Nežinote, kuris tikslas jums tinka? Tuomet pradėkite nuo skaičiavimo. Teoriškai tai yra pradinis taškas, nuo kurio išlaikysite savo dabartinį svorį. Jis maždaug lygus jūsų bendroms paros energijos sąnaudoms, t. y. kalorijų, kurias sudeginate kiekvieną dieną, skaičiui.

Tačiau nepamirškite, kad tai tik apytikris skaičiavimas! Daugelis iš mūsų kasdien valgome per daug arba per mažai, todėl jau vien bandymas kelias savaites palaikyti savo svorį gali atverti akis ir nukreipti mus teisingu keliu.Todėl daugelis mitybos specialistų taip pat sako, kad prieš pradėdami galvoti apie mažesnį nei reikia kalorijų kiekį – apie vadinamąjį kalorijų deficitą – turėtumėte kurį laiką tiesiog stebėti, kaip maitinatės dabar, o paskui, atlikę skaičiavimus, pažiūrėti, kaip jaučiatės toliau valgydami.Bet tarkime, kad tikrai esate pasirengę numesti kelis papildomus kilogramus. Tada būtinai pasirinkite „Lieknėti”. Taip gausite tikslinę vertę, kuri paprastai būna 200-300 kalorijų mažesnė už palaikomąją vertę. Galbūt tai neatrodo kaip didžiulis deficitas, tačiau jo gali pakakti! O daugiau paprastai nerekomenduojama, kitaip gali kilti gerai žinomas jojo efektas.

Dabar įprasta manyti, kad 250 g riebalų atitinka 3500 kalorijų. Todėl kasdien sumažinus 500 kalorijų, prognozuojama, kad per savaitę turėtų sumažėti 500 g riebalų. Daugelis žmonių peržengia ribas ir kalorijų kiekį sumažina 1000 kcal ar daugiau.

Tačiau šis skaičiavimas ne visada atitinka tikrovę. Per greitai netekus per daug svorio per trumpą laiką gali sumažėti svoris, tačiau neturėdami pakankamai kuro, galite jaustis siaubingai ir pamatyti, kad jūsų rezultatai stringa. Tai taip pat gali neigiamai paveikti organizmą kitais būdais, pavyzdžiui, energijos netekimu ar net miego sutrikimais. Taip pat gali būti, kad treniruotės bus nekokybiškos arba išvis neliks energijos treniruotis.Šie drastiški kalorijų pokyčiai gali sukelti dar drastiškesnius medžiagų apykaitos pokyčius arba vadinamąjį „jojo efektą”. Paradoksalu, bet toks badavimas ilgainiui dažnai gali lemti svorio augimą.

Kodėl apskritai reikia skaičiuoti kalorijas?

Yra daugybė žmonių, kurie turi sveiką kūną ir niekada neskaičiuoja. Tačiau daugeliui kitų tai neįtikėtinai vertinga.Kokie yra kalorijų skaičiavimo sistemos privalumai? Pirma, ji suteikia galimybę objektyviai palyginti labai skirtingus patiekalus ir priimti pagrįstus sprendimus dėl bendro porcijų dydžio. Tai gali būti vieni sudėtingiausių mitybos sprendimų.Ji taip pat gali padėti suprasti, kad iš pažiūros nedidelis pasimėgavimas gali būti labai didelis.
Daugiau informacijos

Visada pasikonsultuokite su savo sveikatos priežiūros specialistu, kad įsitikintumėte, jog šiame puslapyje pateikta informacija atitinka jūsų asmenines aplinkybes.