5 pranajamos, kurias turėtumėte įtraukti į savo kasdienį kūno rengybos grafiką

Pasaulis kreipiasi į jogą dėl daugybės šio gyvenimo būdo privalumų. Tačiau joga gali padaryti daug daugiau, išskyrus medžiagų apykaitą, virškinimą ir padėti pašalinti PMS simptomus.

Pasaulinei jogos dienai pasibaigus, paliekame jums penkias pranajamas, kurias privalote įtraukti į savo kasdienį gyvenimą. Reguliariai atliekami jie padės įveikti stresą, atsipalaiduoti, nuramins protą ir veiks kaip prevencinės priemonės.

1. Anulom-vilom Pranajama

Taip pat žinomas kaip Nadi Shdodhana (pakaitinis kvėpavimas šnervėmis)

Ką tai daro?

Ši pranajama padeda normalizuoti kraujospūdį, padeda išvalyti kraują, sumažina širdies ligų riziką ir taip pat gali pagerinti regėjimą.ANULOM-VILOM pranajam

Daryk!

Užmerkite akis ir atsisėskite Padmasanoje. Dešiniuoju nykščiu uždarykite dešinę šnervę. Lėtai įkvėpkite per kairę šnervę, įkvėpdami tiek oro, kiek galite, kad užpildytumėte plaučius. Ištraukite nykštį iš dešinės šnervės ir iškvėpkite. Iškvėpdami viduriniu pirštu uždarykite kairę šnervę ir įkvėpkite dešine šnerve. Ištraukite nykštį iš dešinės šnervės ir iškvėpkite.

Pakartojimai: Atlikite 2-5 minutes

2. Bhramari Pranajama

BHRAMARI pranajam
Vaizdo šaltinis: banyanbotanicals.com

Šios pranajamos pavadinimas kilęs iš juodosios Indijos bitės Bhramari. Iškvėpimas primena tipišką bitės dūzgimą!

Ką tai daro?

Jis gali akimirksniu nuraminti jūsų mintis ir yra vienas geriausių kvėpavimo pratimų esant kančiai, nes jis išlaisvina protą nuo nusivylimo, nerimo, pykčio ar susijaudinimo.

Daryk!

Nykščiais užmerkite ausis ir rodomuosius pirštus padėkite ant smilkinio. Užmerkite akis kitais trimis pirštais. Švelniai įkvėpkite per nosį ir palaikykite kelias sekundes. Laikydami burną uždarytą, iškvėpkite skleisdami dūzgiantį garsą.

Pakartojimai: 5 kartus

3. Ujjayi Pranayama

Taip pat žinomas kaip pergalingas kvėpavimas arba vandenyno kvėpavimas, ši kvėpavimo technika apima švelnų šnypštimą įkvėpimo metu. UJJAYI PRANAYAMA

Ką tai daro?

Garso vibracijos, kurios yra šios pranajamos dalis, sustiprina jūsų proto dėmesį, gali padėti išgydyti skydliaukę ir sumažinti knarkimą.

Daryk!

Pradėkite natūraliai įkvėpdami ir iškvėpdami. Sulenkite galvą, blokuodami laisvą oro srautą, ir įkvėpkite kuo ilgiau, skleisdami garsą iš gerklės. Palaikykite 2-5 sekundes. Iškvėpdami uždarykite dešinę šnervę dešiniuoju nykščiu ir iškvėpkite per kairę šnervę.

Pakartojimai: 10-12 kartų per tiek laiko, kiek jums reikia

4. Kapalbhathi Pranayama

Šis stiprus gilaus kvėpavimo pratimas, žinomas kaip kaukolės šviečiančio kvėpavimo technika, daugeliui iš mūsų yra Baba Ramdev sinonimas!

KAPALBHATHI

Ką tai daro?

Ši pranajama gali pagerinti visų pilvo organų veiklą, sumažinti pilvo riebalus, greitai numesti svorio ir subalansuoti cukraus kiekį jūsų kūne.

Daryk!

Ši kvėpavimo technika apima pasyvų įkvėpimą ir aktyvų iškvėpimą. Taigi įkvėpkite įprastai, įkvėpdami tiek oro, kiek galite, ir stipriai iškvėpkite. Iškvėpdami stenkitės kuo arčiau pritraukti pilvo raumenis prie stuburo.

Pakartojimai: Atlikite 2-5 minutes

5. Bhastrika Pranajama

Stiprus kvėpavimo pratimas išvalo jūsų kvėpavimo sistemą ir jam būdingi garsai, kaip liepsna, deganti po krosnimi.BHASTRIKA pranajama

Ką tai daro?

Atlikite šią kvėpavimo techniką, kad sustiprintumėte plaučius, sudegintumėte riebalų perteklių, pagerintumėte fizinius ir protinius gebėjimus ir išvalytumėte vėjo vamzdį.

Daryk!

Giliai įkvėpkite, įkvėpkite tiek oro, kiek galite, ir išplėskite skrandį. Jėga iškvėpkite orą ir pabandykite patraukti bambą link stuburo.

Pakartojimai: Pakartokite 1-2 minutes ir šiek tiek pailsėkite po to

Atlikite savo pranajamas sėdėdami Sukhasana, sukryžiuotos kojos. Laikykite nugarą tiesiai ir užmerktas akis. Galvokite teigiamas mintis ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Reguliariai atlikdami šiuos kvėpavimo pratimus, padidinkite ciklų skaičių.

Prieš atlikdami bet kokius gilaus kvėpavimo pratimus, visada pasitarkite su gydytoju. Jis gali patarti to nedaryti, jei turite kokių nors sveikatos problemų.

Atsisiųskite Healthifyme APP