Norite sužinoti ilgesnio, sveikesnio ir laimingesnio gyvenimo paslaptį? Siekite bent 150 minučių vidutinio ar intensyvaus fizinio aktyvumo per savaitę. Svorio metimas yra tik viena reguliarių mankštų nauda sveikatai. Taip pat galėsite išvengti širdies ligų, 2 tipo diabeto ir kitų lėtinių ligų.

Taigi norite atskleisti paslaptį, kaip gyventi ilgiau, sveikiau ir laimingiau? Tikėkite ar ne, buvimas aktyvesnis gali padėti visose šiose srityse. Prieš pažvelgdami į fizinio aktyvumo naudą sveikatai, išsiaiškinkime, kiek turėtume siekti, kad galėtume būti aktyvūs. Kiek mankštintis pakanka. ?Yra du dalykai, kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį į fizinę veiklą: kiek judate ir kaip energingai judate. Idealiu atveju turėtume siekti bent 150 minučių vidutinio intensyvumo arba 75 minutes didelio intensyvumo aerobinės fizinės veiklos per savaitę.
Vidutinis ir energingas Kas yra vidutinė fizinė veikla? Tai veikla, dėl kurios jūsų širdis plaka šiek tiek greičiau, o kvėpavimas – šiek tiek pasunkėja nei įprastai –
Pavyzdžiui, tai chi arba greitas vaikščiojimas. Užsiėmimo metu turėtumėte pakankamai kvėpuoti, kad galėtumėte kalbėti, bet ne dainuoti. Pradedantieji gali pradėti nuo mažo, galbūt kiekvieną vakarą 10 minučių greitu pasivaikščiojimu aplink jūsų dvarą arba pasirinkdami laiptus. eskalatorius prie MRT stoties. Abu yra gero vidutinio intensyvumo aerobikos užsiėmimai, kuriuos galite papildyti jūsų kasdienybe, jei tik pradedate sportuoti arba jei jūsų tvarkaraštis yra per daug užpildytas, kad tilptų į visą 30 minučių treniruotę.
Energingas fizinis aktyvumas perkelia tai į kitą lygį. Atliekant intensyvią veiklą, jūsų kvėpavimo dažnis pagreitėja ir jums bus sunku palaikyti pokalbį. Kai kurie energingos veiklos pavyzdžiai būtų bėgimas autobusu, bėgiojimas, zumba, didelio intensyvumo pratimai, tokie kaip HIIT (aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės) ir žaisti futbolą su savo
kakis.Puikūs reguliarių mankštų privalumai Dabar, kai žinote, kiek daug veiklos reikia siekti, pažiūrėkime, kokią naudą gausite daugiau judėdami!Kilo žudikas Norite numesti svorio? Kuo daugiau judate, tuo daugiau kalorijų ir riebalų sudeginate. Kartu su sveika, subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas yra veiksmingas būdas atsikratyti riebalų pertekliaus. Jei esate nutukęs arba turite antsvorio, numetę papildomų kilogramų žymiai sumažės rizika susirgti 2 tipo diabetu. Kaip premiją, tai taip pat suteikia dingstį ieškoti naujų drabužių savo mėgstamuose prekybos centruose (puiku!). Nepraleiskite gydytojo svorio Sumažės diabeto rizika, bet ar žinojote, kad aktyvesnis veiksmas taip pat sumažins šią problemą. rizika? Todėl reguliari mankšta yra puikus būdas sumažinti pavojų sveikatai, nes sudeginate daugiau kalorijų. Be diabeto, reguliari mankšta taip pat apsaugo nuo kitų lėtinių ligų, tokių kaip širdies liga, aukštas kraujospūdis ir insultas. Ir tai ne tik lėtinės ligos, arba: mankšta stiprina imuninę sistemą, vadinasi, rečiau sirgsite. Atėjus gripo sezonui, galite būti paskutinis biuro karys. Gyvenkite ilgai ir klestėkite Būdami fiziškai aktyvūs – nepaisant kūno svorio ar KMI – galite gyventi ilgiau ir sveikiau. Kadangi sergate rečiau ir turite mažesnę lėtinių ligų riziką , bėgant metams taip pat sutaupysite medicininių išlaidų. Kalbėkite apie patikimą išėjimo į pensiją planą! Akimirksniu pakelkite nuotaiką greitai pasivaikščiodami 15–30 minučių arba bėgiokite aplink savo dvarą, kad užsiimtumėte intensyvia veikla. Pratimai išskiria endorfinus – geros savijautos hormoną, kuris padeda kovoti su bliuzu.
Norėdami pradėti naudotis mankštos teikiama nauda, ​​pradėkite jau šiandien. Prieš pradėdami bet kokį pratimų režimą, pasitarkite su gydytoju ir būkite atsargūs mankštindamiesi. Prisiminkite, saugumas pirmiausia!
Atsisiųskite „HealthHub“ programą
Google Play arba
„Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.
Skaitykite toliau:
5 pratimai, padedantys išvengti lėtinių ligų
Aktyvus senėjimas: perjunkite išėjus į pensiją
Diabeto valdymas: būkite sveiki ir mankštinkitės!
Dieta prieš pratimus: kas svarbiausia norint numesti svorio?
Gyvenkite sveikai ir laimingai vadovaudamiesi šiais sveikatos patarimais
„Rytas – geriausias laikas mankštintis“ ir kiti mitai
Judėti! Nepraraskite mankštos privalumų
Nuotykių ir kliūčių ruožo lenktynių treniruotės

Nuoroda
  1. NPAG gairės suaugusiesiems, 1 lentelė: Aerobinio aktyvumo intensyvumo klasifikacija

  2. Persinger, R., Foster, C., Gibson, M., Fater, D., & Porcari, J. (2004). Kalbėjimo testo nuoseklumas pratybų receptui gauti. Medicina & Mokslas sporte ir amp; Pratimas, 36(7), 1632–1636. Gauta 2021 m. birželio mėn. iš https://doi.org/10.1249/01.mss.0000074670.03001.98

Sveikatos rėmimo taryba