetu kovojančių fitocheminių medžiagų.

„HealthifyMe“ pastaba

Labai svarbu susilaikyti nuo tikėjimo mitais, teigiančiais, kad vaisiai yra nesveiki cukraus kiekiui kraujyje reguliuoti ir gali sukelti šuolį. Priešingai, vaisiai yra puikus šaltinis cukraus kiekiui kraujyje reguliuoti, nesukeliant didelės žalos. Be to, jie yra sveikas gliukozės šaltinis ir gali padėti stabilizuoti organizmo gliukozės kiekį kraujyje.

Obuolių maistinė vertė

Jame yra vitaminų, maistinių skaidulų, antioksidantų ir kitų mineralų. Sergant diabetu, labai svarbu sekti makroelementus, tokius kaip angliavandeniai ir mikroelementai (vitaminai ir mineralai), nes jie veikia cukraus kiekį kraujyje. Todėl labai svarbu žinoti, kokia yra obuolių maistinė sudėtis ir kodėl jie laikomi diabetu. Remiantis USDA, maždaug 100 gramų žalių obuolių su odele yra:

  • Kalorijos: 52 kcal
  • Baltymai: 0,26 g
  • Cukrus: 10,4 g
  • Angliavandeniai: 13,8 g
  • Skaidulos: 2,4 g
  • Riebalai: 0,17 g
  • Kalis: 107 mg
  • Fosforas: 11 mg
  • Kalcis: 6 mg
  • Magnis: 5 mg

Obuoliai yra turtingas fitocheminių medžiagų šaltinis. Remiantis tyrimais, obuolių maistinių medžiagų vartojimas sumažina diabeto riziką, nes obuoliuose yra įvairių fitocheminių medžiagų.

Pavyzdžiui, obuoliuose yra stiprių antioksidantų, kvercetino, katechino, chloridzino ir chlorogeno rūgšties. Fitocheminis kiekis obuoliuose labai skiriasi įvairiose obuolių rūšyse, o vaisiams nokstant ir bręstant atsiranda nedideli fitocheminių medžiagų pokyčiai. Nepaisant to, šios fitocheminės medžiagos yra būtinos kovojant su diabetu.

Obuoliai ir glikemijos indeksas

Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas yra labai svarbus siekiant išvengti diabeto. Glikemijos indeksas suskirsto maisto produktus, kuriuose yra angliavandenių, į grupes pagal tai, kaip jie gali sukelti cukraus kiekio kraujyje šuolius.

Palyginti su maisto produktais, kurių glikemijos indeksas yra mažesnis, maisto produktai, turintys aukštą glikemijos indeksą, gali sukelti didesnį cukraus kiekio kraujyje šuolį. Kadangi obuolių glikemijos indeksas yra žemas, keli tyrimai patvirtina, kad diabetu sergantys žmonės vartoja obuolius.

Obuoliai turi žemą glikemijos indeksą dėl dviejų priežasčių. Pirma, obuoliuose yra polifenolių, augalinės kilmės medžiagų, kurios saugo nuo 2 tipo diabeto.

Remiantis tyrimais, polifenoliai sulėtina cukraus įsisavinimą kraujyje, sumažindami staigius cukraus kiekio kraujyje šuoliai. Antra, fruktozė, kuri mažai veikia cukraus kiekį kraujyje, sudaro didžiąją dalį obuoliuose esančio cukraus. Todėl daugelis nori pakeisti stalo cukrų į vaisių cukrų, pavyzdžiui, fruktozę, kad sumažintų gliukozės kiekį kraujyje.

„Apple“ nauda sveikatai

Obuoliai yra maistingas supermaistas visiems, ne tik diabetu sergantiems žmonėms. Jie padeda užkirsti kelią ir gydyti keletą ligų, įskaitant diabetą, nes juose yra įvairių maistinių medžiagų. Štai keletas puikių obuolių naudos sveikatai, dėl kurių jie yra sveikas jūsų dietos priedas.

Maistinių medžiagų turtingas

Obuoliai pilni kelių maistinių medžiagų. Remiantis USDA, maždaug 100 gramų žalių obuolių yra turtingas kelių būtinų vitaminų, mineralų ir mikroelementų šaltinis.

Obuoliai yra puikus vitaminų ir mineralų šaltinis. Vaisiuose yra vitaminų E, B1 ir B6. Vitaminas E yra gyvybiškai svarbus augimui ir vystymuisi, vitaminas B6 yra labai svarbus baltymų apykaitai, o vitaminas E veikia kaip riebaluose tirpus antioksidantas. Obuoliuose taip pat gausu antioksidantų, vadinamų polifenoliais. Jie apsaugo jūsų ląsteles nuo laisvųjų radikalų, apsaugodami jas ląstelių ir molekulių lygiu.

Sumažina diabeto riziką

Obuolių vartojimas yra ne tik saugus diabetu sergantiems žmonėms, bet netgi gali užkirsti kelią ligai. Obuolių vartojimas sumažina riziką susirgti 2 tipo diabetu.

Remiantis tyrimų apžvalga, obuolių ir kriaušių valgymas buvo susijęs su 18% mažesniu sergamumu 2 tipo diabetu. Be to, savaitės dozė gali sumažinti riziką 3%. Tokį teigiamą poveikį gali lemti didelis jų antioksidantas (polifenoliai kvercetinas ir floridzinas). Priešuždegiminės kvercetino savybės gali sumažinti atsparumą insulinui, kuris yra svarbus diabeto vystymosi rizikos veiksnys. Phloridzinas taip pat gali sumažinti cukraus absorbciją žarnyne, dėl to sumažėja cukraus kiekis kraujyje ir sumažėja diabeto išsivystymo tikimybė.

Padeda numesti svorio

Naujausi tyrimai įrodė, kad dieta, kurioje gausu skaidulų, padeda numesti svorio. Daug skaidulų turinčios dietos skrandis išlieka pilnas ilgiau ir žymiai sumažina persivalgymą. Baltymų pripildyta dieta taip pat sumažina potraukį, o obuoliuose yra pakankamai skaidulų ir baltymų, todėl jie tinka svorio metimui.

Draugiškas širdžiai

Obuolių vartojimas sumažina širdies ligų riziką, nes obuoliuose yra tirpių skaidulų, kurios gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Be to, kai kurie polifenoliai, tokie kaip flavonoidas epikatechinas, gali sumažinti kraujospūdį.

Tyrimai taip pat rodo, kad didelis flavonoidų vartojimas sumažina insulto riziką. Be to, flavonoidai mažina apnašų susidarymą arterijose ir mažina kraujospūdį, MTL cholesterolio oksidaciją ir aterosklerozę. Dėl to tai gali padėti išvengti širdies ligų.

Skatina žarnyno sveikatą

Obuoliuose yra pektino, skaidulų formos, kuri tarnauja kaip prebiotikas. Jis maitina jūsų skrandžio naudingąsias bakterijas, žinomas kaip žarnyno mikrobiota. Jūsų žarnyno mikrobiota labai prisideda prie jūsų bendros sveikatos dėl savo vaidmens įvairiuose sveikatos ir ligų prevencijos procesuose.

Geresnė sveikata dažnai priklauso nuo sveiko žarnyno. Pektinas patenka į jūsų storąją žarną nepažeistas, nes maistinės skaidulos yra sunkiai virškinamos, o tai skatina naudingų bakterijų augimą. Be to, jis aiškiai padidina Firmicutes ir bakteriodetų santykį,…