Jūsų kūdikiui suėjo 6 mėnesiai, o gydytojas davė jums linktelėjimą pradėti duoti mažyliui kieto maisto. Tai puiki žinia! Štai vadovas, kaip pradėti kūdikį valgyti kietą maistą.
Sveikatos stiprinimo taryba, bendradarbiaudama su prof. Mary Daniel Lourdes, KK Moterų ir vaikų ligoninės Vaiko raidos departamento klinikinių paslaugų vadove ir vyresniąja konsultante. Kokio amžiaus kūdikis turėtų pradėti valgyti kietą maistą? Turėtumėte pradėti kūdikių nujunkymą. maistas, kai jūsų kūdikiui sukanka 6 mėnesiai. Tačiau nereikia atkakliai laikytis tokio amžiaus, kad kūdikiai pradėtų valgyti kietą maistą. Jūsų kūdikis yra geriausias asmuo, kuris praneš, kada pradėti kietą kūdikių maistą. Ženklai, kad jūsų kūdikis yra pasirengęs kietam maistui
Štai keletas požymių, kad kūdikis yra pasirengęs valgyti kietą maistą: Jūsų kūdikis gali gerai atsisėsti ant kėdės atlošo ir laikyti galvą vertikaliai su tam tikra atrama. Jis domisi maistu, dairosi aplinkui ar net ištiesia jūsų maisto, kai jūs vėl valgo.Jis atidaro burną įeinančiam šaukštui ir gali užsimerkti aplink jį.Jis nori kramtyti ir dėti daiktus į burną.Atrodo alkanas net ir pamaitinus jį pienu (krūtimi ar mišiniu)
Jei mažylis vis stumia šaukštą liežuviu arba jam sunku nuryti kietąsias medžiagas, tuomet dar ne laikas pradėti maitinti kūdikį kietosiomis medžiagomis! Bandykite dar kartą po savaitės. Normalu, kad maistas iš pradžių išsilieja iš kūdikio burnos šonų. Tai pagerės, nes jis geriau valdys savo burnos raumenis.
Susijęs:
Padėkite kūdikiui vystytisKaip pradėti maitinti kūdikį Kai jūsų kūdikis pradeda rodyti visus pirmiau minėtus požymius, kad kūdikis yra pasirengęs kietam maistui, ką daryti toliau? Pienas yra pagrindinė sudedamoji dalis Pienas, nesvarbu, ar motinos pienas, ar pieno mišiniai, kol kas, kol jam sukaks 10–12 mėnesių, turėtų likti pagrindiniu jūsų kūdikio maitinimo plano komponentu ir pagrindiniu mitybos šaltiniu. Kai jūsų kūdikiui sukanka 6–9 mėnesiai, kietas maistas turėtų papildyti jūsų kūdikio pieną, o ne pakeisti!
Susijęs:
Maitinimo vadovas žindančioms mamoms

Pradėkite nuo nedidelių kietųjų medžiagų kiekių, kai tik pradedate gaminti, pakanka 1–2 arbatinių šaukštelių. Tai pirmas kartas, kai jūsų kūdikis valgo ką nors naujo, o jo tikslas yra suteikti kūdikiui tik mažyčio skonio to, kas ateis. Lėtai didinkite kieto maisto kiekį iki 1–2 šaukštų 2–3 kartus per dieną. Kai jūsų kūdikis pripras prie nujunkymo, galite palaipsniui didinti porcijų dydį iki pilno valgio, kuris gali pakeisti vieną iš jo maitinimų pienu. Kai jūsų kūdikiui sukanka 10–12 mėnesių, galite pasiūlyti jam tris sočius maitinimus (pusryčius, pietus, vakarienę) kietųjų maisto produktų per dieną. Neskubinkite šio proceso! Leiskite mažyliui nuspręsti, kiek pieno (motinos pieno ar mišinio) ar kieto maisto jis nori.
Susijęs:
Sveika jūsų kūdikio pradžiaKiek kieto maisto pasiūlyti savo kūdikiui?Kai jūsų kūdikis bus pasiruošęs dar kelis gurkšnius, toliau pateiktoje lentelėje rasite rekomenduojamą kiekvienos maisto grupės porcijų skaičių, kurį jūsų kūdikis turėtų suvalgyti per dieną.
Rekomenduojamas porcijų skaičius per dieną (nuo 6 iki 12 mėnesių)
Maisto grupės
Rekomenduojamas porcijų skaičius per dieną Rudieji ryžiai ir rupių miltų duona 1 — 2 Vaisiai ½ Daržovės ½ Mėsa ir kiti

½

Jei nesate tikri, kas laikoma viena porcija, čia yra keletas pavyzdžių!
Ryžiai ir alternatyvos: ½ dubenėlio rudųjų ryžių / ryžių (100 g) ½ dubenėlio makaronų, spagečių arba bičių (100 g) 1 didelė bulvė (180 g)
Vaisius 1 mažas obuolys, apelsinas, kriaušė arba mangas (130 g) 1 skiltelė ananaso, papajos arba arbūzo (130 g) 1 vidutinis bananas
Daržovių ¾ puodelis arba mažas ryžių dubenėlis virtų lapinių daržovių (100 g) ¾ puodelis arba mažas ryžių dubenėlis virtų nelapinių daržovių (100 g)¼ apvalios daržovių vakarienės lėkštės
Mėsa ir alternatyvos: 1 delno dydžio žuvies gabalėlis, liesa mėsa arba paukštiena be odos (90 g) 2 nedideli minkštos pupelių varškės blokeliai (170 g) ¾ puodelio arba nedidelis ryžių dubenėlis virtų ankštinių augalų (pvz., lęšių) (120 g)
Susijęs:
Pirmoji kūdikio kelionė su maistu Kuo maitinti kūdikį

Tekstūra: Pradėkite sklandžiai ir minkštai
Nuo 6 iki 9 mėnesių: Kai pirmą kartą pradedate atjunkyti kūdikį nuo kietų maisto produktų, maistas, kurį maitinate, turi būti lygus, minkštas ir plonos tekstūros. Mažyliui augant ir vis geriau kramtant, galite palaipsniui jį maitinti tirštesniu ir rupesniu maistu – pavyzdžiui, tirštesnė tyrele.
10–12 mėnesių: Šiame etape maistą, kuriuo maitinate mažylį, tereikia sutrinti, susmulkinti arba supjaustyti mažais gabalėliais.
Susijęs:
Jūsų „Growing BabyFood“ paruošimo mamytei ir tėčiui nuorodos Štai keletas patogių medžiagų ir įrankių, kuriuos galite naudoti ruošdami jo maistą: Garintuvas daržovėms ir mėsai garuose, kad jos taptų minkštos Rankinis maišytuvas arba virtuvinis kombainas tyrėms ir smulkiam pjaustymui – grūstuvėlis ir grūstuvė gali padėti. Per sietelį nukoškite tyrę ir išimkite didesnius maisto gabalėlius Šakutė maistui sutrinti Šaukštas maistui gremžti. Kai kurie puikūs gaminimo būdai yra garinimas, virimas, kepimas arba mikrobangų krosnelė. Mažajam kol kas nereikia kepti maišant ar kepti ant grotelių!Ruošdami maistą nepamirškite cukraus, druskos ir kitų prieskonių (pvz., sojos padažo). Jūsų kūdikio subtiliems skonio receptoriams jų nereikia! Štai dar vienas patarimas: užšaldykite vaisių ar daržovių tyreles ledukų formelėse ir laikykite iki mėnesio. Jie patogūs užimtoms mamoms ir tėčiams, tiesiog išmeskite vieną kubelį ir atitirpinkite bei pašildykite mikrobangų krosnelėje! Nepamirškite savo kūdikių maisto etiketėje nurodyti paruošimo datą.
Susijęs:
Ankstyvosios vaikystės mitybaKaip paruošti tyrę
Kieti vaisiai: vaisius išvirkite garuose, sutrinkite su krūties pienu arba mišiniu.
Minkšti vaisiai: sutrinkite su trupučiu vandens trintuve arba kombainu (arba šakute!).
Daržovės: virkite daržoves (garuose, blanširuokite arba kepkite), tada sutrinkite trintuvu, kombainu arba šakute. Įpilkite vandens arba pieno (krūties / mišinio) iki norimos konsistencijos. Taip pat galite įdėti bulvių tyrės, jei jūsų daržovių tyrė yra per vandeninga.
Mėsa: mėsą be kaulų ir be odos kepkite (garinkite, virkite arba kepkite), supjaustykite mažais gabalėliais, sumaišykite su sultiniu arba vandeniu iki vientisos masės.

Tai tik apytikslės tyrelių ruošimo gairės. Norėdami gauti geriausių rezultatų, galbūt norėsite internete greitai paieškoti geriausio gaminimo ir maišymo būdo konkrečiam ruošiamam maistui. Pavyzdžiui, svetainės gali patarti vengti virti daržovių, nes dėl šio metodo prarandami vitaminai. ir maistinių medžiagų.
Susijęs:
5 sveikos mitybos receptai Tinkamas maistas mažyliui Paprasta pradėti mažylį valgyti kietą maistą būtų arbatinis šaukštelis ar du geležimi praturtintų rudųjų ryžių dribsnių, sumaišytų su krūties arba pieno mišiniu. Jūsų kūdikiui šiuo metu reikia geležies, o daugumai kūdikių ryžių. grūdai yra praturtinti geležimi. Kiti maisto produktai, kuriuose gausu geležies, yra tamsiai žalios daržovės, pvz., špinatai ir brokoliai, ir smulkiai malta arba dribsnių mėsa (vištiena, kiauliena, žuvis arba jautiena). Padėkite kūdikiui geriau įsisavinti geležį, duodami jam įvairaus maisto, kuriame yra daug vitamino C, pvz. daržovės ir vaisiai. Tinkamas maistas yra košė, sumaišyta su trintomis arba tyrėmis daržovėmis, tokiomis kaip moliūgai, saldžiosios bulvės ir morkos. Štai keletas skanių maisto produktų, kuriuos galite sutrinti arba sutrinti:

Maisto grupės
Tinkamas maistas Rudieji ryžiai ir viso grūdo duona Rudieji ryžiai/baltieji ryžiai
Geležies praturtinti ryžių grūdai
Saldžioji bulvė
Bulvių vaisiaiObuolys
Bananas
Persikas
Arbūzas
Kriaušė
Mango DaržovėsŠpinatai
Žirniai
Baklažanas
Kopūstas
Brokoliai
Moliūgas
Morkos
Pomidorų mėsa ir kitiIkan Bilis
Tofu
Žuvis
Sojų pupelės
Vištiena
Lęšiai
Susijęs:
Daržovių privalumai Naujo maisto pristatymas kūdikiui

Nėra „teisingos“ tvarkos mažylį supažindinti su nauju maistu ar maisto grupėmis. Leiskite savo kūdikiui pamažu atrasti naujus skonius: neskubėkite duoti kūdikiui visko iš karto! Kas 3–4 dienas įveskite naują maistą, prieš palaipsniui duodami kūdikiui įvairų maistą iš visų pagrindinių maisto grupių. Kai bandote pamaitink savo…