Praėjus dienai po to, kai Talibanas paskyrė veikiančią ministrų kabinetą vadovauti Afganistanui, svaiginantys iššūkiai, lydėję grupės pergalę, palengvėjo, įskaitant vis didėjantį nesutarimą, humanitarinę krizę ir užsienio politikos bėdas.

Nors Talibano pranešimas apie naują vadovybę turėjo suvienyti judėjimą ir įforminti vyriausybės funkcionavimą, moterų trūkumas ir buvusių lyderių iš represinio dešimtojo dešimtmečio režimo lyderių buvimas Vakaruose sukėlė nerimą, kad ankstesni pažadai įtraukti pasirodyti tuščias.

Pasak Talibano ir Pakistano pareigūnų, Talibanas susiduria su ilgamete įtampa Afganistano ir Pakistano pasienyje, kur pabėgę kai kurie Afganistano pabėgėliai, o Pakistano armija pastarosiomis dienomis ir toliau apšaudo įtariamas kovotojų slėptuves.

Įveikimas: Demonstrantai buvo smurtaujami perpildytuose kalėjimuose. Keletas Afganistano žurnalistų teigė, kad jie buvo areštuoti vakar rengdami protestą ir sumušti. Nepaisant Talibano įspėjimų, kad dabar protestams reikia pritarti iš anksto, demonstrantai grįžo į gatves.

Humanitarinė krizė: Dėl maisto ir grynųjų pinigų trūkumo sunku įsigyti pagrindinių prekių. Afganistane likę pagalbos darbuotojai, daugelis jų – moterys, žengia kebliu keliu.


Salahas Abdeslamas, kuris, anot prokurorų, yra vienintelis gyvas užpuolikas, savo įžanginėje kalboje teisėjai nustatė įžūlų toną. „Aš atsisakiau visų profesijų, kad tapčiau„ Islamo valstybės “kovotoju“, – sakė jis, paklaustas apie savo darbą. Visi kiti teisiami vyrai kaltinami bendrininkais.

Išsami informacija: Grupę teisia teisėjų kolegija specialiai šiems monumentaliems procesams skirtoje teismo salėje, kurioje telpa 550 žmonių. Tikimasi, kad procesas truks rekordiškai devynis mėnesius, ir tai yra pirmasis Prancūzijos teismo procesas, kurį ieškovai galės pasiekti gyvai internetu.

Cituojama: „Prancūzijoje buvo prieš ir po 2015 m. Lapkričio 13 d., Kaip ir Jungtinėse Valstijose prieš ir po rugsėjo 11 d.“, – sakė buvęs įstatymų leidėjas Georgesas Fenechas, vadovavęs parlamentiniam išpuolių tyrimui.


Keletas Europos šalių, įskaitant Italiją, Švediją ir Nyderlandus, įvedė naujus kelionių apribojimus lankytojams iš Amerikos, kai ES išbraukė JAV iš šalių, kurių gyventojams netaikomi tokie apribojimai kaip koronaviruso tyrimai ar karantinas, sąrašo.

ES pasiūlymas pakartotinai įvesti apribojimus nevakcinuotiems JAV keliautojams nėra privalomas, ir daugelis Europos vyriausybių dar turi to imtis. Kai kurie netgi gali visiškai ignoruoti. Šiuo metu dauguma šalių, įskaitant Prancūziją, Ispaniją ir Vokietiją, vis dar laukia keliautojų iš JAV be didelių rūpesčių.

Įvairios šalių priemonės, kurios gali pasirodyti svaiginančios ne europiečiams, atspindi tikrovę, kurią pandemija tik sustiprino: nors ES stengiasi pristatyti vieningą frontą, kiekviena iš 27 jos valstybių narių turi savo interesų ir epidemiologinės padėties.

Skirtingi protrūkiai: Pavyzdžiui, daugiau nei 83 procentai Belgijos suaugusiųjų buvo visiškai pasiskiepiję nuo koronaviruso, tačiau tik 20 proc. Buvo paskiepyti Bulgarijoje, kuri pastaruoju metu susidūrė su daugybe hospitalizacijų ir mirčių.

Čia yra naujausi pandemijos atnaujinimai ir žemėlapiai.

Kituose pokyčiuose:

  • Palestinos valdžia uždraudė vestuves, gedulo palapines ir kitus susibūrimus, kad sustabdytų koronaviruso protrūkį okupuotame Vakarų Krante.

  • PSO perspėjo, kad šis virusas žudo nėščias moteris Lotynų Amerikoje ir Karibuose.

  • „Covax“, programa, skirta visame pasaulyje platinti „Covid“ vakcinas, ketvirtadaliu sumažino 2021 m.

Vieni aštuntojo dešimtmečio marškinėliai ar megztiniai iš Malcolmo McLareno ir Vivienne Westwood punk „Seditionaries“ etiketės aukcione gali būti parduodami už 7 000 arba 8 000 USD, jei tai buvo tikrasis sandoris. Tačiau klastotės apstu, Markas C. O’Flaherty’as praneša laikraščiui „The Times“: mados archyvistai aprašo matę net 500 padirbtų daiktų viename autentiškame kūrinyje.

Sveiki atvykę į keistą ir pelningą netikro panko pasaulį. Per pastaruosius 30 metų apsimeta originaliu rankų darbo dizainu, apimančiu „S-and-M“ ir nešvarią grafiką, novatoriškus pjūvius ir dirželius, karinio pertekliaus modelius, tvidą ir lateksą-anarchinės eros dalykus, kuriuos išgarsino Sidas Vicious ir jo bendraamžiai. auganti pramonė.

„Kūrinių neįtikėtinai mažai dėl įvairių veiksnių“, – sakė knygos „Vivienne Westwood Catwalk“ autorius Aleksandras Fury. „Jie turėjo nedidelį gamybos ciklą, drabužiai buvo brangūs, o žmonės buvo linkę juos pirkti ir dėvėti, kol jie subyrėjo“.

Skaitykite daugiau apie anarchiją pankų drabužių rinkoje.

Štai tiek šiandienos instruktažui. Pasimatysime rytoj. – Nataša

Buvo „The Times“ verslo redaktorė Ellen Pollock apdovanotas viso gyvenimo nuopelnu šių metų Gerald Loeb apdovanojimuose už išskirtinį verslo ir finansų žurnalistiką.

Naujausias „The Daily“ epizodas yra apie „Delta“ varianto kelią per JAV

Su Nataša ir komanda galite susisiekti adresu [email protected].