Jūsų kūdikis retkarčiais gali jaustis blogai, bet nesijaudinkite, mama ir tėti. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių kūdikių problemų ir būklių bei tai, ką galite padaryti, kad padėtumėte mažyliui jaustis geriau.
Sveikatos skatinimo taryba, bendradarbiaudama su dr. Angelia Chua, šeimos gydytojo konsultante, NHGP.Greitos nuorodos į bendrąsias sąlygas
Pilvo pūtimas/pilvo pūtimas
Bronchitas ir bronchitas
Šalta
Diegliai
Vidurių užkietėjimas
Lopšio dangtelis
Vystyklų bėrimas
Viduriavimas
Egzema
Karščiavimas
Maisto alergijos
Karščio bėrimas
Gelta Pilvo pūtimas / pūtimas Išsiplėtęs arba išsipūtęs pilvas po maitinimo gali būti ženklas, kad jūsų kūdikis maitinimo metu nurijo per daug dujų. Jūsų mažylis vis dar mokosi, kaip taisyklingai ryti, o jo naujagimio virškinimo sistema vis dar vystosi. Jūsų kūdikis taip pat gali būti irzlus ir verkti dažniau nei įprastai dėl diskomforto pilve. Jis gali praleisti daugiau vėjo nei įprastai, gali per daug raugti, raugėti ar išleisti dujas. Nesijaudink! Išpūstas pilvas yra nekenksmingas ir paprastai praeina be gydymo. Štai kaip galite padėti savo kūdikiui jaustis mažiau išsipūtęs:
Maitinkite kūdikį šiek tiek atsilošę. Tai padeda sumažinti jo praryjamo oro kiekį. Nepermaitinkite mažylio. Nustokite jį maitinti, jei jis atsisako arba nusisuka nuo buteliuko ar krūties. Maitinkite ir po jo, kad išvengtumėte oro kaupimosi kūdikio pilvelyje. Jei nerimaujate dėl išsiplėtusio kūdikio pilvo, nuveskite jį pas gydytoją, ypač jei mažylis nesiliaus verkęs ir atrodo irzlesnis nei įprastai. Tempimas kartais gali būti pagrindinės sveikatos būklės požymis.
Susijęs:
Kūdikio maitinimas krūtimiBronchitas ir bronchiolitas Jei jūsų kūdikis švokščia (iškvėpdamas skleidžia aukštą švilpimo garsą) ir greitai kvėpuoja arba jam sunku kvėpuoti, tai gali būti bronchiolito atvejis. Tai infekcija mažuose jo plaučių kvėpavimo takuose. Įsitikinkite, kad vaikas turi pakankamai skysčių (motinos ar pieno mišinio) ir venkite dūmų vietų bei tabako dūmų, kurie gali pabloginti būklę.

Nuveskite savo kūdikį pas gydytoją, jei pastebėsite bet kurį iš šių požymių:
Tai pirmas kartas, kai jis švokščia. Jo kvėpavimas apsunkintas. Jis atsisako valgyti.
Atrodo, kad jis yra mažai energingas ir mieguistas. Peršalimas Užgulta ar sloga, ašarojančios akys, čiaudulys ir kosulys. Šie požymiai gali reikšti, kad jūsų mažylis peršalo. Jis taip pat gali turėti lengvą karščiavimą. Jo gleivės gali iš pradžių būti skaidrios, tada pasidaryti žalios arba geltonos. Jei pastebėjote šiuos simptomus, būtinai duokite jam daug skysčių (motinos ar pieno mišinio), kad išlaikytumėte hidrataciją ir apsaugotumėte nuo sergančių žmonių bei minios. Nuveskite jį pas gydytoją, ypač jei per kelias ateinančias dienas simptomai nepagerės arba paūmėja karščiavimas.
Susijęs:
Dažnos vaikystės ligos – kosulys ir peršalimas, diegliukai Jūsų kūdikis verkia dažniau ir intensyviau nei įprastai, o jūs bandėte viską: maitinti, raugti, suvystyti… Tikėtina, kad jį kamuoja pilvo diegliai. Tiksli pilvo dieglių priežastis nežinoma, bet, laimei, yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad paguostumėte savo kūdikį:
Maitinkite jį po truputį ir dažnai, gerai ir reguliariai rauginkite. Raminkite jį glausdami arba linguokite ir sūpuokite. Kalbėkite ar dainuokite tyliai su juo.

Diegliai mamai ir tėčiui gali sukelti didesnį stresą. Įsitikinkite, kad radote būdų, kaip nuimti stresą, pavyzdžiui, pailsėkite ir kurį laiką pasirūpinkite močiute ir seneliu.

Susijęs:
7 priežastys, kodėl kūdikis verkia Vidurių užkietėjimas Vaikų vidurių užkietėjimas yra dažna būklė, kai vaikas retai tuštinasi arba tuštinasi kietomis ir sausomis išmatomis. Vidurių užkietėjimą gali sukelti jo mitybos pokyčiai. Galite padėti sumažinti vidurių užkietėjimą, skatindami kūdikį valgyti daugiau skaidulų turinčių vaisių ir daržovių bei duodami jam daugiau skysčių (motinos pieno / mišinio / vandens, jei jūsų kūdikis yra vyresnis nei 6 mėnesių). Taip pat galite nuvesti savo kūdikį pas gydytoją, jei būklė išlieka.
Susijęs:
Dažnos vaikystės sąlygos – vidurių užkietėjimas Lopšio kepuraitė Laikydami kūdikį ant rankų, pasilenkiate pabučiuoti jo kaktą. Štai tada ant kūdikio galvos odos pastebite riebių, suragėjusių, pleiskanojančių dėmių. Neišsigąskite: tai dažna būklė, vadinama lopšio dangteliu, kuri paprastai išnyksta po 1–2 mėnesių. Ši būklė nesukelia kūdikio skausmo, todėl galite toliau plauti kūdikio plaukus švelniu, nesausinančiu šampūnu. Suminkštinkite žvynus, kad galėtumėte lengviau jas nuplauti, patepdami alyvuogių aliejumi ir palikdami kelioms valandoms, kad jos suminkštėtų. Jei kūdikio lopšio kepurė neišnyksta, o atrodo, kad auga, kreipkitės į gydytoją. patarimas. Sauskelnių bėrimasJei jūsų kūdikio vystyklų vieta atrodo raudona ir sudirgusi, jis gali turėti vystyklų bėrimą. Galimos priežastys yra šlapios sauskelnės – kai šlapimas ir išmatos susimaišo, susidaręs amoniakas gali sukelti bėrimus ir dilimą. Štai keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad palengvintumėte vystyklų bėrimą:
Reguliariai keiskite kūdikio vystyklą, o vieta turi būti sausa ir švari. Džiovinant vietą nusausinkite, o ne trinkite. Kiekvieną kartą keisdami sauskelnes užtepkite apsauginio kremo sluoksnį. Įsitikinkite, kad kremas tinka jautriai kūdikio odai. Jei bėrimas nepalengvėja, pasitarkite su gydytoju, kad išvengtumėte grybelinės infekcijos, kuriai pagerėti reikės vaistų.
Susijęs:
9 būtini daiktai jūsų kūdikiui

Viduriavimas Viduriavimas yra tada, kai jūsų kūdikis tuštinasi dažniau arba dažniau nei įprastai. Neišsigąskite! Tęskite maitinimą ir užtikrinkite, kad jūsų vaikas visą dieną būtų tinkamai hidratuotas nedideliu kiekiu motinos pieno ar mišinio. Taip pat galite pasikonsultuoti su gydytoju ir duoti kūdikiui geriamųjų rehidratacijos skysčių, skirtų pakeisti viduriavimo metu prarastą vandenį ir druskas. Nuneškite kūdikį į gydytojas
nedelsiant, jei kartu su viduriavimu pastebėsite šiuos požymius:
Sausa oda, burna ir liežuvis Įdubęs fontanelis (minkšta vieta ant kūdikio galvos, jei jūsų kūdikis yra jaunesnis nei 18 mėnesių) Žalias vėmimas Išmatose yra daug gleivių ir kraujo.Jūsų kūdikis išskiria labai mažai šlapimo, palyginti su įprastu kiekiu.Jūsų kūdikis atsisako gerti. kūdikis išmatos šešis ar daugiau vandeningų arba vemia tris ar daugiau kartų per dieną.Jūsų kūdikis turi stiprų pilvo skausmą.Jūsų kūdikis yra mieguistas.Jūsų kūdikis negiliai kvėpuoja ir karščiuoja
Susijęs:
Dažnos vaikystės sąlygos – viduriavimasEgzemaEgzema gali sukelti nerimą ir diskomfortą mažyliui. Šias šviesiai raudonas arba rausvas šiurkščios pleiskanojančios odos dėmes ant jūsų kūdikio skruostų ir kūno gali sukelti daugybė veiksnių. Jūsų naudojamas skalbinių ploviklis gali būti per atšiaurus gležnai kūdikio odai. Ką galite padaryti, tai patikrinti, ar jūsų namuose nėra nieko, kas galėjo sudirginti jūsų kūdikio odą, pvz., patalynės užvalkalų ir drabužių, ir, jei reikia, pakeisti skalbinius. Įsitikinkite, kad jūsų namai taip pat yra švarūs ir be dulkių. Oras Singapūre jūsų kūdikiui gali būti per karštas. Sureguliuokite kambario temperatūrą, kad kūdikiui nebūtų per karšta ar per šalta. Kita galima priežastis: galbūt pradėjote maitinti kūdikį nauju mišiniu. Jei nerimaujate, pasitarkite su gydytoju ir pabandykite pakeisti prekės ženklą. Jei būklė vis tiek nepagerėja, pasitarkite su gydytoju, kuris gali paskirti jūsų kūdikiui vaistų.

Karščiavimas Karščiavimas yra infekcijos simptomas; tai ne liga. Jūsų kūdikis karščiuoja, jei jo temperatūra viršija 37,5 laipsnio Celsijaus. Ką daryti, jei jūsų kūdikis karščiuoja? Atsakymas paprastas: nuveskite jį pas gydytoją, ypač jei
jam jaunesni nei 3 mėnesiai, jam jaunesni nei vieneri metai ir jis karščiuoja ilgiau nei 24 valandas arba labai karščiuoja (daugiau nei 38,5 laipsnio Celsijaus). Galite padėti jam jaustis geriau:

Aprenkite vaiką plonais drabužiais ir vėsinkite kambarį. Nereikia…